آشنایی با دکوراسیون کلاسیک و 30 نمونه طراحی داخلی محبوب به این سبک-مبل وکیلی

در این مقاله در شرکت طراحی داخلی هیرادانا قصد داریم با این سبک بیشتر آشنا شویم. به طور مثال منبت کاری ایرانی برای مبلمان استیل و سلطنتی قابل استفاده است. از ظروف گرانقیمت میناکاری و قلم‌زنی، تابلوهای بزرگ، پنجره های مشبک با شیشه رنگی نیز می توان استفاده کرد. پشتی ها و کوسن ها با روکش ترمه یا سوزن دوزی اصیل ایرانی برای زیباسازی مبلمان کلاسیک بهترین انتخاب هستند.

نقش لوازم جانبی و آثار هنری در اتاق نشیمن کلاسیک

بعد از گذر زمان ساختمان ها فرسوده خواهند شد و صاحبان را با مشکلا … سبک کلاسیک بیشتر در کشورهایی رواج دارد که خاستگاه آن بوده است، مانند فرانسه و ایتالیا. در کشورهای اروپای شمالی نیز از سبک کلاسیک استقبال می شود و رواج دارد. در کشور ایران نیز چیدمان کلاسیک جایگاه ویژه ای دارد. هر کشوری پیشینه‌ای غنی از فراز و فرودهای این سبک را پشت سر گذاشته است. دکوراسیون کلاسیک ایرانی در واقع یک سبک اصیل و تجمل گرا متعلق به غرب می باشد.

راهنمای خرید مبل کلاسیک

مبلمان، شمعدان ها، مجسمه و سایر اکسسوری ها در سبک کلاسیک به صورت متقارن و یا جفتی روبروی یکدیگر قرار می گیرند. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید چیدمان مبلمان ها را به صورت دایره ای انجام دهید. تزیینات در سبک کلاسیک از جایگاه ویژه ایی برخوردار است. در این سبک از پانل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری های مرغوب ، برای دکوراسیون دیوار ها استفاده می شود. معمولا پانل های چوبی از چوب گران بها ساخته می شوند و گچبری های دیوار نیز با دقت و ظرافت انجام می شود. کاغذ دیواری های مورد استفاده در این سبک بایستی یه سبک کلاسیک انتخاب شوند.

در سبک کلاسیک از رنگ های ملایم بیش تر استقبال می شود. هر چه رنگ ها فاخرتر باشند، دکوراسیون کلاسیک شما لوکس تر جلوه می کند. در کنار تمامی این موارد ، فرش در دکوراسیون کلاسیک دارای ویژگی های خاصی است. در حالت کلی فرش به هر خانه ای فضای گرم و صمیمی می دهد. اما برای اینکه در دکوراسیون با سبک سنتی و کلاسیک ، زیبایی و هماهنگی بیشتری ایجاد کنید ، رعایت چند اصل اهمیت دارد.

استفاده ازگلدانرا در فضای پذیرایی دست کم نگیرید، زیرا گل به فضای خانه طراوت وتازگی می دهد. مدل های مختلف کابینت جزیره ای طرح کلاسیک را در صفحات دیگر گروه بینا بیینید. در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد. حال که معنا و مفهوم کلاسیک به طور کامل مشخص شد، فارغ از تفاوت های واژگانی به ویژگی هایی مبلی می پردازیم که در فرهنگ ما و بازار مبلمان به مبل کلاسیک معروف است. در صورتیکه این آیتم در خانه شما وجود داشته باشد، می‌باید از انواع سنگی و آن هم سنگ مرغوب دیزاین شود.

چیدمان اتاق پذیرایی کوچک به سبک ایرانی

رنگ یک عنصر ضروری در سبک های دکوراسیون داخلی کلاسیک مدرن است. ترکیبی با کنتراست بالا از رنگ‌های بژ، قهوه‌ای، شکلاتی تیره و عمیق، خاکستری، نقره‌ای، زیتونی، سفید، مشکی یا آبی-خاکستری انتخاب کنید. کنتراست ناشی از انتخاب رنگ، از جمله رنگ های فوق، ترکیبی چشمگیر و هوشمندانه را ارائه خواهد کرد. به صورت کلی، رنگ ها و متریال های فلزی و شبه فلزی در این سبک جایگاه پذیرفته شده ای دارند. دکوراسیون کلاسیک، سبکی که در هر زمانی طرفداران بسیاری داشته است.

و به همین در صورت شناخت این سبک ، از درک نسبی از سبک کلاسیک بهره مند هستید. در ادامه این مطلب با ویژگی های سبک کلاسیک آشنا خواهید شد. از نورپردازی ثابت به تنهایی در بالای سر اجتناب کنید. اجازه دهید نور طبیعی با کمک بازتاب آینه که روبروی مجله خبری دکوراسیون پنجره است وارد اتاق شود. برخلاف تصور معمول در اتاق نشیمن کلاسیک نیازی به لوسترهای کریستالی بزرگ و افسانه ای نیست. در این سبک چراغ های لوکس متعدد که نور را به صورت یکنواخت توزیع و حس خوش آمدگویی را تقویت می کند، استفاده می شود.

  • لوستر و آباژورهای برنزی یا کریستالی، تابلو فرش، مجسمه های بزرگ، شمعدان های بزرگ و زیبا از متریال های ارزشمند از دیگر المان های پذیرایی به سبک کلاسیک می باشند.
  • در بیشتر مواقع از مبلمان سلطنتی برای دیزاین کلاسیک استفاده می کنند.
  • در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عنصر اصلی نقطه کانونی در مرکز اتاق است.
  • در انتخاب مبل باید به رنگ چوب توجه کرد و آن را مطابق با دکوراسیون فضا در نظر گرفت.