آشنایی با دکوراسیون کلاسیک و 30 نمونه طراحی داخلی محبوب به این سبک-مبل وکیلی

مبلمانی که از چوب با فرم های منحنی و تزیینات ساخته شده اند برای دکوراسیون به سبک کلاسیک مناسب اند. در انتخاب مبل خود حتما باید به رنگ چوب دقت کنید تا هارمونی لازم با دکوراسیون کل فضا را داشته باشد. رنگ های طلایی، سفید و قهوه ای سوخته از جمله رنگ های پرکاربرد برای این نوع مبلمان هستند. سالن پذیرایی به عنوان مهم ترین قسمت منزل باید دارای دکوراسیون کامل و زیباتری باشد.

آموزشگاه تخصصی آموزش دکوراسیون داخلی

در ادبیات غیر آکادمیک زبان ما، غالبا معماری داخلی کلاسیک را با معماری داخلی با نام سنتی به یک مفهوم می دانند. اما تعاریف سبک کلاسیک با معماری داخلی سنتی متفاوت است و مفاهیم و شیوه های پیاده سازی آن ها با یکدیگر فرق دارد. با تلفیق کردن اصول دکوراسیون و سلیقه ی شخصی خود خانه ای با دکوراسیون قوی بسازید و عکس های آن را برای ما بفرستید تا درباره ی آن نظر بدهیم. چیدمان باید به صورتی باشد که فضا برای رفت آمد باشد و انگشت کوچک پایمان در امان باشد!!! اگر فضای کافی ندارید می توانید، مبل ظریف تر انتخاب کنید یا عنصر هایی مانند بوفه و آباژور را حذف کنید. استفاده از آباژور در پذیرایی خانه های ایرانی به فراموشی سپرده شده است.

ویژگی های دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک:

اکثر کابینت های کلاسیک، دارای رنگ های روشنی مثل سفید و شیری یا رنگ های تیره ای مثل قهوه ای هستند. سقف در دکوراسیون کلاسیک، نرم و مسطح است و معمولا رنگی سفید، شیری یا کرمی دارد. معمولا برای اجرای سقف در این سبک از متریال گچ استفاده می شود که به راحتی قابل شکل دادن است و می تواند تزیینات زیبا و چشمگیری خلق کند. گاهی اوقات از پلاستر یا فوم نیز به جای گچ استفاده می شود، اما جلوه گچ به مراتب بیش تر است. در صورتی که از گچبری سقف خوشتان نمی آید، می توانید جای خالی آن را با به کار بردن لوسترهای تزیینی پر کنید.

رنگی که شما انتخاب می کنید باید در تمام عناصر، اشیا و اِلمان ها به چشم بیاد. به طور مثال قانون 60، 30، 10 یک انتخاب بسیار رایج است. انتخاب رنگ در دکوراسیون کلاسیک به شیوه ای ساده تعیین می شود. رنگ های ساده اما گرم کمک می کند دکوراسیون داخلی کلاسیک همواره مورد توجه باشد و هیچ گاه از دنیای مد خارج نشود. همچنین با انتخاب رنگ های خاص و جذاب نیازی به تغییر رنگ دکوراسیون در هر سال وجود ندارد. بنابراین ابتدا بهتر است نقطه کانونی را در دکوراسیون منزل کلاسیک مشخص نمایید و سپس شروع به چیدمان لوازم کنید.

  • هر مبلمانی با هر شان و ابعادی، لازمست در مکان مشخصی چیدمان شود و با اکسسوری های کاملا هماهنگ و معین تزیین شود.
  • دقت داشته باشیدتابلو های مدرن و تابلو های پازلی و چند تکه ای، هیچ جایی در پذیرایی کلاسیک ندارند.
  • در ادامه این مطلب به معرفی بیشتر سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی، ویژگی ها، اصول مهم در طراحی و مزایا و معایب و طراحی کلاسیک منزل و کاربرد آن در بخش های مختلف خواهیم پرداخت.
  • رنگ طلایی و نقره ای جایگاهی بسیار ویژه در سبک دکوراسیون کلاسیک منزل داشته و در کنار تمام رنگ های نام برده به وفور مورد استفاده قرار می گیرد.
  • اما نکته ای که در مورد طرح و نقش باید رعایت کنید متقارن بودن آن هاست.
  • استفاده از آباژور نیز برای تامین نور برخی از قسمت‌ها گزینه مناسبی است.

نظم، تعادل، تقارن مهم ترین اصل در انتخاب و چیدمان در سبک کلاسیک می باشد. تغییر دکوراسیون داخلی جزو مواردی است که نباید با هر سبک و روشی صورت یابد و لازم است که تناسب مجله خبری دکوراسیون سلیقه در هر مرحله آن رعایت شود. بنابراین برای به کار بردن هر سبکی در طراحی داخلی باید دانش و تجربه کافی در این زمینه وجود داشته باشد تا نتیجه کار زیبا و حرفه ای شود.

لبه ها نرم و صاف هستند و با کلیات فضا ترکیب می شوند. نما سبز طراح و مجری دکوراسیون داخلی مدرن وکلاسیک لوکس، بازسازی اماکن مسکونی، اداری و تجاری با بیش از یک دهه فعالیت در زمینه دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات می باشد. پس اگر شیفته این ویژگی های منحصر به فرد شده اید، اصولی که آموزش دادم را به کار ببرید و خانتان را به سبک کلاسیک دکور کنید.

در طول سال های اخیر عوامل مختلفی همچون گسترش زندگی شهرنشینی ، رشد جمعیت ، افزایش قیمت ، کمبود … دکوراسیون کلاسیک همراه با پتینه کاری از صفر تا صد توسط هیرادانا انجام شد. طراحی های فضاهایی در سبک کلاسیک همه بر طبق اصول و قواعد و بر حسب اندازه های دقیق انجام میگیرد.

۱۱- تمامی بخش‌های مبلمان، در این سبک همراه با انحنا و تزئینات انتخاب می‌شوند. هر چه ریزه کاری‌ها بیشتر باشد، زیبایی و ظرافت دیزاین و نتیجه نهایی متمایزتر خواهد شد. اصالت و ظرافت دو جزء جدایی‌ناپذیر از این سبک به شمار می‌روند.