آموزش دکوراسیون داخلی 0 تا 100 + مدرک بین المللی مجتمع فنی تهران-مبل وکیلی

در این سبک هر وسیله ای که در هر قسمت از خانه قرار می گیرد به رنگ مات و خنثی است. در این نوع سبک دکوراسیون، از چوب هایی به رنگ تیره تر و وسایلی که مجله خبری دکوراسیون معمولا به رنگ های طوسی و خاکستری و بژ هستند استفاده می شود. در هنگام طراحی دفتر کار انتخاب رنگ ،متریال ، نور پردازی و تفکیک فضا حائز اهمیت است.

رعایت تناسبات در دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

توجه به پوشش و تزئینات دیوارها می تواند نقش مهمی در جذابیت فضای داخلی داشته باشد. دیوار های گچ بری شده با تزییات فلزی، سنگی، چوبی و حتی پلاستیکی جذابیت زیادی را در دکوراسیون کلاسیک ایجاد خواهد کرد. استفاده از کاغذ دیواری نیز یک روش بسیار جذاب و کاربردی و ارزان برای زیبا سازی دیوارهای دکوراسیون مدرن و کلاسیک می باشد. به دلیل جذابیت و همه‌گیر شدن طراحی دکوراسیون داخلی، دیگر طراحی دکوراسیون مختص به خانه‌های مسکونی نیست . در محل‌های کاری، ادارات، مغازه‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها و سایر فضاها از قوانین آن استفاده می‌شود.

  • وظیفه ترکیب و چیدمان وسایل خانه مثل مبل‌ها، لوسترها، تابلوها، فرش‌ها، کاغذدیواری، نوع رنگ‌آمیزی بر دوش طراح دکوراسیون بوده و طراحی و اجرای فرم داخلی ساختمان نیز بر دوش طراح داخلی است.
  • طراحی دکوراسیون همانجور که از نامش پیداست میان معماری و طراحی قرار گرفته است، به صورتی که دارای جنبه های کاربردی، ساختاری و فنی می باشد.
  • برای داشتن طراحی دکوراسیون داخلی خوب، بهتر است که از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند.
  • پس قبل از هر کاری، نیازمندی‌های محیط موردنظر را باید تعیین نمود.
  • اگر مهارت و هنر کافی در این زمینه دارید و می توانید با اعتماد به نفس پروژه های عملی را اجرا و تکمیل کنید، قطعا می توانید به درآمد خوبی در این زمینه دست پیدا نمایید.

استفاده از سبک های مختلف در طراحی دکوراسیون پذیرایی، آشپزخانه و حتی دکوراسیون داخلی اتاق خواب تاثیر گذار است. واضح است که مفهوم زیبایی بسته به جغرافیا و مکان زندگی امکان دارد متغیر باشد. همین مسئله است که باعث به وجود آمدن انواع مختلف سبک ها، در دکوراسیون داخلی می شود. هر شخصی با توجه به سلیقه خود، باید سبکی را که نزدیک به علایق خود است انتخاب و برای دکوراسیون خود استفاده کند. از جمله موارد مهم در زمینه بازسازی ساختمان یا ساختن یک بنا طراحی داخلی آن است. پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی شامل مجموعه اقداماتی برای زیباسازی و استفاده ی بهینه از فضای داخلی ساختمان می باشد. یک طراح دکوراسیون برای داشتن فضای ایده آل راه حل هایی را ارائه می دهد تا ساکنین با قرار گرفتن در فضا احساس خوبی داشته باشد. رشته طراحی داخلی مجموعه اقداماتی است که به فضای داخلی ساختمان مربوط است و شامل تمام بخش های دکوراسیون مصالح، رنگ، و…. در مراحل شروع کار طراحی داخلی تغییراتی در فرم فضا ها صورت میگیرد که این تغییرات هم بخش ظاهری و هم چیدمان و عناصر تشکیل دهنده را شامل می شود. امروزه شاهد انواع سبک‌های جذاب و لوکس برای طراحی و دیزاین داخلی هستیم.

در این میان، استفاده از انواع گیاهان و گل‌های آپارتمانی تأثیری شگرف در ایجاد این حس می‌توانند داشته باشند. محل قرارگیری لوازم مختلف در دکوراسیون آشپزخانه بسیار مهم است. به‌عنوان‌مثال، یخچال وسیله‌ای است که تمام اعضای خانواده در طول روز بارها به آن مراجعه می‌کنند؛ بنابراین بهتر است در فضای ورودی آشپزخانه قرار داده شود تا دسترسی به آن به سهولت انجام گیرد.

راهکار داشتن طراحی دکوراسیون داخلی لوکس:

در طراحی دکوراسیون مغازه باید به فاکتورهای بسیار مهمی از جمله متریال‌های بسیار مرغوب و باکیفیت ، نحوه‌ی صحیح و ایده‌آل قرارگیری ستون‌ها، محل قرار گرفتن ویترین‌ها و … این پلان‌ها توسط تیم طراحی ترسیم می‌شوند و در قالب آلترناتیو ها مختلف آنالیز میگردد. در این پلان‌ها می‌توان شاهد ایجاد یک درک صحیح از پروژه برای تعریف ریز فضاهای موجود در پروژه ایجاد گردد به طور مثال در دکوراسیون منزل ممکن هست طراحی معماری موجود کامل تغییر پیدا کند. منظور از طراحی داخلی ساختمان، طراحی قسمت‌های داخلی ساختمان از دیدگاه بصری، هنری و کاربردی با توجه به علم و چگونگی ساخت و ساز معماری داخلی است. طراح داخلی با استفاده از علم طراحی موجب افزایش عملکرد کاربردی فضا می‌شود و سعی می‌کند سلیقه و ویژگی‌های رفتاری شما را در کاربرد فضا در نظر داشته باشد. مسلما اتاقی که برای کودک و نوزاد طراحی می‌شود باید شاد و سرزنده با ترکیبی از رنگ‌های ملایم و پر انرژی باشد.

نقل مکان به منزل جدید و نیاز به طراحی دکوراسیون

اگر برای شروع کار طراحی دکوراسیون داخلی به اندازه کافی بودجه دارید، کل دکوراسیون داخلی منزل خود را یک مرتبه زیر و رو کنید. اما اگر بودجه کافی ندارید، آن را در فازهای مختلف انجام دهید. بهتر است اول یک اتاق را تمام کنید و بعد بروید سراغ اتاق دیگر تا اینکه از هر اتاق فقط یک گوشه را تغییر دهید.