با سبک دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک و ویژگی های هر کدام آشنا شوید! گروه بینا-مبل وکیلی

این تصاویر از تورهای خانه گردی چیدانه انتخاب شده اند. رعایت قانون تقارن در مکان های بزرگ به طرز شگفت‌انگیزی ظرافت و زیبایی را به نمایش می گذارد. می‌توانید در دکوراسیون کلاسیک اتاق‌ خواب کوچک‌تر و مکان های شلوغ مانند آشپزخانه، احساس بهتری را با سبک کلاسیک به وجود بیاورید. قطعات و لوازم در سبک کلاسیک حس نوستالژیک را منعکس می کنند. ممکن است شما نیز به سبک کلاسیک علاقه دارید اما نمی دانید چگونه به طراحی داخلی کلاسیک بپردازید. بیایید با هم یک سری نکات را درباره طراحی و اجرای معماری داخلی کلاسیک مرور کنیم.

در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک همه ی ویژگی ها از کوچک ترین تا آخرین و اصلی ترین قسمت با جزئیات کاملا دقیق انجام شده ودیده میشود. در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عنصر اصلی نقطه کانونی در مرکز اتاق است. هنگام طراحی یک خانه زیبا باید بسیاری از چیزهای کوچک کنار هم جمع شوند تا طراحی داخلی ایده آل را ایجاد کنند.

به طور مثال در ستون ها، طاق‌ها و سردرها باید از دو جهت به صورت قرینه نورپردازی به کار برده شود. نوع کاربری ساختمان ( دکوراسیون تجاری، مسکونی و اداری) در نوع نورپردازی و وسعت آن اثر می گذارد. در طراحی داخلی کلاسیک معمولاً از نورهای سفید و زرد استفاده می‌کنند. رنگ مبلمان را با پرده ها، قالیچه ها، فرش و هر اِلمان پارچه ای باید هماهنگ و ست کرد. به عبارتی هر طرح، نقش و جنس متعلق به یک گروه خاص باشد. دیوار، کفپوش و سقف در تمام فضاها باید از یک سبک، رنگ و طرح پیروی کنند.

از آینه و شمعدان های اصیل ایرانی نیز می‌توان در این سبک استفاده کرد. هر چیزی که نماد سبک اصیل ایرانی باشد را می‌توان با طراحی کلاسیک تلفیق کرد. یکی دیگر از طراحی ها برای سقف در نمای کلاسیک، پتینه کاری است. رگه ‌های از رنگ طلایی و سفید در کنار تمام رنگ های مجاز در دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود. رنگ‌هایی مانند قرمز تیره ( زرشکی ) سبز زمردی یا زیتونی، آبی کلاسیک یا درباری فضا را مجلل و فاخر نشان می دهند.

البته سبک کلاسیک نیز در معماری و طراحی داخلی و مبلمان سبک منحصر به فردی است. سبکی که در پس از عصر روشنگری در اروپا به ویژه ایتالیا پدید آمد و ارجاع به هنر و معماری روم و یونان باستان دارد و ازویژگی های آثار آنان بهره می برد. در ادامه درباره مبلمان و دکوراسیون کلاسیک بیشتر می خوانیم.

مدل و عکس سبک دکوراسیون کلاسیک

در این سبک میز کنار تخت و آباژور چوبی بر روی آن دیده می شود. دقت داشته باشید که بین طرح کاغذ دیواری، پارچه مبلمان، روتختی و پرده ارتباط تنگاتنگ برقرار باشد. مثلا اگر یکی را راه راه انتخاب کردید همگی راه دار باشند و تفاوت در سایز خطوط و فاصله آنها باشد و برای پارچه های گلدار طرح و رنگ نزدیک به هم یا کاملا شبیه به هم انتخاب شود. این انتخاب به نظم بیشتر در اتاق تاکید کرده که بسیار مورد تایید سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک می باشد.

سرویس بهداشتی با سبک کلاسیک

شرکت معماری و دکوراسیون رامسین با بیش از ۲۰ سال تجربه در امر دکوراسیون و ساخت و ساز یکی از قوی ترین شرکت های ارائه دهنده خدمات دکوراسیون در سبک های مختلف بویژه سبک دکوراسیون کلاسیک لوکس می باشد. این سبک از طراحی برای معماری و دکوراسیون داخلی بیش از 2000 سال قدمت دارد و کاربرد آن بیشتر در مکان‌های اشرافی و سلطنتی به کار برده می‌شود. نکاتی که برای ارائه این سبک در طراحی دکوراسیون داخلی و حتی خارجی پیش می‌گیرند شامل گزینه‌هایی است که در ادامه نام خواهیم برد. می توان گفت که سبک کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصر معاصر را به خود گرفته است.

همان گونه که در ابتدای مطلب ذکر شد ، بی نظمی و آشفتگی هیچ جایی در سبک کلاسیک ندارد. می توان این گونه اظهار داشت که سبک کلاسیک مشابه قواعد و اصول یک مدیر سختگیر است. همان گونه که نمی توان از قوانین مدیر سرپیچی کرد ، اجرای اصول سبک کلاسیک با بی توجهی نیز امکان پذیر نیست. ایجاد تقارن در فضا در اولویت می باشد و همه چیز به شکل مرتب چیدمان می شود. اتاق نشیمن بهترین فضایی است که می توانید سلیقه خود را در آن فضا نشان دهید. اگر عاشق کتاب هستید، می توانید از قفسه دیواری استفاده کنید و یا هر سانتی متر از دیوار را با آثار هنری بپوشانید.

بهتر است فرشی با ترکیب رنگی کرم و زرشکی انتخاب کنید. همچنین در کنار فرشی با این تم رنگی ، مبلمان کلاسیک با تم رنگی طلایی و زرشکی انتخاب کنید. بهتر است در سایر اکسسوری ها نیز رنگ طلایی تقویت شود.

  • در انتخابرنگمبلتان، به سراغ رنگ هایی بروید که دارای هویت هستند.
  • بهتر است فرش های گردویی را با رنگ آبی اطلسی ، طلایی ، سبز و زرد ترکیب کنید تا هارمونی خوبی میان فرش و سایر وسایل برقرار شود.
  • زیرا در صورت عدم دانش و تجربه کافی نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد.
  • همچنین در عین سادگی باید فضایی شیک ، خاص و لوکس ایجاد کنید.

سالن پذیرایی مخصوص خانه هایی می باشد که فضای کافی برای گذاشتن یک کاناپه یا بیشتر را، جلوی تلویزیون دارند. زیرا شما از مهمان های خود در این قسمت از خانه پذیرایی می کنید. مادر این مقاله به شما کمک می کنیم تا دکوراسیون سالن پذیرایی خود را زیبا و شیک کنید. این تضاد در مجله خبری دکوراسیون این سبک طراحی شامل خطوط، رنگ‌ها، مواد و سایر المان های طراحی می‌شود. طراحی نئوکلاسیک با یک هماهنگی در فرم و محتوا، با ایجاد حس پویایی و تنوع در فضا، همزمان احساس لوکس بودن به فضا نیز می‌دهد. تهران دیزاین سنتر مجموعه‌ای است در زمینه طراحی داخلی، معماری و نوآوری.

روش چیدمان فرش در دکوراسیون کلاسیک