با سبک دکوراسیون کلاسیک و نئوکلاسیک و ویژگی های هر کدام آشنا شوید! گروه بینا-مبل وکیلی

این قاعده ممکن است در دکوراسیون کلاسیک به سبک اروپایی تا حدودی متفاوت باشد، اما در نمای خانه های ایرانی غالبا رعایت می شود. رنگ‌های غالب در دکوراسیون کلاسیک قهوه‌ای ، خردلی ، نسکافه‌ ای تیره، کرم‌ رنگ و در نهایت طلایی است. استفاده از پرد های ژاکارد و مخمل در سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است .

لبه ها نرم و صاف هستند و با کلیات فضا ترکیب می شوند. نما سبز طراح و مجری دکوراسیون داخلی مدرن وکلاسیک لوکس، بازسازی اماکن مسکونی، اداری و تجاری با بیش از یک دهه فعالیت در مجله خبری دکوراسیون زمینه دکوراسیون داخلی آماده ارائه خدمات می باشد. پس اگر شیفته این ویژگی های منحصر به فرد شده اید، اصولی که آموزش دادم را به کار ببرید و خانتان را به سبک کلاسیک دکور کنید.

بنابراین باید یک نقطه کانونی تعریف کنید، مانند شومینه. کاغذ دیواری هایی با طرح داماسک یا برجسته با نقوش یا گل های منظم و تکرار شونده استفاده کنید. مبلمان و میز عسلی معمولاً به سبک استیل یا سلطنتی انتخاب می‌شوند. در سبک طراحی داخلی کلاسیک از یک رنگ یا تناژ خاص استفاده نمی‌شود.

رنگی که شما انتخاب می کنید باید در تمام عناصر، اشیا و اِلمان ها به چشم بیاد. به طور مثال قانون 60، 30، 10 یک انتخاب بسیار رایج است. انتخاب رنگ در دکوراسیون کلاسیک به شیوه ای ساده تعیین می شود. رنگ های ساده اما گرم کمک می کند دکوراسیون داخلی کلاسیک همواره مورد توجه باشد و هیچ گاه از دنیای مد خارج نشود. همچنین با انتخاب رنگ های خاص و جذاب نیازی به تغییر رنگ دکوراسیون در هر سال وجود ندارد. بنابراین ابتدا بهتر است نقطه کانونی را در دکوراسیون منزل کلاسیک مشخص نمایید و سپس شروع به چیدمان لوازم کنید.

۱۱- تمامی بخش‌های مبلمان، در این سبک همراه با انحنا و تزئینات انتخاب می‌شوند. هر چه ریزه کاری‌ها بیشتر باشد، زیبایی و ظرافت دیزاین و نتیجه نهایی متمایزتر خواهد شد. اصالت و ظرافت دو جزء جدایی‌ناپذیر از این سبک به شمار می‌روند.

  • برعکس فرش،رنگ پردههرچه روشن تر باشد، خانه دلباز تر می شود و نور بیشتر وارد خانه می شود .از پرده های ترکیب شده از کناره و تور استفاده کنید.
  • و از پرده‌های سبک مانند پرده‌های حریر سفید رنگ و کاملا ساده در این سبک استفاده نمی‌ گردد.
  • نکاتی که برای ارائه این سبک در طراحی دکوراسیون داخلی و حتی خارجی پیش می‌گیرند شامل گزینه‌هایی است که در ادامه نام خواهیم برد.
  • در سبک کلاسیک تمامی وسایل ، ابزارها و سایر اکسسوری ها در فضای خانه باید حالتی کلاسیک داشته باشند.
لطفاً احساس خود را در مورد این سبک داخلی و روش های استفاده از آن به عنوان نظر به ما بگویید. فراموش نکنید که متخصصان طراحی داخلی آتلیه معماری مسعودیان آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند. اگرچه به روز بودن سبک مبلمان در خانه کلاسیک مدرن موضوعی واضح است، اما سهولت استفاده از آن اهمیت بیشتری دارد. بنابراین در طراحی داخلی کلاسیک مدرن باید راحتی و مدرن بودن مبلمان را به یک اندازه در نظر بگیریم. برای این منظور توصیه ما استفاده از مخمل در دکوراسیون است.

دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک

هر شی که جنبه کاربردی، دکوراتیوی و اکسسوری داشته باشد در این سبک حضور فعال خواهند داشت. البته در چیدمان نباید قانون تناسب، تقارن و نقطه کانونی را فراموش کنید. این امر باعث می شود که تمام اجزا با محوریت یک اِلمان یا شی زیبا نظم خاصی داشته باشند. در نتیجه از شلوغی بصری و بهم‌ ریختگی جلوگیری می‌ شود.

نظم، تعادل، تقارن مهم ترین اصل در انتخاب و چیدمان در سبک کلاسیک می باشد. تغییر دکوراسیون داخلی جزو مواردی است که نباید با هر سبک و روشی صورت یابد و لازم است که تناسب سلیقه در هر مرحله آن رعایت شود. بنابراین برای به کار بردن هر سبکی در طراحی داخلی باید دانش و تجربه کافی در این زمینه وجود داشته باشد تا نتیجه کار زیبا و حرفه ای شود.

اتاق کارهایی به سبک کلاسیک