بهترین طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب+ مدل دکور پلاس-مبل وکیلی

سرویس خواب هایی که از جنس چوب هستند جزو محبوب ترین های سرویس خواب ها برای اتاق خواب می باشند. به علت اینکه این سرویس خواب ها از چوب تهیه شده اند می توانند در دکوراسیون داخلی اتاق خواب حس طبیعت را جاری.. سعی کنید اگر اتاق خواب کوچکی در اختیار دارید از تختخواب هایی که زیر آن قسمت‌های پارتیشن بندی شده برای قرار دادن وسایل اضافی تعبیه شده است استفاده کنید تا فضای اتاق شما نظم بیشتری به خود بگیرد و این نظم در روحیه شما هم تاثیرگذار خواهد بود. حتی اگر پنجره‌های کوچکی دارید از پرده‌هایی استفاده کنید که تا کف زمین ادامه داشته باشند، همچنین جنسی از پرده را انتخاب کنید که به میزانی که میخواهید نور وارد اتاق خوابتان بشود. برای اینکه بهترین استفاده را از فضای اتاق خواب خود داشته باشید، بهتر است تخت خواب را کنج اتاق قرار دهید.

  • یکی از ایده‌های دکوراسیونی خیلی قشنگ برای اتاق پسرها، استفاده از رو تختی‌ها و رو بالشتی‌هایی با طرح زیگزاگی است.
  • همچنین بهتر است این تخته به منظور آزاد کردن جریان هوا و انرژی ۳ تا ۵ سانتیمتر از دیوار پشت خود فاصله داشته باشد.
  • دختران جوان به یک اتاق خواب کامل نیاز دارند تا بتوانند علاوه بر استراحت در آن به مطالعه مشغول شوند و یا اوقات فراغت خود را در اتاق به تنهایی و همراه دوستان خود سپری کنند.
  • استفاده از استندهای گلدانی یک راه ساده و ایده آل برای نظم دادن به گلدان های متعدد در دکوراسیون اتاق خواب است.

با کمی جابه‌جایی، مرتب‌کردن، چرخاندن و اضافه یا کم کردن وسایل می‌توان به نتایج فوق‌العاده ‌ای رسید. شما می‌توانید با استفاده از کمی خلاقیت برای اتاق خواب خود ظاهری زیبا خلق کنید. در ادامه با نکات خلاقانه تزیین اتاق با وسایل ساده اما کاربردی بیشتر آشنا خواهید شد. یکی دیگر از موارد بسیار مورد توجه درمورد طراحی اتاق خواب نحوه چیدن و انتخاب وسایل مورد نیاز شما می باشد.

ممکن است فرزندان در یک خانواده از اتاق خواب مشترک استفاده کنند. شما می توانید اتاق دختران خود را به گونه ای دکور نمایید تا بتوانند در کنار یکدیگر از تمامی فضای اتاق به درستی و به صورت بهینه استفاده نمایند. شما می توانید برای چیدمان اتاق خواب دخترانه از تخت خواب های یک شکل استفاده نمایید و مجله خبری دکوراسیون برای دختران خود میزآرایش مشترک و یا میز تحریر با قابلیت استفاده دو نفر را سفارش دهید. برای دیزاین اتاق خواب دخترانه دونفره بهترین گزینه انتخاب تخت خواب دو طبقه است. با توجه به فضای اتاق خواب دختران تخت خواب دو طبقه را طبق ابعاد، رنگبندی، طرح، مواد اولیه و نیاز خود طراحی کنید و سفارش دهید.

می‌توانید برای سقف اتاق و دو دیوار روبه‌روی هم با استفاده از رنگ یا کاغذدیواری مشابه، طراحی نامتقارنی ایجاد کنید. قرار دادن یک صندلی تابی در گوشه‌ای از اتاق نیز جلوه خاصی به ظاهر آن بخشیده و فضای دنج و آرامی را برایتان فراهم می‌کند. فاصله بین تخت و وسایل کم‌ارتفاع مانند میزها و کمدها نیز باید حداقل 60 سانتی‌متر باشد تا بتوانید راحت‌تر در اتاق رفت‌وآمد کنید. اگر برای حمام‌رفتن ناچار هستید تخت را دور بزنید تا با کمد برخورد نکنید، باید تخت خوابتان را جابه‌جا کنید. یک تخت خواب، یک یا دو میز پاتختی، کمد و صندلی از ملزومات هر اتاق خوابی هستند؛ اما وسایل اضافی اتاقتان را شلوغ و نامرتب می‌کنند.

۸. دیوارهای اتاق خواب را کاغذ دیواری کنید

استفاده از یک فرش در اندازه مناسب می تواند حس امنیت اتاق خواب شما را بیشتر کند. همچنین در زمستان که کف اتاقها سرد و خشک می شود وجود یک فرش گرمای بیشتری به اتاق می‌بخشد. برای داشتن یک دکوراسیون خیره کننده فرشها را متناسب با پالت رنگی اتاق انتخاب کنید. پیشنهاد میکنیم که رنگ فرش را با یکی از موارد؛ پرده اتاق خواب، رنگ دیوار و یا رو تختی هماهنگ کنید. فرش‌های وینتیج یا کهنه‌­نما گزینه مناسبی برای دیزاین و دکوراسیون اتاق‌­های خواب با سبک مدرن می‌باشند.

استفاده از وسایل ساده

با اینکار نور را به اطراف پراکنده می­‌کنید و موقع استراحت نور سقف چشمانتان را اذیت نمی کند. نورهای ملایم اتاق خواب، آرامش را به شما القا می‌کند و خواب راحتی خواهید داشت. اغلب خانه های امروزی متراژ کمی دارند و دارای اتاق خواب های کوچکی هستند.