تعریف سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری+ 7 ویژگی مهم-مبل وکیلی

انتخاب مبلمان آنتیک گزینه ی ایده آل برای این سبک است اما در صورت عدم تهیه این سبک از مبلمان میتوان از مبلمان مدرنی که با سبک و ظاهر کلاسیک طراحی شده اند در دکوراسیون استفاده کرد. سبک کلاسیک دور از شلوغی است پس با دقت و توجه به جزئیات مبلمانی را انتخاب کنید که برای مدت طولانی بتوانید از آن استفاده کنید و لذت ببرید. در طراحی و تولید آن ها از چوب های مرغوب منبت کاری شده و پارچه های گرانقیمت استفاده می کنند. این سبک از مبلمان با تقارن و تناسب بینظیر، در چیدمان منزل به عنوان نقطه کانونی بهترین انتخاب است. سرویس بهداشتی های کلاسیک، معمولا کابینت های چوبی با رنگ های کرم و قهوه ای دارند.

البته لازم به ذکر است که فقط کتاب ها نیستند که در چیدمان این سبک به چشم می آیند. لوازم دکوری نیز مانند کتاب ها همیشه دارای قفسه مخصوص به خود هستند. همان طور که پیش تر نیز به صورت کوتاه اشاره شد، سبک کلاسیک به هیچ وجه با بی نظمی و آشفتگی سر سازگاری ندارد. می توان گفت سبک کلاسیک مشابه قواعد و اصول یک مدیر سختگیر است.

انتخاب پرده مناسب برای دکوراسیون کلاسیک اروپایی

در طراحی داخلی سبک کلاسیک، تعادل، تناسب و هماهنگی کامل بین اجزای طراحی به صورت کاملا کلیشه ای براساس معماری یونان و رم باستان رعایت می‌شود. یکی دیگر از ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک ستون است که به دوره ی طراحی معماری کلاسیک که برگرفته از یونانیان و رومی ها است. امروزه این ویژگی را با استفاده از خطوط عمودی روی دیوارها و پرده ها در فضای داخلی کلاسیک نشان میدهند و میتوانند این ویژگی را تکرار و تاکید کرد. استفاده از دکور و تزئینات غیر از رعایت جزئیات در طراحی معماری فضا، به اینکه بدانیم فضا به چه سبکی طراحی شده هم کمک میکند.

ستون و دیوارهای گچ کاری شده را در فضای داخلی منزلتان، فراموش نکنید!

انتخاب رنگ سرمه ای فرش در دکوراسیون کلاسیک ، در فضا آرامش ایجاد می کند. به یاد داشته باشید که کاربرد زیاد رنگ سرمه ای سبب افسردگی در بلند مدت می شود. برای داشتن چیدمان اتاق پذیرایی به سبک کلاسیک لوسترهای کلاسیک کریستالی انتخاب مناسبی است. در کنار مبلمان استیل شما لوستر های شاخه دارکه شاخه های آن همه ی جهات را پوشش داده و همه‌ی ابعاد مبلمان را به یک میزان روشن نشان دهد پیشنهاد خوبی است. امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و با دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک به خوبی آشنا شده باشید. بهتر است برای رعایت تقارن، برخی از اکسسوری و دکوریجات را باید به صورت جفت خریداری کنید.

باید بدانید بر اساس تعریف دایره المعارف Treccani، سبک کلاسیک مجموعه ای از مفاهیم و قواعد برگرفته از رم و یونان باستان است که از آن ها در هنر و معماری استفاده می شود. نحوه بازسازی ساختمان با کمترین هزینه چرا بازسازی ساختمان صرفه اقتصادی دارد ؟ بازسازی ساختمان می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیافتد . به هر عملی که باعث تغییر و تعمیر در ساختمان شود ، بازسازی ساختمان می گویند .

  • رنگ هایی که در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به کار می برید، باید الهام گرفته از طبیعت باشند و جلوه خنثی و ملایمی داشته باشند.
  • دکوراسیون کلاسیک، با مبلمان های منبت‌ کاری شده و پر کار شناخته می‌ شود.
  • رنگ های دیگری مانند کرم، قهوه ای و بژ نیز در پالت رنگی چیدمان کلاسیک دیده می شود.
  • هر چه رنگ ها فاخرتر باشند، دکوراسیون کلاسیک شما لوکس تر جلوه می کند.

چیزهای ساده ای مانند یافتن تعادل مناسب، ایجاد یک تم منسجم و اطمینان از اندازه مناسب مبلمان می تواند تفاوت بین فضایی که دوست دارید و مکانی که در خانه شما نامناسب به نظر می رسد ایجاد کند. پس بیایید ویژگی های یک طراحی داخلی یا دکوراسیون کلاسیک مدرن را بشناسیم تا این سبک را به درستی اعمال کنیم و خانه را مانند یک حرفه ای دیزاین کنیم. آشکارترین نشانه آشپزخانه‌های کلاسیک استفاده از کابینت‌های چوبی لوکس و شیک می باشد به طوری که روی درب و نمای آن‌ها منبت کاری شده است و نقش‌های برجسته زیبایی حک می شود.

کاغذ دیواری های نفیس و گران بها، دیوارپوش های ابریشمی و پارچه ای نقش زیبایی دادن به دیوارها را برعهده داشته و در این سبک جایگاه ویژه ای دارند. همچنین می توان از گچبری های هنرمندانه برای پوشش دیوارها استفاده کرد. یکی از موارد مهم و ضروری در چیدمان اتاق نشیمن کلاسیک فرش است. مطمئن شوید که تمام پایه های مبلمان کلاسیک بر روی فرش قرار گرفته است.

۶.دیوارکوب های شاخص و گچبری های برجسته

در سبک کلاسیک از نقش و نگارهای گل و بته استفاده می شود. به کار بردن پارچه های دارای الگوی ریزنقش زردوزی شده یا کاغذ دیواری های ابریشمی با پترن های ظریف متالیک می تواند برای نزدیک شدن سبک دکوراسیون منزل شما به خصوصیات سبک کلاسیک مفید باشد. مجله خبری دکوراسیون برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک کلاسیک بایستی نخست از مهم ترین بخش ها کار خود را آغاز کنید. کابینت ها بدون شک یکی از مهم ترین بخش های هر آشپزخانه ایی محسوب می شوند. معمولا کابینت های کلاسیک از متریال چوب گردو و بلوط ساخته می شوند.

بهتر است قاب آینه ها به رنگ طلایی یا قهوه ایی انتخاب شوند. از دیگر موارد طراحی سرویس بهداشتی کلاسیک استفاده از جا حوله ایی ، جا صابونی ، چراغ و دیگر موارد مطابق با رنگ های اصلی به کار رفته در فضا می شود. کفپوش مورد استفاده در این سبک ترکیبی معمولاً به رنگ خنثی است.

عکس بالا نمونه زیبایی از یک حمام کلاسیک را به شما نشان می دهد. وقتی صحبت از سرویس بهداشتی کلاسیک می کنیم، بی اختیار به یاد کابینت های چوبی و رنگ های با تناژ قهوه ای و بژ می افتیم که دقیقا هم درست است. کابینت های چوبی با رنگ سفید استخوانی یا شیری و همینطور مشکی و آینه هایی با قاب های فلزی و طلایی رنگ زیبایی سرویس بهداشتی کلاسیک شما را دو چندان می کند. بیایید ببینیم چکونه آینه حمام و دستشویی را باید انتخاب کنیم. به نوعی می توان گفت که این سبک یکی از سبک های منظم است که پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.