تعریف سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی و معماری+ 7 ویژگی مهم-مبل وکیلی

در این سبک رنگ‌های تیره‌تر مانند عنابی، سبز تیره، شرابی و… استفاده می‌شود. اغلب رنگ‌های اشرافی برای این سبک دکوراسیون گزینه‌های مناسب‌تری هستند. برای این مورد تناژهایی از طیف‌های مجله خبری دکوراسیون رنگی قرمز تیره یا سبز مناسب هستند. اولین نکته‌ای که از نام این سبک به ذهن هر فردی ممکن است خطور کند، این است که سبک کمی مجلل‌تر از چیدمان‌های مدرن امروزی خواهد بود.

رنگ مبل و حال هوای سالن پذیرایی:

تزیین گچبری و پتینه کاری ها نیز توسط استادکار طراحی می شوند. تم رنگی غالب باید در تمام فضای دکوراسیون خانه یا دکوراسیون اداری کلاسیک به وضوح دیده شود. معمولاً در انواع روش ها ابتدا یک نقطه کانونی را مشخص می کنند و در عین حال اصل تقارن به وضوح قابل مشاهده باشد. سپس یک تم رنگی مناسب که هارمونیک و متعادل باشد را انتخاب می نمایند. جزئی از یک کل هستند، پس باید بین تمامی اجزا توازن همه جانبه ای برقرار باشد.

برای دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ممکن است بخواهید از معماری یونان با استفاده از ستون های محکم ، راه راه ، مجسمه ها ، نیم تنه ها و قالب های معماری استفاده کنید. فضای داخلی شما با این سبک به گونه ای طراحی می شود که مکمل معماری باشد. که ویژگی اساسی دکوراسیون منزل به سبک کلاسیک ماندگاری ان است. بهترین مبلمان برای دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک، مبلمان آنتیک و عتیقه هستند. اما مطئمنا باید زمان و هزینه زیادی را صرف پیدا کردن آن ها کنید. سپس آن را با ایده های نوین و روز دنیا تلفیق می کنند.

سبک کلاسیک یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون و مبلمان در میان ایرانی ها است، گرچه ممکن است تعدادی از ما حتی ندانیم که ویژگی های سبک کلاسیک دقیقا چیست. بدین منظور با کمی جستجو در بلاگ چیدانه به راحتی می توانید مطالب زیادی درباره این سبک و ویژگی های آن بخوانید. اما در اینجا می خواهیم دکوراسیون پذیرایی تعدادی از خانه های ایرانی را که به سبک کلاسیک دکور شده اند، با شما مرور کنیم.

از این نظر معمولاً فرش نرم و کم رنگ یا فرش یا کفپوش چوبی با طیف رنگی گرم بهترین انتخاب برای کفپوش های سبک کلاسیک مدرن است. در اینجا نحوه انتخاب یک فرش مدرن برای اتاق نشیمن کلاسیک مدرن خود آورده شده است. البته فراموش نکنید که اتاق خواب نباید فضایی بیش از اندازه شلوغ داشته باشد. برای طراحی دکوراسیون پذیرایی با سبک کلاسیک و یا سنتی از انواع رنگ‎‌های گرم مانند کرم، قهوه‌ای، طلایی و … استفاده می شود. در پذیرایی‌ها با سبک دکوراسیون کلاسیک اغلب از مبلمان سلطنتی با روکش‌ها و پارچه‌های طرح دار استفاده می شود.

رنگ های دیگری مانند کرم، قهوه ای و بژ نیز در پالت رنگی چیدمان کلاسیک دیده می شود. به تدریج سبک دکوراسیون کلاسیک که در اروپا رواج پیدا کرد باعث شکل گیری زیر شاخه های سبک کلاسیک در اروپا شد. تمام زیر مجموعه ها جزو سبک کلاسیک محسوب می‌شوند، مانند روکوکو، گوتیک و ویکتوریایی. بسیاری از افراد گمان می کنند که معماری لابی چندان پیرو الگوهای طراحی داخلی کلاسیک نیست. این در حالی است که الگوی کلاسیک به راحتی در فضاسازی لابی به کار گرفته می شود. در طراحی این نوع مبلمان به جزئیات، بسیار توجه می شود.

به طور مثال اکسسوری ها و وسایلی که با صدف یا عاج فیل ساخته شده باشند در طراحی دکوراسیون منزل با این سبک مورد استفاده قرار گرفته و وسایل چوبی از چوب های گران قیمت می باشند. تابلو فرش های ابریشمی و نفیس و دستباف، ظروف نقره و لوکس با طرح و رنگ های زیبا و ظروف طلاکاری شده در دیزاین خانه کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر اکسسوری هایی که می توان برای تزیین دیوارها در چیدمان سبک کلاسیک مورد استفاده قرار داد، استفاده از تابلوهایی با مضمون نقاشی های دوره کلاسیک هنری می باشد. امروزه معمولا مردم طراحی دکوراسیون داخلی را با دو سبک کلاسیک و مدرن می شناسند. کمتر کسی ترکیب سبک کلاسیک و مدرن را به عنوان سبک طراحی داخلی می شناسد. با این حال، سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن در سال های اخیر به عنوان یک سبک یکپارچه در صنعت طراحی داخلی ظاهر شده است.

طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک_ونک

میز به صورت مستطیل با مجموعه ای از صندلی های همسان که به طور مساوی در اطراف محیط قرار گرفته اند. پس به نسبت بودجه ای که برای دکوراسیون منزلتان اختصاص داده اید، بهترین مصالح موجود در بازار را انتخاب کنید و قید متریال های بی کیفیت و غیر طبیعی را بزنید. بازسازی منزل با به کار بردن انواع چوب به هر گونه فعالیتی که باعث ایجاد تغییر و یا تعمیر فضاها و عناصر مختلف در یک ساختمان شود ، بازسازی می …

  • تنها رنگ های متضاد و مناسب ترکیب سیاه و سفید می باشد.
  • تقارن، تزیینات، استفاده از فرم های منحنی، رنگ های شکیل و پارچه های نفیس از جمله خصوصیاتی هستند که یک مبل کلاسیک داراست.
  • این را در نظر بگیرید که این انتخاب به سلیقه شما بستگی دارد و کاملا سلیقه ای می باشد.
  • در دکوراسیون کلاسیک اتاق های پذیرایی معمولا با مجسمه های سنگی، گچی و تابلو فرش و یا تابلو‌های نقاشی زیبا و فاخر، انواع آلات موسیقی و آباژور‌های برنز و کریستال تزئین می شوند.
  • نکته مهم دیگر این است که آینه های قاب دار و آثار هنری همیشه در اولویت هستند.

مبلمان آنتیک ، دیوارهای گچبری شده، لوسترهای چشمگیر، تزیینات شگفت انگیز، دکوری های حکاکی شده، پرده های فاخر و رنگ های شکیل و سنگین چه چیزی را در ذهن شما تداعی می کنند؟ بله، سبک دکوراسیون کلاسیک . ویژگی هایی که نام برده شد، خصوصیات سبک دکوراسیون کلاسیک هستند. وقتی این ویژگی ها در کنار هم برای دکوراسیون منزل به کار روند، شما می توانید فضایی سرشار از اصالت و ابهت را تجربه کنید. سبک کلاسیک برای کسانی که وقار در دکوراسیون را به دیگر چیزها ترجیح می دهند، مناسب است.

تقارن در معماری داخلی کلاسیک

رنگ طلایی و نقره ای جایگاهی بسیار ویژه در سبک دکوراسیون کلاسیک منزل داشته و در کنار تمام رنگ های نام برده به وفور مورد استفاده قرار می گیرد. برای درک بهتر موضوع پیشنهاد می کنیم قوانین رنگ در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید. از معیارهای اصلی انتخاب مبل در سبک دکوراسیون کلاسیک خطوط ساده و متقارن هستند.