دکوراسیون آشپزخانه سفید رنگ، ایده های طراحی + مدل های مختلف رنگی شیک و مدرن-مبل وکیلی

محبوبیت اصلی این سبک دوری از شلوغی، جلوگیری از تزئینات اضافی است. اصول مهم این سبک استفاده از کابینت‌های بدون قاب، اجزای براق و ساده با خطوط افقی یا عمودی می باشد. صفحه رویه کابینت کم نقش و نگار است و کاشی ‎های بین کابینت‌ها ساده و براق هستند.

چوب بیشتر برای ساخت کابینت‌های کلاسیک به کار می‌رود و معمولاً نمایی کلاسیک به آشپزخانه شما می‌دهد اما در این طرح با استفاده از چوب، یک طراحی مدرن انجام شده است. به یاد دارید که اشاره کردیم، بین طراحی مدرن و کلاسیک مرز مشخصی وجود ندارد؟ این مورد یکی از همون موارد می‌باشد که با یک متریال کلاسیک، یک طراحی مدرن و بسیار دلنشین صورت گرفته است. تجهیزات لوکس و گران‌قیمت این آشپزخانه رؤیای هر سرآشپزی است. نور آبی زیر کابینت‌ها باعث درخشش چشم‌نواز کاشی‌های دیوارپوش بین‌کابینتی شده است و طیف رنگی خنثی آشپزخانه نیز با رنگ تیره‌ی کابینت‌ها تضاد دلپذیری ایجاد کرده است.

آیا طراحی دکوراسیون آشپزخانه کوچک نیز ممکن است؟

امروزه دکوراسیون آشپزخانه بخش بزرگی از دکوراسیون داخلی هر خانه‌ای به‌حساب می‌آید، چراکه تمام افراد خانواده روزانه در آن رفت و آمد می‌کنند. سبک‌های مختلفی برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه وجود دارد که به طور کلی شامل مدرن، کلاسیک و نئوکلاسیک و ایرانی است. در بین این سبک‌ها آشپزخانه مدرن طرفداران زیادی دارد و در خانه‌های امروزی بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

حتی در پذیرایی کردن نیز تاثیر ویژه‌ای دارند و این موضوع که امروزه اکثر خانه‌ها دارای اپن هستند و همین باعث ایجاد دید در محیط آشپزخانه می‌شود، موید این موضوع می‌باشد. علاوه بر مواردگفته شده همچنین به جنس کف پوش نیز دقت زیادی باید داشت زیرا برخی کف پوش ها دارای شیار می باشند که این موضع سبب می شود که لکه های کثیف به سختی پاک شوند مجله خبری دکوراسیون و چربی و مواد ریز در بین شیار ها گیر کند. برای سقف آشپزخانه نیز امروزه معمولا از سقف کاذب مانند کناف استفاده می‌شود که علاوه بر زیبایی می‌توان شبکه تاسیسات نیز پشت آن پنهان شود ارتفاع سقف هم باید فاصله منطقی از کابینت های آشپزخانه را داشته باشد. یک دکوراسیون کلاسیک را می توان نقطه مقابل طراحی دکوراسیون مدرن در نظر گرفت.

  • قطعا برای خانه‌های بزرگ‌تر با آشپزخانه‌های بزرگ‌تر این تأثیر بیشتر حس خواهد شد.
  • از یک رنگ (اغلب رنگ ‌های روشن) برای دکوراسیون و اجزا استفاده می شود.
  • در طراحی‌های مدرن معمولاً از رنگ قهوه‌ای در کنار یک رنگ خنثی مثل سفید و طوسی استفاده می‌کنند.
  • در میان انواع سبک های طراحی دکوراسیون، سبک مدرن طرفداران زیادی دارد.
جزیره هم شکل جالبی دارد و صفحه‌ی روی آن مدل آبشاری کار شده است (چون صفحه‌ی رو از کناره‌ها پایین آمده است به آن مدل آبشاری می‌گویند). همه‌ی اینها به‌اضافه‌ی صندلی‌های پیشخوانِ مدل خطی جلوه‌ی ساده و دلپسندی در فضا ایجاد کرده‌اند. ‌قهوه‌ای پررنگ کابینت‌ها نیز تضاد چشم‌نوازی با سفیدی پیرامون دارد. طراحان این مجموعه، علاوه‌بر فضاپردازی و اضافه‌‌کردن چند پنجره‌ی جدید، نورپردازی محیط را با درنظرگرفتن ‌سبک اولیه‌ی آشپزخانه مطابق استانداردهای روز تغییر دادند. کابینت‌های سفارشی این آشپزخانه نیز در جریان نوسازی به‌روز شدند. اما طراحان تمام تلاش‌شان را کردند تا ضمن ایجاد تغییرات مدرن آسیبی به سبک اولیه و اصیل این آشپزخانه نزنند.

۱۷. آشپزخانه‌ای مدرن با جزیره‌ای بزرگ‌تر از اندازه‌ی قابل‌انتظار

یکی از کارهایی که در این شرایط می‌توانید انجام دهید طراحی دکوراسیون آشپزخانه بدون اپن است. آشپزخانه‌های بدون اپن معمولا محیط آشپزخانه را بزرگ‌تر از آن چیزی که هست نشان می‌دهند. برای داشتن ایده‌های طراحی دکوراسیون آشپزخانه که گیرا‌تر باشد بهتر است از سنگ‌های طبیعی براق استفاده کنید. امروزه از سنگ‌های گرانیت و مرمر برای روی کابینت‌ها استفاده می‌شود که هم دارای مقاومت بالا و هم زیبایی خاصی هستند که رنگ مشکی براق آن‌ها طرفداران زیادی را از آن خود کرده است. ما در این مقاله سعی داشتیم برایتان از اصول طراحی در سبک مدرن بگوییم و نکات ضروری‌ای را که برای اجرای دکوراسیون آشپزخانه مدرن به آن احتیاج دارید، به شما گوشزد کنیم!

از سنگ‌های طبیعی زیبا برای کاور روی کابینت بهره بگیرید

برای سفارشی سازی بیشتر ، ایجاد یک کشو با پریزها و پورت های USB را در نظر بگیرید تا یک ایستگاه شارژ مخفی برای دستگاه ها ایجاد کنید. آشپزخانه شما میزبان طیف گسترده ای از کارهای مهم روزمره است. در ادامه توجه شما را به دیدن شیکترین و جدیدترین مدلهای دکور آشپزخانه مدرن جلب می نماییم. یکی از راه حل‌های بزرگ‌تر نشان دادن آشپزخانه کوچک ایرانی استفاده از قفسه‌های بدون درب است. این قفسه‌های بدون در که به جای کابینت طراحی شده‌اند باعث می‌شوند، فضای آشپزخانه دلباز تر به نظر برسد.

توجه داشته باشید که این وسایل را با توجه به کاربردی بودن و هزینه مورد نظرتان انتخاب کنید. داشتن یک طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن نیازمند ابزار و وسایل آشپزخانه زیبایی است. سعی کنید در انتخاب رنگ ابزار‌ها دقت کنید که باهم هم خوانی داشته باشند.