دکوراسیون اتاق خواب با 7 ترفند اصولی و مدرن گروه معماری و معماری داخلی آرمند-مبل وکیلی

استفاده از رنگ های روشن به ویژه رنگ سفید در طراحی و دیزاین اتاق خواب عروس پیشنهاد می گردد. اتاق خواب کودک و نوزاد به نحوی طراحی گردد که ایجاد حس آرامش را برای دلبندان شما ایجاد نماید. در صورتی که تمایل به استفاده از رنگ های تیره در طراحی اتاق خواب دارید، باید از یک طراحی ساده برای سایر المان ها و هم چنین عدم ایجاد هرج و مرج به واسطه استفاده از وسایل زیاد توجه داشته باشید.

۳- نقش و رنگ طبیعت

کتاب‌ها را روی پله‌های نردبام بگذارید و ظاهر کاملا متفاوتی به اتاق خوابتان ببخشید. استفاده از قفسه کتاب نردبامی در کنار انواع دکوراسیون جالب به نظر می‌رسد و سبکی وینتیج و کلاسیک به خانه می‌بخشد. با استفاده از جعبه‌های میوه قفسه‌هایی ارزان‌قیمت و در عین حال شیک بسازید و کتاب‌ها یا قاب عکس‌هایتان را در آنها بگذارید. جعبه‌های میوه را از بازارهای تره‌بار یا سبزی‌فروشی‌ها بخرید یا پس از خرید میوه به‌صورت عمده از آنها استفاده کنید. همچنین با گیره لباس، یک قوطی ماهی تن و چند شمع کوچک یک شمعدان خانگی زیبا، کوچک و سازگار با محیط زیست بسازید.

فنگ شویی در اتاق خواب

اتاق خواب‌های رمانتیک سبک خاص و مشخصی ندارند و می‌توان آن‌ها را مدرن یا حتی ساده هم طراحی کرد. فضای خواب، نیازمند آرامش، سکون و استراحت پس از یک روز پر هیجان است. بهتر است برای تزیین دیوارهای اتاق خواب از کاغذ دیواری های بسیار شلوغ استفاده نشود. حتی برای یک اتاق کاملا ساده و خلوت این سبک کاغذ دیواری می تواند جلوه ای آشفته و پرهیاهو ایجاد کند. ، به علاوه لازمست کمد اتاق خواب به نحو مناسبی بر طبق نیازمندی های هر خانواده و ساکن اتاق طبقه بندی و پارتیشن بندی شده باشد. کمدهای دیواری ساده ای که تا سقف امتداد یافته اند، برای دکوراسیون اتاق خواب دونفره یک گزینه بسیار عالی و ایده آل محسوب می شوند، البته اگر مستاجر هستید یک کمد متحرک بزرگ و ساده و قابل تبدیل به اجزا کوچکتر مناسب تر از کمدهای یکپارچه یا دیواری است.

یک اتاق خواب مستطیلی چگونه باید چیدمان شود؟

در دکوراسیون مدرن، هارمونی و هماهنگی رنگ‌ها و پرهیز از رنگ‌های متنوع حرف اول را می‌زند. به کارگیری اصول فنگ شویی کمک می‌کند تا انرژی مثبت در اتاق خواب شما به جریان بیفتد. مدل یک تخت خواب می‌تواند محوری برای چیدمان سایر قسمت‌های اتاق باشد. قبل از انتخاب رنگ یا وسایل اتاق خود، حتما به سایز اتاق هم توجه کنید تا در نهایت اتاقی زیادی شلوغ و یا زیادی خلوت را نداشته باشید. اتاق خواب در واقع پناهگاه اکثر افراد است، محلی برای دریافت آرامش پس از یک روز شلوغ کاری، محلی برای تفکر درباره دغدغه‌ها و معضلات روزمره و محلی برای تجدید انرژی قبل از شروع روزی جدید.

از طرفی یک اتاق خواب به سبک مدرن پالت رنگی خنثی و وسایلی ساده و مینیمال را در بر می‌گیرد. با این وجود بسیاری از افراد نمی‌دانند که چطور با طراحی مجله خبری دکوراسیون، چنین آرامشی را به خود هدیه کنند و خیلی از اوقات، اتاق خواب تبدیل به بی‌نظم‌ترین و کم اهمیت‌ترین اتاق خانه می‌شود. حتی گاهی برخی افراد به اشتباه تصور می‌کنند که اهمیت دکوراسیون اتاق پذیرایی یا آشپزخانه به علت حضور مهمانان در آن، بیشتر است.

  • اگر علاقه دارید که لوازم را طبق سلیقه خود خریداری کرده و قرار دهید، می‌توانید این سبک را انتخاب کنید.
  • سبک صنعتی هم کاربردی بودن و هم زیبایی را در یک فضا ترکیب می‌کند.
  • برای طراحی اتاق خواب باید جسارت داشته باشید و تصورات خودتان را روی دکوراسیون پیاده کنید.
  • اولین نکته مهم در طراحی دکور اتاق خواب انتخاب وسایلی متناسب با فضای شما می باشد.