دکوراسیون خانه ایرانی 12 ایده ساده، زیبا و ارزان در طراحی منزل ایرانی-مبل وکیلی

چیزی که همیشه در فیلم و سریال‌های اروپایی قدیمی دیده می‌شود، خیلی به سبک مزرعه‌ای نزدیک است. البته تشابهات سبک مزرعه‌ای با سبک روستیک زیاد است؛ عناصر چوبی و طبیعی، رنگ‌های گرم، پارچه‌های ارگانیک مثل الیاف طبیعی، حصیر، کنف و … و وسایل دست‌ساز و نور طبیعی ویژگی‌های سبک مزرعه‌ای هستند. در همین راستا سلام ساختمان تمام تلاشش را می‌کند تا شما با 0 تا 100 هر سبک به خوبی آشنا شوید و قوانین آن‌ها را در فضاهای اصلی بشناسید. در اینجا هم اشاره مختصری به هر سبک می‌کنیم و شما را به تفصیل آن‌ها ارجاع می‌دهیم.

در مقابل، دکوراسیون به سبک مدرن از سبک های خلوت و مطابق با اشکال هندسی پیروی می کند. علاوه بر این ها، روش چیدمان دکوراسیون سالن پذیرایی برای آپارتمان های کوچک با ویلاهای بزرگ بسیار متفاوت است. یکی از ساده ترین ایده های طراحی دکوراسیون منزل ساده، استفاده از مبلمان های راحتی است. در سالن نشیمن، چیدمان مبلمان را به شکل حرف U یا به صورت حرف H اجرا کنید. البته این نظریه ها فقط ایده هستند؛ مبلمان راحتی، هم قیمت ارزان تری دارند و هم متناسب با هر فضا قابل استفاده هستند. اولین و مهمترین راهکاری که شما برای دکوراسیون منزل ساده می توانید از آن قسمت شروع کنید این است که طراحی را از قسمت ورودی آپارتمان آغاز نمایید.

با چه هدفی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم؟

همان طور که می دانید قبل از اینکه زوج ‌های جوان به خانه جدید نقل مکان ‌کنند، برنامه ریزی های دقیق را برای طراحی دکوراسیون و تزیین منزل اجرا می‌ کنند. اگر شما هم به تازگی قرار است مراسم ازدواج را انجام دهید، قطعاً به ایده های جذاب برای دکوراسیون منزل عروس نیاز دارید. زمانی که در حال برنامه ‌ریزی برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی هستید، سبک دکوراسیون خود را مشخص کنید. به سبک های مدرن علاقه دارید یا می خواهید سبک های کلاسیک سنتی و حتی سبک های مینیمال را اجرا کنید؟ هر یک از انواع سبک های طراحی دکوراسیون داخلی، شیوه ها و ابزارهای خاص خود را دارد. نمایی که در سبک مدرن به وجود می آورید به طور کلی با سبک مینیمال متفاوت است، بنابراین توصیه می‌کنیم هر یک از این مدل ها را به صورت جداگانه مشاهده کنید و در صورتی که مورد پسند واقع شد، برای اجرای کار اقدام نمایید. طراحی دکوراسیون منزل ایرانی می‌تواند سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد!

بنده نسبت به کار آقای جعفری اعم از راهنمایی، اجرای تمیز وتحویل به موقع ومشتری مداری و…رضایت کامل دارم. ایشون انسان بسیار محترم و خوش اخلاقی هستند و در کارشون هم بسیار دقیق می‌باشند و اگر من باز هم کار کابینت داشته باشم ترجیح میدهم با ایشان قرار داد ببندم. در فضاهای تجاری برای جذب مشتری، در محیط اداری باعث بالاتر رفتن کارآیی کارمندان می‌شود و نتایج را زیر و رو می‌کند.

وجود آینه در هر خانه ای ضروری است اما در خانه های کوچک بیشترین بازخورد را دارد چرا که موجب می شود بازتاب نور به خوبی صورت گیرد به شرط اینکه در جایی درست قرار گیرد. برخی اتاق خواب ها بهتر است به سمت خرید قالیچه بروید در دهه های اخیر نواعی از قالیچه ها در بازار دیده می شود که مناسب هر سلیقه ای هستند. سبک نئو کلاسیک تلفیقی از سبک مدرن و کلاسیک است به همین خاطر این سبک برای هر خانه ای توصیه می شود زیرا جذابیت و خاص بودن آن موجب می شود تا ارزش خانه بیشتر شود. فراموش نکنید که ایجاد تقارن در سبک کلاسیک رکن اساسی و مهم در این سبک است که افراد ملزم به رعایت آن هستند یعنی باید سعی کنید که اکثر وسایل را به صورت متقارن در کنار هم بچینید. در سبک مدرن دیگر خبری از تابلوهای قدیمی نیست و شما روی دیوارها تعدادی تابلو یا قاب عکس کوچک غیر منظم را می بینید و یا ممکن است یک تابلوی بزرگ ولی با طرح مدرن را مشاهده کنید.

از گذشته برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی، در خانه های ایرانی از انواع فرش، قالیچه و گلیم استفاده شده است. اکنون نیز در بسیاری از نقاط جهان نام ایران یادآور فرش های زیبا و نفس میباشد. تابلو فرش نیز برای دکوراسیون های به سبک کمی مدرن تر گزینه مناسبی است. سبک مدرن بهترین انتخاب برای خانه‌های کوچک و نقلی است؛ زیرا ضروری‌ترین وسایل در دکوراسیون منزل به کار می‌رود.

اگرچه هرکسی طرفدار آن نیست چون اگر باکیفیت آن‌ها را نخرید می‌تواند کمی آزاردهنده باشد. می‌تواند در هر خانه‌ای احساس بودن در پناهگاهی ساحلی را ایجاد کند. به عجیب‌وغریب بودن خودتان احترام بگذارید و فن گرل بودن خودتان را با ترکیب وسایل عجیب‌وغریب موردعلاقه‌تان در چیدمانتان حفظ کنید. زیرا این سبک ترکیبی متنوع و درعین‌حال متناسب از پهلوی یکدیگر قرار دادن اجزا است.

کمتر سبکی پیدا می‌شود که اصل هماهنگی و وحدت اجزا را نادیده بگیرد. شاید شما سبک بوهمین را آشفته بدانید، اما آن هم اصول خاص خودش را دارد تا از چنین آشفتگی جلوگیری کند، حتی با این‌که در نگاه اول این‌طور به‌نظر برسد. منظور از داشتن هماهنگی و وحدت این نیست که همه چیز باید شبیه به هم انتخاب شوند، اصلا! بلکه سعی کنید الگوها و رنگ‌های پراکنده نداشته باشید، یعنی چندین رنگ، الگو و طرح انتخاب کنید و آن را در اجزای مختلف دکوراسیون پذیرایی و نشیمن تکرار کنید. رنگ‌هایی از یک تناژ معمولا بهترین راه‌حل ایجاد هماهنگی در فضا محسوب می‌شوند.

سبک مدرن اواسط قرن بیستم

طراحی دکوراسیون منزل ایرانی برای هر قسمت باید مجزا اجرا شود. تنها در این زمان است که می‌توان گفت تمام پروژه با موفقیت به پایان رسیده است. این جمله به مفهوم آن است که دکوراسیونی که برای اتاق خواب اجرا می کنید با دکوراسیون سالن نشیمن یا چیدمان میز و صندلی در اتاق مطالعه متفاوت است. رنگ و طرح در داخل آشپزخانه با دکوراسیون اتاق کودکان قطعاً فرق دارد. برای دکوراسیون منزل ایرانی در هر قسمت، اولویت ها را تعیین کنید.

مراحل انتخاب تم دکوراسیون منزل

سبک دکوراسیون داخلی در تناسب با ابعاد فضا و سلیقه کاربران تعیین می شود. اگر طرفدار سبک های تجملاتی و سلطنتی هستید، سراغ سبک کلاسیک بروید. به طور عکس اگر به طرح های ساده و خلوت مجله خبری دکوراسیون اشتیاق دارید، سبک مدرن، مینیمال و معاصر برای شما مناسب خواهد بود. سایر سبک های معماری همچون ساحلی، مدیترانه ای و … بسیار خاص هستند و اجرای آنان با چالش های بسیاری همراه است.

  • یکی از اصول جذاب در دکوراسیون اتاق خواب عروس، استفاده از روتختی های متنوع است که علاوه بر تاثیر مثبت در روحیه به سلامت پوست شما نیز کمک می کند.
  • مطابق آنچه که در تصاویر مشاهده می شود، آشپزخانه در ابتدای مستطیلی قرار گرفته است که کاربری پذیرایی و نشیمن دارد.
  • مردم بیشتری توجه‌شان به طراحی درون خانه و اتاق‌ها رفت و کم کم سبک‌های امروزی شکل گرفت.
  • یکی از مهم‌ترین مواردی که سلیقه بر آن تأثیر مستقیم دارد، انتخاب رنگ است.