دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون داخلی منزل و دیگر فضاها کیان دکور-مبل وکیلی

این کار بی هزینه و ساده، باعث می شود تا حال و هوای خانه تان به کل عوض شود. دوره استفاده از گل های مصنوعی و میوه های پلاستیکی به پایان رسیده است پس از به کار گیری آن ها برای طراحی دکوراسیون خانه ساده جداً خودداری کنید. برای آن که منزل شما در عین سادگی زیبا باشد از گل های طبیعی فصل بر روی میز جلو مبلی یا میز ناهار خوری استفاده کنید.

  • انتخاب تمام ابزارهای طراحی دکوراسیون، مطابق با سلیقه مشتریان انجام می شود.
  • یکی از جدید ترین و جذاب ترین اصول چیدمان دکوراسیون اتاق خواب عروس، استفاده از پرده های حریری به دور تخت است.
  • در آخر، طرحی برای ایجاد احساس و سبکی مناسب برای اتاق نشیمنتان مهم‌ترین عامل است.
  • نیازی نیست کاشی های حمام را به طور کامل تعویض کنید و هزینه های خود را به هدر بدهید.
البته این دو رنگ به راحتی با رنگ‌های دیگر ترکیب می‌شوند و به چیدمان منزل زیبایی خاصی می‌دهند. پس از گذر از دوره‌های مختلف تاریخی که هر کدام تاثیر بسزایی روی چیدمان داخلی فضا گذاشتند به دوران گوتیک می‌رسیم که نقش پر رنگی در آغاز تحول در این زمینه را داشت. البته تمرکز بیشتر روی ساختمان‌هایی با مقیاس بزرگ بود که بیشتر آن‌ها فضاهای مقدس مذهبی را شامل می‌شدند.

سبک ساحلی همانطور که نامش پیداست، از خانه‌ها و فضاهای داخلی شهرهای ساحلی الهام گرفته است. دیوارهای با رنگ ساده با تابلوهای پر طرح و شلوغ را به نمایش می‌گذارد. استفاده از گیاهان تنها جنبه زیبایی و روحیه بخشی را به همراه نخواهد داشت، بلکه علاوه بر زیبا شدن فضا با گیاهان، می‌توان به بهبود کیفیت هوایی که موجود است نیز کمک کرد. اگر پذیرایی منزلتان کوچک است و امکان خرید یک نهارخوری به مجله خبری دکوراسیون دلیل کمبود جا را ندارید بهتر است به سمت خرید صندلی های کانتر بروید تا کمبود یک میز نهارخوری در پذیرایی جبران شود. پذیرایی به این دلیل از نقاط مهم خانه به شما می رود که محل پذیرایی از مهمان ها و گفت و گو با دیگر اعضای خانواده است بنابراین باید هر چند وقت تغییراتی در آن ایجاد کنید تا از تکراری بودن دور شود. نکته دیگر که باید به آن توجه کرد صاحبخانه بودن یا استیجاری بودن ملک است.

کافیست سبکدکوراسیون داخلی اتاق خواب را مشخص کنید و سپس برای خرید پرده اقدام نمایید. بسیاری از افراد ترجیح می دهند رنگ پرده های اتاق خواب با رنگ هایی که در سرویس خواب، روکش ها و روتختی ها وجود دارد، همخوانی داشته باشد. جذاب ترین ایده ها را می توانید در کنار طراحان داخلی دنبال کنید. در این مطلب قصد داریم به ترفندها و راهکارهای اشاره کنیم که به شما کمک می کنددکوراسیون منزل کوچک تان را بهتر و زیباتر طراحی کنید.

ابتدا طبق فضای ذهنی طراحی شده ببینید در کنار این مبلمان قرار است، چه تلویزیون، میز تلویزیون، میز جلو مبلی، پرده، فرش و وسایل دکوری استفاده کنید. سپس اقدام به خرید کنید تا همه وسایل با ذهنیت قبلی و برنامه‌ریزی شده انتخاب شوند. بهترین سبک‌های طراحی داخلی انتقالی در ترکیبات غیرمنتظره تعادلی ایجاد نموده و درعین‌حال به فضایی آرام و گرم در خانه ایجاد می‌کنند.

نگاهی به بیرون از خانه بیندازید و ببینید چه چیزهایی جلوی پنجره قرار دارد. برای مثال درختی بزرگ جلوی خانه ورود نور خورشید را کم می‌کند و روی خانه سایه می‌اندازد. مخصوصا در زمستان که نور آفتاب کم‌رمق و بی‌جان است رنگ سفید داخل خانه این کاهش را جبران می‌کند.

نکات جالبی در خصوص چیدمان منزل وجود دارد که با بکار بستن آن‌ها می‌توان بیش‌ازپیش، به این مهم دست‌یافت! این نکات در برخی موارد بسیار ساده هستند و هر یک از ما به‌راحتی می‌تواند خودش آن را در محیط خانه‌اش پیاده‌سازی نماید. و در تهیه این لیست امور است که درست در همین‌جا، سلیقه فردی هم وارد قصه شده و نقش کلیدی خود را ایفا می‌کند. یکی از مهم‌ترین مواردی که سلیقه بر آن تأثیر مستقیم دارد، انتخاب رنگ است. در بخش بعدی به بررسی تأثیر رنگ‌ها و همچنین نحوه انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت.

ترفند 4: ایده دکوراسیون برای خانه‌های خیلی کوچک، خیلی خیلی کوچک

در هر صورت، لازم است ابتدا ابعاد و اندازه های آشپزخانه و ارتفاع اپن را اندازه بگیرید و سپس رنگ و طرح مورد نظر خود را از فروشگاه سفارش دهید. ج) سومین انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون آشپزخانه، مهم‌ترین قسمت است. رنگ هایی که در این قسمت انتخاب می‌کنید جسورانه و غیر منتظره هستند. رنگ های دسته سوم به طور ذاتی می‌ توانند نمای آشپزخانه شما را زیباتر کنند.

تنوع نوری اهمیت زیادی دارد، یعنی سعی کنید نورهای گسترده، خطی و نقطه‌ای را در کنار هم داشته باشید، حتی می‌توان رنگ‌های مختلف نوری را به کار برد. استفاده از لامپ‌های قابل تنظیم، چه از لحاظ زاویه و چه نور، کمک بزرگی به دکور کردن می‌کند. مثلا بهتر است فضای غذاخوری، پیشخوان یا زیر کابینت‌های آشپزخانه نورپردازی مختص به خود با ارتفاع مناسب داشته باشند. به نورپردازی کابینت‌های زیر که توسط یکی از کابینت‌سازهای سلام ساختمان در کرج اجرا شده است توجه کنید. اکنون به عنوان نویسنده مجله طراحی و دکوراسیون داخلی گروه بازسازی خانه سروچین فعالیت میکنم. ما در مجله طراحی و بازسازی ساختمان به معرفی جدیدترین روش های بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی و معرفی جدیدترین مدل های کابینت آشپزخانه میپردازیم.

مدل دکوراسیون و چیدمان منزل و خانه: سبک امروزی یا معاصر

اگر تابه‌حال سری به کاخ گلستان زده باشید، حتماً تالار آیینه را هم دیده‌اید! یکی از زیباترین مثال‌های کاربرد آینه در دکوراسیون سنتی ایرانی شبیه به شاهکاری است که در دیوارهای تالار آینه در کاخ گلستان می‌توانید ببینید. آینه‌کاری دیوارها با کمک گرفتن از اشکال هندسی و ایجاد شکست و حالت چند تصویری، ازجمله زیباترین و اتفاقاً ایرانی‌ترین استفاده‌های آینه به شمار می‌آید. تخت‌هایی که مفروش شده‌اند، پشتی‌ها، قلیان، گل‌هایی با برگ‌های بزرگ سبزرنگ، تختخواب‌هایی با سایه‌بان، مبلمان چوبی ساده، میزهای مربعی، همگی بخش‌هایی هستند که در این طراحی به چشم می‌خورد. فضا در این روش کاملاً با کمک رنگ‌های قرمز، آجری، قهوه‌ای و زرد، گرم و دوستانه است؛ اما این چیدمان تا حدودی به سبک‌های سنتی نزدیک‌تر است.