دکوراسیون داخلی ،انواع طراحی های دکوراسیون داخلی منزل +تصاویر با کیفیت خانه معمار-مبل وکیلی

در این حالت چشم با موانع بصری کمتری برخورد می‌کند و آرامش بیشتری دارد. شما در هر حال به فضایی برای گذاشتن کتاب‌ها و تلویزیون یا کشوهایی برای لباس‌ها نیاز دارید. سعی کنید کمدی طراحی کنید که نه تنها این فضاها را در اختیارتان قرار بدهد، بلکه سقف آن حکم تخت‌خواب را داشته باشد. این مدل از تخت‌ها از همان ابتدا برای چیدمان خانه کوچک طراحی شده‌اند و به بزرگ نشان دادن خانه هم کمک می‌کنند. هر زمان که بخواهید تخت را که تا و جمع شده است باز می‌کنید و سپس آن را به حالت قبل برمی‌گردانید. اکثر این تخت‌ها با قفسه‌ها و استندهایی هم‌جنس خود هماهنگ و طراحی می‌شوند.

رنگ های خنثی و روشنی مانند شیری و استخوانی با تمام رنگ ها همخونی داشته و فضای آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد . اما اگر به دنبال انتخاب رنگی خاص هستید با توجه به در معرض دید بودن فضای زیادی که اشغال می کند ، باید دقت بالایی به خرج دهید . از دیگر رنگ های پرطرفدار در دکوراسیون مدرن آشپزخانه می توان به مشکی و خاکستری اشاره کرد . البته رنگ تیره برای کابینت در آشپزخانه هایی که نور طبیعی زیاد و پنجره هایی بزرگ دارند خوب می شود .

کاربرد آباژور در دکوراسیون داخلی منزل

یکی دیگر از نمادهای سنتی در طراحی خانه ایرانی، تابلوهای خاتم کاری شده و میناتور میباشد. این تابلوها میتواند تصاویر مربوط به نبردهای حماسی شاهنامه و یا دیگر تصاویر تاریخ ایران باشد. استفاده از این نقاشی ها جهت زنده کردن فرهنگ ایرانی و یا تاریخ حماسی ایران در خانه شما بسیار مناسب است. استفاده از کوسن ها دستباف و فرش ها دستباف یکی از مظاهر سنتی منازل ایران است. مبل های چوبی ساده و استفاده از تصاویر طبیعی را فراموش نکنید. جهت درخواست آنلاین طراحی دکوراسیون کامل واحد مسکونی فرم زیر را تکمیل کرده و ارسال نمایید.

یکی از بزرگترین چالش‌ها در طراحی دکوراسیون این است که ما نمی‌دانیم چه رنگ مبلمان با چه ابعادی با چه چیدمانی، مناسب فضاهای کوچک است و عموماً در این مورد اشتباه می‌کنیم. اگر این سؤال، ذهن شما را هم درگیر کرده و فضای چیدمان شما، فضای کوچکی است، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. کابینت‌ها هم به همان جنس و رنگ مبلمان کوچک مثل میز عسلی و کنسول است.

برای اینکه راحت‌تر بدانید که منشا شروع طراحی‌های کلاسیک کجا است ابتدا بهتر است تفکرات پنهان این سبک بررسی شود. معماران معروفی همچون ریچارد نوترا و رادولف شیندلر طرح‌های ویژه‌ای در زمینه معماری خلق کردند. این ویژگی‌ها عبارت است از استفاده از شیشه زیاد، نقشه ساده و ارتباط موثر با طبیعت.

زنگوله، سکه‌های چینی و نمادهای مختلف نیز به‌عنوان تزئینات مورداستفاده قرار می‌گیرند. گلدان‌ها با گل‌های زرد و رومیزی‌های قرمزی که دوخت‌های تزئینی طلایی دارند هم می‌توانند این اتمسفر را کاملاً ایجاد کنند. البته باید در نظر داشت که این سبک چیدمان، یک روش بهینه و مطلوب برای فضاهای کوچک و نقلی هم است. مثلاً یک کاناپه چستر در مجموعه مبل‌های کلاسیک می‌تواند هم فضا را تلطیف کرده و هم تنوع خوبی را در محیط به وجود بیاورد. پس نکته مهم در انتخاب رنگ‌ها و طرح‌های مختلف، رعایت هارمونی محیط است. یک نقطه مرکزی یا کانونی برای سالن نشیمن انتخاب کنید و چیدمان لوازم را حول آن انجام دهید.

  • وقتی صحبت از چراغ های آویزان به میان می آید، حتماً لوسترها یا لامپ هایی را انتخاب کنید که دارای طراحی خارق العاده و غیرمعمول باشد؛ مدل هایی که توجه را جلب کنند و بتواند تمرکز بصری مخاطب را به سمت بالا معطوف دارند.
  • نور باعث افزایش انرژی مثبت و از بین رفتن انرژی های منفی میشود.
  • توجه داشته باشید که شومینه‌ها در سبک‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند که با توجه به سبک کلی دکوراسیون انتخابی‌تان باید از هر یک از آن‌ها استفاده کنید.
  • اگر تابه‌حال سری به کاخ گلستان زده باشید، حتماً تالار آیینه را هم دیده‌اید!

دکوراسیون آشپزخانه بیشتر از هر فضایی در خانه می‌تواند منعکس‌کننده بستر فرهنگی شما باشد. گذشته از اصولی که در رابطه با انتخاب درست رنگ، بافت، سبک دکوراسیون منزل و اشیای متناسب با سبکی که برمی‌گزینید. ریاضیات و تناسب ریاضی نقش بسیار مهمی در چیدمان صحیح منزل شما دارد.

تنها، گذاشتن یک ظرف پر از نارنگی و پرتقال، برای ایجاد یک جو پاییزی در فضای داخلی خانه، کفایت می کند. البته خیلی ها با همین میوه ها و یا پوست آن ها، انواع اسانس های خوشبو را ایجاد می کنند که تاثیر خیلی مجله خبری دکوراسیون زیادی بر روی فضای داخلی خانه در پاییز دارد. دختران به دیدن تصویر خود در آینه تمایل دارد بنابراین یکی از اِلمان هایی که در دکوراسیون اتاق خواب دختران باید مورد استفاده قرار گیرد آینه ها هستند.

روشنایی و نور از مهمترین موارد در سبک مدرن است، خانه هایی که دارای پنجره هستند بهترین گزینه یعنی روشنایی را دارند اما برای خانه هایی که نور کمتری دارند باید به سراغ خرید لامپ های جدید بروید. به طور مثال مبل های سلطنتی و چوبی که نیاز به فضای زیادی دارند از قدیم وجود داشت و امروزه نیز طرح های جدیدی از آنها در بازار دیده می شود که طرفداران سبک کلاسیک به سمت خرید اینگونه مبل ها می روند. اگر فضای زیادی در اختیار دارید می توانید یک میز و صندلی را در گوشه ای از اتاق قرار دهید تا هر زمان که نیاز به مطالعه و یادداشت داشتید بدانید فضایی در اختیار دارید که می توانید با آرامش به کار خود رسیدگی کنید.

اگر بخواهیم از دورنگ استفاده کنیم یکی از رنگ‌ها، سیاه یا سفید و یا خاکستری خواهد بود. توجه داشته باشید که چیدن مبلمان در این حالت به‌صورت قرینه نیست. این روزها پارتیشن‌های دکوراتیو از جنس شیشه و یا چوبی و حصیری با تنوع خوبی در بازار وجود دارند؛ و همین فراوانی گزینه‌های مناسبی را برای انتخاب پیش روی شما قرار خواهد داد. کف بالکن را می‌توانید به زیبایی هرچه‌تمام‌تر با انواع کفن‌پوش‌های چمن مصنوعی بپوشانید. اگر نگاه دقیق‌تری داشته باشیم کلیدها و پریزها هم می‌توانند نقش مهمی در زیباتر جلوه دادن فضا داشته باشند. به‌عنوان‌مثال جنس کف‌پوش‌ها و دیوارپوش‌های مورداستفاده فضا برای آب‌وهوای گرم یا مرطوب متفاوت از هوای سرد است.

سبک دکوراسیون داخلی مدرن اواسط قرن بیستم