دکوراسیون داخلی ،انواع طراحی های دکوراسیون داخلی منزل +تصاویر با کیفیت خانه معمار-مبل وکیلی

گیاهان با برگ‌های بزرگ همچون گیاه باباآدم و یا برگ‌انجیری ازجمله گل‌های آپارتمانی هستند که برای داخل بنا می‌توانند مورداستفاده قرار بگیرند. بسیار مهم است که از چه متریالی برای پوشانیدن کف آشپزخانه استفاده می‌شود. این کف‌پوش‌ها باید قابلیت شستشو را داشته باشند و نسبت به آب و رطوبت مقاوم باشند. برای دیوارها هم می‌توانید از دیوارهای سبز یا به‌صورت طبیعی و یا مصنوعی استفاده نمایید. اگر بزرگی فضا به شما امکان گذاشتن میز و صندلی را می‌دهد، حتماً این کار را انجام بدهید. به‌عنوان‌مثال، چیدمان اتاق شما و همسرتان از طرح‌های ملحفه‌ها و روتختی و پرده‌ها گرفته تا کف‌پوش و آیینه و … با اتاق بچه‌ها متمایز خواهد بود.

  • اینها قوانین مهم در طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ایی است.پس از دانستن این نکات به سراغ ادامه پروسه طراحی داخلی ساختمان می رویم.
  • اما این بدان معنی نیست که شما مجبورید برای اجرای جدیدترین دکوراسیون داخلی، هزینه های زیادی را خرج کنید و یا همه لوازم خود را دور بریزید.
  • در دکوراسیون مدرن از مبلمان و لوازم ساده استفاده می‌شود و سعی می‌شود فضاها با لوازم و طراحی‌های اضافه پر نشود تا بتوان از فضا استفاده مفید برد.
  • این دیوارها روی یک ریل سوار می‌شوند و به نرمی عقب و جلو می‌روند.

به‌هرحال ممکن است مایعات مختلفی بر روی کف آشپزخانه بریزد؛ بنابراین عدم لغزندگی بسیار مهم است. اگر فضای آشپزخانه‌تان کوچک است، می‌توانید با انتخاب رنگ‌های روشن، مجله خبری دکوراسیون فضا را بزرگ‌تر جلوه بدهید. توجه داشته باشید که شما می‌توانید سالن پذیرایی خود را به شکل مدرن دیزاین کرده و برای دیگر قسمت‌ها طرح‌های دیگری را اجرا کنید.

سبک ساحلی در دیزاین داخلی منزل

شاید علت آن وقع اشتباهاتی در طراحی باشد که به قدری رایج و متداول است گه گاهی اصلا متوجه آن نمی شوید. در این سبک پایبندی خاصی به قوانین وجود نداشته و شما دکور داخلی خود را مطابق با سلیقه خود طراحی می‌کنید. در دکوراسیون فرانسوی بیشتر از رنگ های گرم و ملایم مثل قرمز و زرد و طلایی استفاده می شود. دراین سبک بیشتر از ظروف تزیینی چینی و روتختی های ضخیم و سنگین استفاده می شود.

شما روابط اجتماعی بیشتری، پیش رو خواهید داشت و بر خلق و خوی شما تأثیر مثبتی خواهد گذاشت. از لوسترهای لوکس و بزرگ با لامپ های درخشان در سالن اصلی خانه استفاده کنید. برای آشپزخانه می توانید لوسترهای آویزان تک واحدی ساده را نصب کنید.

سبک مدیترانه ای

چون قرار نیست همه مبل‌ها به دیوار چسبیده باشند و حفره‌ای در بین آن‌ها شکل بگیرد، مسلما نمی‌خواهیم در آن فضا فوتبال بازی کنیم، قرار است از مهمان پذیرایی شود. پس برای چیدمان بهتر باید چه کرد؟ هدف باید به وجود آوردن گروه‌های مجزایی از مبل‌ها باشد تا بتونیم ارتباطات کلامی و تصویری بین افراد برقرار کنیم. نکته مهمی که اغلب در دکوراسیون نادیده گرفته می‌شود ارتفاع صحیح چینش اجزا است.

زندگی مدرن امروزه نیازمند برخورداری از یک دکوراسیون مدرن هم هست. این روزها بیشتر طراحی‌های مبلمان به سمت طرح‌های ساده‌تر تمایل دارند. به‌عنوان‌مثال میزهای تلویزیونی که به شکل باکس ساده هستند و یا مبلمان استیل که در قسمت چوب کم‌کار هستند، بیشتر موردتوجه قرار دارند. توجه داشته باشید که در این حالت هم می‌توانید از طیف‌های هرکدام از رنگ‌ها استفاده کنید؛ و اجباری به استفاده از یک تنالیته خاص وجود ندارد. اگر از طرفداران سبک مدرن هستید، این ایده می‌تواند برای شما انتخاب جذابی به شمار آید.

روند انتخاب، چیدمان و دیزاین در دکوراسیون خانه

در این سبک، عناصر مربوط به ساحل و دریا به عنوان المان های تزئینی استفاده می شوند. رنگ غالب آبی و سفید است که در ترکیب با حصیر و مبلمان چوبی، جلوه ای زیبا و آرامش بخش ایجاد می کند. برای خلق سبک ساحلی می توانید از انواع صدف های دریایی، مرجان های خشک شده و مجسمه های مرغ دریایی و یا کشتی استفاده کنید. ایجاد یک هارمونی رنگ متعادل میان اجزای مختلف همچون دیوار، کف پوش، مبلمان، فرش و پرده می تواند جلوه ای شیک و زیبا ایجاد کند. بهتر است این ریتم ساده را در فضاهای مختلف همچون آشپزخانه، سالن پذیرایی، نشیمن و اتاق خواب نیز به کار بگیرید تا بهترین کارکرد را به محیط خود ببخشید. از دیگر اصول مهم در طراحی دکوراسیون منزل، اهمیت به نورپردازی است.

اگر شما هم از عاشقان چای های با کیفیت هستید چای ساز برقی را کنار بگذارید و به جای آن از سماور و قوری های چینی استفاده کنید. آینه ها سرشار از انرژی مثبت هستند که به تعادل انرژی در فضای اتاق خواب کمک شایانی می کند. اگر اتاق خواب کوچکی دارید به جای استفاده از وسایل تزئینی زیاد، از یک آینه برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق کمک بگیرید.

استفاده از آینه چه در سبک مدرن و چه در سبک ایرانی رواج زیادی دارد. آینه در کنار زیبایی که به خانه اضافه می‌کند، باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن آن می‌شود. میز نهارخوری که در مقابل این آینه قرار گرفته، مدل مدرنی داشته و یک طرف آن همانند یک نیمکت طراحی شده است. اولین موردی که در این خانه مدرن ایرانی جلب توجه می‌کند، فرش ایرانی اصیل است. گاهی در دکوراسیون خانه های مدرن تهران برای این‌که فضا از یک‌رنگی و خنثی بودن درآید، از فرش‌های قرمز رنگ استفاده می‌کنند.