دکوراسیون داخلی با جدیدترین متدهای روز دنیا ایملک-مبل وکیلی

سالن پذیرایی محلی برای پذیرایی از مهمانان و دوستان غیر رسمی شماست. به همین خاطر است که طراحی دکوراسیون داخلی منزل در بخش پذیرایی اهمیت بسیاری دارد. برای اینکه بتوانید سالن پذیرایی را به یک محیط رسمی، شیک و گیرا تبدیل مجله خبری دکوراسیون کنید، لازم است چند اصل مهم را رعایت کنید. برای اینکه بتوانید سبک منزل خود را پیدا کنید، لازم است با سبک های دکوراسیون داخلی آشنا شوید. اما بد نیست بدانید هر کدام از سبک های معماری ماهیت مخصوص به خود را دارند.

از دیگر روش‌هایی که برای اضافه کردن هر چه بیشتر رنگ در مدل دکوراسیون و دیزاین منزل می‌توان کمک گرفت استفاده از اشیاء و وسایل گوناگون در فضای خانه است. وسایل هنری اضافه کردن رنگ به محیط خانه را بسیار راحت کرده است. از تبلوهای نقاشی گرفته تا وسایل دکوری هر کدام توانایی اضافه کردن رنگ به محیط خانه را دارند. سبک طراحی داخلی مینیمال یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون است. با در نظر گرفتن فضای بیرونی و ترکیبی از خانه‌های روستایی و سبک‌های طراحی داخلی صنعتی، دکوراسیون روستیک بر فضای طبیعی و واقعی مثل چوب خام، سنگ، و چرم به همراه تغییرات پیچیده کلی و غیرمنتظره تأکید دارد.

استفاده از مبل تخت خواب شو هم یک ایده به صرفه است و همچنین در قسمت‌هایی از آشپزخانه می‌توانید از شلف‌های مناسب و قفسه‌بندی شده برای گذاشتن وسایل مورد نیاز خود استفاده کنید. اگر فضای خانه شما کوچک است، به هیچ عنوان سعی در استفاده از مبلمان و پرده در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع نکنید، همانطور که در بالا گفته بودیم استفاده از یک یا دو رنگ در وسایل برای فضاهای کوچک مناسب تر است. فضای این خانه مسکونی ، به وسعت ۱۲۵ متر مربع با دو اتاق خواب ، در تهران واقع شده است. تحیلی و بررسی و بیان نکات دکوراسیونی این مدل چیدمان نیز مشابه مورد پیشین در بروزرسانی هایی آینده این مقاله ارائه می شود. این منزل مسکونی به وسعت ۱۳۰ متر مربع و با دیزاین مدرن و رنگی رنگی در شهر قزوین واقع شده است.

رنگ قرمز، نزدیک ترین رنگ به خاطرات شیرین کودکی ما است، آن را در طراحی دکوراسیون فراموش نکنید. آیا به یاد داریم که در خانه های قدیمی پا بر روی چه فرش هایی می گذاشتیم؟ گلیم ها، گمشده دکوراسیون منزل سنتی هستند که در طراحی خانه های سنتی کمتر به آن ها توجه می شود. شما می توانید یک گلیم خوش رنگ متناسب با فضای منزل خود تهیه کرده و آن را در بهترین قسمت منزلتان پهن کنید تا خانه بوی قدیم را بگیرد. دختران بر خلاف پسران به جزئیات توجه و علاقه بیشتری نشان می دهند بنابراین داشتن یک میز توالت یا دراور می تواند برای دکوراسیون اتاق خواب دختران گزینه مناسبی محسوب شود. در طراحی دکوراسیون منزل از تابلوهای دیواری مختلف استفاده کنید. تابلوهای چوبی، تابلوهای نقاشی و دیوارکوب های تزئینی که در بازار وجود دارند، بهترین ابزارها برای زیباتر کردن فضای داخل منزل هستند.

نکته مینیمالیسم این است که تعلق خودتان را به کمترین حد ممکن برسانید به همین دلیل خودتان را با انبوهی از وسایل تزئینی آزار ندهید. بسیاری از افراد متوجه تفاوت میان سبک مینیمال و خشکی آزاردهنده و بی‌روح نمی‌شوند که البته این موضوع موردبحث ما نیست. مینیمالیسم چیزی بیشتر از یک گزینه طراحی است؛ این‌یک سبک زندگی است.

سبک سنتی

سنگ های مصنوعی و کاشی های تزئینی که از جنس های مختلف و با سطحی براق و درخشان ساخته شده اند، نمونه هایی از عناصر تزیینی برای دکوراسیون داخلی هستند. کاشی های تزئینی را می‌ توانید از رنگ‌های مختلف با طیف های رنگی که در خانه استفاده کرده اید، نصب کنید. با توجه به محلی که برای نصب کاشی های رنگی، سنگ مصنوعی و حتی آجرهای تزیینی انتخاب کرده اید، قطعاً هزینه ها را بر اساس متراژ مورد نیاز محاسبه کنید. کاشی های تزیینی برای دیوارها، قسمت کف در یک مکان و همچنین میزهای تزیینی قابل استفاده هستند. پاسخ سوالات فوق، شما را به سمتی سوق می دهد که بتوانید وسایل و ابزارهای طراحی دکوراسیون را انتخاب کرده و از نظر تم دکوراسیون منزل، رنگ های زیبا و چشم نواز را به کار بگیرید. برای اینکه به دنیای طراحی دکوراسیون داخلی منزل وارد شوید، قطعاً باید طبق قوانین و اصول اولیه اقدام کنید.

  • به زودی مدل های جدید دکوراسیون منزل ایرانی به همراه تحلیل دو نمونه چهار و پنج نگاشته می شود.
  • مطابق با سلیقه خود می توانید یک یا چند رنگ را برایدکوراسیون اتاق خواب کوچک انتخاب کنید.
  • می‌توانید در آن‌ها کتاب بچینید یا وسایل تزئینی، یادگاری‌های سفر و گلدان‌ها را بگذارید.
  • این یک ماده عالی، برای ایجاد یک سبک مدرن اما متفاوت در فضای شما ایده آل است.
  • یکی از ویژگی های این سبک انتخاب گیاهان گلدار، ساده و سبز همراه با رنگ های ملیح است.

این بهترین روشی است که با آن می‌توانید کلبه جنگلی و یا ویلای جنگلی خود را دیزاین نمایید. قدم اول که مهم‌ترین قدم محسوب می‌شود این است که ابتدا باید مشخص شود که از فضای موردنظر چه انتظاراتی وجود دارد. نیازمندی‌های ما از محیط بر روی نحوه اجرای طراحی تأثیرگذار هستند.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

یونانی‌ها قوانین سخت‌گیرانه‌ای در قبال ساخت ساختمان‌های بزرگ و ستون‌ها وضع کردند و در خانه‌های خود از نقاشی‌ها و گلدان‌ها برای تزئین استفاده می‌کردند. برای معرفی انواع مدل دکوراسیون و دیزاین منزل ابتدا بهتر است تاریخچه مختصری در مورد دکوراسیون و دیزاین منزل گفته شود. شواهد تاریخی نشان می‌دهد شروع چینش در محیط اطراف انسان‌ها به دوران انسان‌های پیش از تاریخ بر می‌گردد. این انسان‌ها در ابتدا با وسایل دست ساز خود درون غار شروع به چینش کردند. در غیر این صورت وارد بحث دکوراسیون داخلی می‌شویم و می‌توان دیوارها را بارنگ آمیزی، کاغذدیواری، سنگ دکوراتیو و… زیبا کرد.

کاغذ دیواری برای یک منزل کوچک شاید در نگاه اول جالب بنظر نرسد اما باید بدانید استفاده از کاغذ دیواری در فضاهای کوچک تر زیبایی خانه را دو چندان می‌کند، برای نمونه می‌توانید از کاغذ دیواری به طرح راه راه استفاده کنید. می‌توانید بر روی دیوارها قفسه هایی قرار دهید که برخی وسایل مورد نیاز را بر روی آن‌ها بچینید یا می‌توانید از تخت‌هایی که به دیوار متصل می‌شوند استفاده کنید تا فضای بیشتری در اتاق خواب خود داشته باشید. به علاوه، به دلیل وسعت فضا ، قرار گرفتن مبلمان و تزیینات در فاصله نسبتا مناسبی از یکدیگر ، به آزادتر شدن حس بسته و تیره پذیرایی کمک کرده است. ابعاد فرش همانطور که مشاهده می فرمایید به نحوی نیست که حداقل پایه مبلمان کلاسیک بر روی آن قرار بگیرد و به علاوه ، رنگ آن لازم است که در تضاد با کفپوش های تیره و مبلمان تیره رنگ، کاملا روشن در نظر گرفته شود.