دکوراسیون داخلی خانه های کوچک ترفندهای ساده برای دیزاین خانه گروه معماری بام-مبل وکیلی

فضای سالن پذیرایی و نشیمن که فاصله مشخصی هم با یکدیگر ندارند در نقشه های معماری به صورت یک مستطیل کشیده طراحی شده است. از اتاق خواب دو نفره و سرویس های بهداشتی ساختمان تصویری در دست نیست. دکوراسیون داخلی منازل بسته به سلیقه شخصی، فضای موجود و ایده‌های طراح ممکن است بسیار متفاوت با یکدیگر باشند. پیشنهاد می‌کنیم برای صرفه جویی در هزینه، استفاده بهینه از تمام فضا و دست یافتن به دکوراسیونی ماندگار، حتما از تیم متخصصین مشورت دریافت کنید. گاهی با دریافت راهنمایی‌های بسیار ساده می‌توان دکوراسیونی جذاب‌تر برای فضای موجود ایجاد کرد.

بهتر است ابزاری که مدام از آن استفاده می‌شود، مثل مایکروویو در ارتفاع مناسب نصب شود، البته به حضور بچه‌ها در آشپزخانه هم توجه داشته باشید. ظروف ترجیحا اگر نزدیک ماشین ظرفشویی یا سینک قرار بگیرند، بهتر است. استفاده از کابینت‌های پوشیده یا دکوری و قفسه‌های باز هم کاملا به سلیقه شما برمی‌گردد. مساله‌ای که در آشپزخانه اهمیت پیدا می‌کند، جای‌گذاری وسایل متعددی است که در آن استفاده می‌شود؛ از وسایل بزرگی مثل یخچال و گاز و … تا ظروف مختلف. سلایق در این زمینه متفاوت است اما فکر کنم اکثر افراد با نظم در آشپزخانه موافقت بیشتری داشته باشند.

  • در این دکوراسیون هم مدل پارچه‌ای آن انتخاب شده تا بیشتر به سبک مدرن نزدیک شود.
  • به این شکل که در آن محیط وسایل به طور برابر به دو طرف تقسیم می‌شوند مانند اینکه آینه یکدیگر هستند.
  • این سبک را می توان در طرح های ساده و شیک که دارای ظاهری موقر هستند به خوبی پیدا نمود.
  • سبک سنتی توسط المان های کلاسیک و سنتی طراحی و اجرا می شود اما این به معنی به کارگیری تجهیزات و لوازم قدیمی نیست بلکه منظور استفاده از وسایل روز دنیا که به صورت کلاسیک طراحی شده اند می باشد.
  • سقف های بلند گچ بری شده در منازل نشان دهنده سبک کلاسیک هستند؛ دیوارهایی که با کاغذدیواری های پر زرق و برق پوشانده شده اند از دیگر موارد چشمگیر در سبک کلاسیک هستند.
در انتخاب مبلمان نیز سراغ مبلمان های چوبی که دارای نقوش ایرانی هستند بروید. شما می توانید از تخت چوبی، گیلاس شاه عباسی، ظرف های سفالی و چند تابلو خطاطی شده برای پررنگ کردن ماهیت ایرانی، استفاده کنید. با اینکار آرامش و راحتی این سبک از معماری را به خانه خود هدیه کرده اید. شاید بتوان گفت که مهم‌ترین آیتم در طراحی دکوراسیون داخلی، سلیقه شخصی افراد است که البته باید در چارچوب مجاز و با توجه به اصول و قواعد کلی اعمال گردد. پرده‌ها در خانه به سبک مدرن کاملاً ساده و بدون تزئینات اضافی انتخاب می‌شوند.

سبک دکوراسیون صنعتی چیست؟ با ویژگی‌های سبک طراحی صنعتی آشنا شوید. در دکوراسیون خانه های مدرن تهران، دکوراسیون‌های مدرن بسیاری وجود دارند که به سمت لاکچری بودن حرکت می‌کنند. شیشه و فلز در کنار هم می‌توانند المان‌های بسیار خیره‌کننده‌ای را به وجود آورند. همان‌طور که می‌بینید انعکاس تصاویر در شیشه میز جلومبلی باعث زیبایی دوچندان فضا شده است. ترکیب رنگ سبز و قهوه‌ای در این خانه بزرگ واقعاً جذاب دیده می‌شود. این یکی از خانه‌های مدرن تهران است که بسیار شیک و امروزی طراحی شده است.

با چه هدفی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم؟

چنانچه ابعاد کوچکی در اختیار دارید و قسمت های مختلف به یکدیگر دید دارند، بهتر است از یک سبک استفاده کنید تا آرامش در محیط برقرار باشد. اگر در خانه بزرگی زندگی میکنید، که قسمت های مجزایی دارد، میتوانید از چند سبک استفاده کنید. بازسازی ساختمان مسکونی یا تجاری به طرق مختلفی انجام می شود که یا شامل دیوارها، کف پوش، سقف، نما و وسایل خانه می باشد و یا بودجه ها محدود تر است و مجبور به تغییرات لازم و جزیی و تغییر وسایل خانه می شویم. به هر حال باز هم باید هزینه ها تخمین زده شود تا کار تا انتها بدون مشکل پیش برود. بحث پیرامون بازسازی ساختمان را می توانید در مطلب مختص به آن مطالعه نمایید تا با آگاهی کامل تری تصمیم گیری نمایید. سلایق شخصی خود را با اصول طراحی دکوراسیون منزل پیاده سازی می کنید.

اغلب ایرانیان، حتی در اقامت خود در کشورهای اروپایی نیز از سبک ایرانی برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود استفاده می کنند. استفاده از فرش ایرانی و سایر المان های سنتی همچون قالیچه ایرانی، پارچه های ترمه و ترکیب آن با سایر عناصر دکوراتیو، از جمله اصلی ترین شاخصه سبک ایرانی است. سبک معاصر و امروزی، با وجود پیروی از سبک مدرن محدودیت های آن را کنار زده است. اگر در طراحی داخلی منزل خود با عناصری روبرو شدید که با سبک مدرن در تضاد هستند، می توانید سبک امروزی را پیاده کنید. با انتخاب این سبک از چیدمان، دیگر هیچ محدودیتی برای استفاده از رنگ و طرح نخواهید داشت. شما می توانید در بخشی از خانه از رنگ های تیره و طرح های شلوغ نیز استفاده کنید.

شاید لازم باشد وسایلی را بخرید که برای حمام مناسب اند؛ یعنی در برابر رطوبت موجود مقاومت بیشتری دارند. با رعایت یک سری نکات، می توانید طراحی داخلی حمام را به بهترین شکل اجرا کنید. حمام، محیط کوچکی است و نیاز به لوازم مجله خبری دکوراسیون یا وسایل زیادی ندارید. در ادامه، شما را با برخی از نکات مهم در این زمینه آشنا می کنیم. بهترین کار این است که ایده های اجرا شده برای طراحی حمام و سرویس های بهداشتی را بررسی کنید که در فضای اینترنت منتشر شده‌ اند.

چگونه دکوراسیون داخلی پذیرایی را طراحی کنیم؟

فضایی سفید همیشه اتاق‌ها را بزرگ‌تر و تمیزتر نشان می‌دهد و افزودن رنگ سیاه به آن بُعد می‌دهد. استفاده از ستون‌های بلند و ایوان‌های مرتفع یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های طراحی داخلی منازل ایرانی است. مهم‌ترین ویژگی سبک مینیمال خلوت بودن فضا است که باعث ایجاد یک آرامش خاصی در محیط می‌شود.