دکوراسیون داخلی منزل جدید ترین و شیک ترین طرح ها دکور پلاس-مبل وکیلی

بسیاری از مبلمان و عناصر دکوراتیو اصلی خانه در این فضا قرار می‌گیرند و دورهمی‌های ساکنین خانه و مهمان‌ها در پذیرایی شکل می‌گیرد. بنابراین فضاسازی مناسب برای معاشرت، دورهمی، تماشای تلویزیون، بازی و سرگرمی در فضای پذیرایی باید با توجه به ویژگی‌های مدل خانه از نظر فرم و اندازه، سلیقه صاحبخانه و اصول دکوراسیون، به درستی انجام گیرد. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، سبک معماری در طراحی دکوراسیون منزل اهمیت بسیاری دارد.

مهم نیست که شرایط زندگی شما چگونه است اما باید بدانید که با کمترین امکانات می توانید محیط زندگی را تغییر دهید. پس این نکات را به عنوان الفبای طراحی داخلی برای شروع کار باید در نظر بگیرید. اینها قوانین مهم در طراحی دکوراسیون داخلی حرفه ایی است.پس از دانستن این نکات به سراغ ادامه پروسه طراحی داخلی ساختمان می رویم.

سبک تروپیکال

زمانی که یک در آکاردئونی کاملا بسته باشد، شبیه یک دیوار عمل می‌کند. این جمله به این معنی نیست که اگر شخصی که پول زیادی ندارد نمی‌تواند طراحی مناسبی داشته باشد. با پول کم هم می‌توان چیدمان درستی برای منزل داشت اما باید این نکته را در نظر گرفت که گستره انتخابی کاهش پیدا می‌کند. سبک مناسب دکوراسیون داخلی باید بر اساس سلیقه خودتان انتخاب شود.

  • به علاوه ، انتخاب فرش کاملا مشابه ست پذیرایی برای مبلمان نشیمن نیز نادرست بوده و هر یک از بخش های چیدمان ، به کفپوش متناسب با تم و دیزاین خود نیاز دارند.
  • پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد.
  • یعنی نه آنقدر زیاد که لیوان سرریز ود و نه کمتر از حد معقول، لوازم چیده شده است.
  • رنگ ها را مناسب انتخاب کنید؛ نوع مبلمان و لوازم جانبی را مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایید.
  • چوب معمولا حرف اول را در این دکور می‌زند و همه چیز در نهایت ظرافت طراحی می‌شود.
  • گل ها همیشه حال خوب را به خانه منتقل می کنند و منزل شما را به زیبا ترین و ساده ترین شکل ممکن می آرایند.

رنگ های استفاده شده در فضای مدیترانه ایی می تواند ترکیبی از رنگ های جیغ و خاکی باشد. هیچ گونه زرق و برقی در وسایل موجود در دکوراسیون دیده نمی شود. استفاده از رنگ های خنثی ویژگی این سبک است و رنگ سفید رنگ غالب آن می باشد .

به دلیل جذابیت و همه‌گیر شدن طراحی دکوراسیون داخلی، دیگر طراحی دکوراسیون مختص به خانه‌های مسکونی نیست . در محل‌های کاری، ادارات، مغازه‌ها، بیمارستان‌ها، فروشگاه‌ها، هتل‌ها و سایر فضاها از مجله خبری دکوراسیون قوانین آن استفاده می‌شود. پس بهتر است علایق و سلیقه شما کاملا مشخص باشد، چون در انتخاب‌ها تاثیرگذار است. مساله دیگری که در تناسبات دکوراسیون داخلی اهمیت دارد، رعایت نسبت در چیدمان است.

یکی از مهم ترین نکاتی که در چیدمان دکوراسیون منزل سنتی باید به آن توجه کرد، استفاده از اِلمان هایی است که در خانه های قدیمی به چشم می خورد. کوزه های سفالی، حوضچه های کوچک آبی وسط حیاط، پنجره هایی با شیشه های رنگی، درهای چوبی، آینه و شمعدان و … همه عناصری هستند که ما را به یاد خانه مادر بزرگ هایمان می اندازد بنابراین استفاده از آن ها شما را یک قدم به چیدندکوراسیون منزل سنتی نزدیک می کند. بر عکس اتاق کار که باید دارای نور کافی باشد، اتاق خواب از این قاعده پیروی نمی کند بنابراین لازم نیست اتاق خوابتان را پر نور ترین اتاق خانه انتخاب کنید.

برخی از طراحان جدیدترین دکوراسیون داخلی پیش بینی کرده اند که ساختمان ها در سال 2022، پنجره های بزرگ تر و وسیع تری دارند. ایده هایی که با نام ساختمان با دیوارهای شیشه ای از کف تا سقف می شناسیم. قطعا یک زمان می رسد که شما آنقدر تجربه کسب کردید که خود دکترای معماری و دکوراسیون داخلی بدست می آورید. شما با دیدن پروژه برداشتی به راحتی مکان یابی کرده و بهترین مکان ها برای تجهیزات را تشخیص می دهید. می دانید که چگونه و کجا باید تلویزیون قرار دهید و یا فرم ال سی دی چطوری باید باشد و یا جا و مکان کفش کن کجا باشد و ابعاد و اندازه ی کفش کن چه طوری باشد. علاوه بر ذات زیبایی دوست انسان ،داشتن یک دکور با نهایت هارمونی و تناسب از به هم ریختگی روانی انسانها جلوگیری می کند.بنابراین می توان گفت رشته طراحی دکوراسیون داخلی ، امروزه به یک رشته تخصصی تبدیل شده .

چینش و سیرکولاسیون در آشپزخانه

و ویژگی بارز آن کاربردی بودن و نحوه چیدمان وسایل و تریینات آن است. انتخاب طرح میز تلویزیون که با دیزاین کلاسیک اما طراحی کاملا خلوت تزیین شده است، با توجه به اینکه میز در مقابل ست مدرن نشیمن واقع شده اما با مبلمان استیل پذیرایی نیز فاصله اندکی دارد، ایده صحیحی به نظر می رسد. دومین مدل دکوراسیونی که برای تحلیل و بررسی در نظر گرفته ایم، متعلق به یک خانه ایرانی زیبا به وسعت حدود ۲۱۰ متر مربع ، دارای سه اتاق خواب و واقع شده در شهر کرج است.

استفاده از طرح‌های کودکانه روی دیوار یا زمین (فرش) به رشد ذهنی کودک کمک می‌کند. تاثیر نور در رشد موضوع مهمی در بحث تربیت کودک است، پس به وجود نور طبیعی حدالامکان یا نورپردازی مصنوعی صحیح توجه کافی داشته باشید. حتی نورپردازی سقف به شکل ستاره و تداعی آسمان، برای سنی که تاریکی یک ترس به شمار می‌آید، ایده خوبی است.

نحوه انتخاب سبک در طراحی داخلی منزل