دکوراسیون داخلی منزل مسکونی گروه معماری و معماری داخلی آرمند-مبل وکیلی

در این فضا هم نیازمند نور طبیعی هستیم و هم نور مصنوعی کافی. نحوه چینش لامپ‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که تمام فضای آشپزخانه به‌اندازه کافی روشن باشد. اجاق‌گاز و محدوده یخچال ازجمله مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که نورشان حتماً باید کافی باشد. از آن گذشته زاویه تابش نور باید طوری باشد که هنگام باز کردن درهای کابینت‌ها، فضای داخلی آن‌ها به‌خوبی دیده شود.

با چه هدفی از دکوراسیون داخلی استفاده می کنیم؟

اگر به‌اندازه کافی خوش‌شانس باشید که درب‌هایی داشته باشید که رو به تراس بازشود نصف راه ساختن یک فضای الهام گرفته از مناطق مدیترانه‌ای را رفته‌اید. چشم‌اندازی از اقیانوس دارید و در حد استاندارد یک زندگی لوکس شیک می‌کنید و به‌این‌ترتیب به شما احساس افراد معروف دست می‌دهد. آن‌ها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمی‌خواهید. سراغ رنگی تیره‌تر از صورتی هزاره نروید اگرچه به یک‌میزان نباشند.

مهمترین مزایای  تغییرات دکوراسیون منزل چیست؟

اگر هم شرکت یا دفتر کاری که در آن کار می کنید کوچک یا بزرگ باشد، باز هم می توانید طرحی را ارائه دهید که موجب شود این فضا بزرگتر جلوه کند. میزها و مبلمان اداری را در کنار دیوارها یا گوشه ها بچینید تا فضای بیشتری در اختیار داشته باشید. اگر کارمندان، احساس آزادی عمل بیشتری داشته باشند، راحت تر تمام کارهای روزمره خود را انجام داده و با تمام اعضای تیم، ارتباط مثبت برقرار می ‌کنند.

دیوار پشت تلویزیون هم طراحی جالبی داشته و این فضا را بسیار جذاب‌تر کرده است. از المان‌های تزئینی در این خانه هم می‌توان به گلدان‌های فوق‌العاده زیبا و صنایع دستی چوبی اشاره کرد. ورودی خانه جزو کلیدی‌ترین و اولین نقاط منزل است که به‌هنگام ورود به منزل دیده می‌شود. در این دکوراسیون، طراحان با آینه‌کاری و استفاده از پاف و المان‌های تزئینی دیگر فضای چشم‌گیری را طراحی کرده‌اند. یکی از کار های مهمی که باید پیش از دکوراسیون داخلی انجام دهید براورد هزینه هاست. محاسبه قیمت مبلمان و میز و وسایل جزئی می تواند شروع خوبی باشد .

نکات مهم که در دکوراسیون حمام باید به آنها توجه کنید

رنگ مبلمان، 30 درصد از فضای داخلی را تشکیل می‌دهد که باید با دقت بیشتری انتخاب شود تا همخوانی آن با رنگ دیوارها و اکسسوری‌ها رعایت شود. سبک مبلمان هم باید با سبک مجله خبری دکوراسیون سایر اجزای دکوراسیون داخلی مانند اکسسوری، طرح دیوارها، کف و غیره هماهنگ باشد. به طور کلی مبلمان قادر است برای زیباسازی دکوراسیون داخلی نقش پررنگی را ایفا کند.

  • شاید به همین دلیل امروز هم با آمدن سبک‌های دکوراسیونی مختلف، هنوز از فرش‌های ایرانی معروف بسیار زیاد در دکوراسیون داخلی خانه‌های ایرانی و حتی در خارج از کشور استفاده می‌شود.
  • وسایل و به خصوص مبلمان را به گونه‌ایی بچینید که برای رفت و آمد مشکلی ایجاد نشود.
  • اگر به دکوراسیون محیط کار اهمیت بدهید به معنای این است که محیط لذت ‌بخش‌تری را برای کار کردن فراهم می کنید.
  • اما بد نیست بدانید هر کدام از سبک های معماری ماهیت مخصوص به خود را دارند.

گرچه ممکن است این سبک شبیه به سبک سنتی به نظر رسد اما در حقیقت همیشه انرژی مدرن و بالایی دارد. با یک اتاق دیوار سفید شروع کنید و مجموعه کوچک کارهای هنری، کتاب‌ها و قطعات رو به نابودی خود را سازمان‌دهی کنید. یک دفتر کار دلپسند، سبک پالم بیچ وابستگی زیادی به رنگ صورتی هزاره دارد.برپا کردن اساس کار ساده است. ترکیب ترکه و شاخه بید می‌تواند روشی مؤثر برای آوردن سبک ساحلی به فضای داخل باشد. پالت رنگی ساحلی رایج شامل طیف‌های آبی روشن و سبزهای برگرفته از اقیانوس همراه با کرم‌ها و رنگ‌های خنثی برای ظاهری زیبا و آرامش‌بخش است.

اکسسوری کم و ساده در سبک صنعتی دکوراسیون داخلی به کار گرفته می‌شود. کتابخانه و شلف می‌تواند مکانی برای به نمایش گذاشت فرهنگ و نگرش فردی باشد. علاوه بر این موضوع، استفاده از اکسسوری‌های متناسب با سبک کلی منزل در این قسمت‌ها می‌تواند روحی تازه را برای فضا به همراه آورد. این نکته بسیار مهم را باید به یاد داشته باشید که نقطه‌های متمرکز روشنایی در کنار تاریکی، زیبایی چشم نوازی را ایجاد می‌کند. اما نکته دیگری که بهتر است رعایت شود این است که در استفاده از المان‌های نوری اعتدال را رعایت کنیم. در واقع یعنی اجازه دهیم تا نورهای نقطه‌‌ای، از بین تاریکی به چشم آمده و در عین حال چشم را نزنند.

تا جایی که امکان دارد از سنگ و چوب در طراحی فضا استفاده‌شده است. برای اینکه بتوانید در منزل خود سبک مشخصی داشته باشید باید از سبک‌های مختلف آگاهی داشته باشید. سرخ مایل به قرمز می‌تواند انرژی متعادلی را به فضا اضافه کند.