دکوراسیون داخلی منزل مسکونی گروه معماری و معماری داخلی آرمند-مبل وکیلی

به دلیل عایق حرارتی که دارد باعث می‌شود وسایل سرمایشی کم‌تر روشن شوند و در نتیجه هزینه برق نیز کم‌تر خواهد شد. بهترین ویژگی سقف کاذب عایق حرارتی بودن آن است که باعث خنک شدن منزل شما از طریق انتقال حرارتی و کاهش گرمای بیش از حد می‌شود. می‌توانید از وسایلی مانند کتاب‌ها، گلدان‌ها و … به عنوان پارتیشن استفاده نمایید. خطوط پویا مانند مورب، زیگزاگ و منحنی‌ها در مکان‌هایی مانند راه‌پله دیده می‌شوند یا به دلیل کاشی‌کاری مورب به وجود می‌آیند. برچسب های بزرگ با تنوع رنگ را می توانید در دیوارهای رختکن حمام، سرویس بهداشتی و روشویی، بچسبانید. این برچسب ها در برابر رطوبت مقاوم هستند و می توانید حتی آنها را بشویید.

  • در قسمت ورودی خانه، داخل راهرو، نزدیک درب ورودی می ‌توانید از میزهای کوچک، جا کفشی، دیوارکوب ساده برای آویزان کردن کلید و حتی از گلدان ها یا قاب عکس استفاده کنید.
  • به دلیل گسترده بودن طیف مختلف و انواع چوب و همچنین شکل پذیری بالای آن کاربرد آن در قسمت های مختلف خانه روز به روز در حال افزایش است .
  • اما در کنار نورهای طبیعی، نورپردازی مصنوعی واجب است و نمی‌شود آن را نادیده گرفت.
  • هر ابزاری که لازم است به طراحیدکوراسیون اضافه کنید تا محیط زندگی شما زیباتر و آرامش دهنده باشد.
مقیاس حمام را در نظر بگیرید و با ابعاد و اندازه ها کار کنید. در دکوراسیون داخلی سبک چینی، به طور سنتی از تلفیق جسورانه رنگ های سیاه و براق با تم طلایی و یا قرمز جذاب، برای تأثیرات متضاد رنگ استفاده می شود. اما رنگ های دیگری از جمله رنگ دوست ‌داشتنی صورتی، همانند شکوفه ‌های گیلاس، و بنفش مجلل و لاکچری، همگی بخشی جدایی ‌ناپذیر از سبک چینی هستند و به تثبیت اعجاز و جادوی مرموز شرق، کمک می‌کنند. مثلاً یکی از رایج ترین میوه ها و المان های پاییزی، کدو است.

اگر فرزند شما در سنین نوجوانی قرار دارد بهتر است پیش از هر کاری از خودش نظر خواهی کنید و طبق نظر او اتاقش را طراحی کنید. می توان گفت تخت خواب مهم ترین اِلمان در دکوراسیون اتاق خواب عروس محسوب می شود. اما مهم ترین چالشی که در خرید تخت خواب وجود دارد، اندازه آن است. اگر اتاق خواب کوچکی دارید، می توانید از تخت خواب های بزرگی استفاده کنید که جمع شده و فضایی را اشغال نمی کند!

قطعا این تعداد به حدود 300 عکس می رسد و در روز های بعد که بخواهید عکس سرچ کنید این تعداد به 200 عکس می رسد. به مرور زمان تعداد عکس هایی که مورد پسند شما قرار می گیرد و آن را انتخاب و ذخیره می کنید،کم می شود. سبک هالیودی جزء سبک هایی است تمایل زیادی به مجله خبری دکوراسیون لوکس بودن و باشکوه بودن دارد. قانون شکنی به این معنا که هیچ المان خاصی در آن مشاهده نمی کنید. ولی در عین حال همه چیز با هارمونی کامل در کنار هم قرار گرفته است. هر اکسسوری و وسیله‌ای که سبک آرت دکو برای تزیین به کار برده می‌‌شود اثر هنری باید باشد.

از معجزه نورپردازی غافل نشوید

اتاق خواب های کوچک، فضای زیادی را ندارند که شما بتوانید تخت های بزرگ یا میز و صندلی های لاکچری را داخل آن بگذارید. با یک تخت راحتی کوچک و یک مبلمان راحتی، به سادگی می توانید این قسمت را زیباتر کنید. به طور مثال می توانید از مدل تخت هایی استفاده کنید که دارای کشو هستند و به این ترتیب نیاز به خرید یک کشوی اضافی در کنار تخت را از بین می برند. از طرف دیگر به جای اینکه شما قفسه های مختلفی نظیر یک کتابخانه خریداری کنید می توانید از شلف یا قفسه های شناور که روی دیوار نصب می شوند بهره ببرید. برای طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی، مصالح زیادی می توانید در قسمت کفپوش نصب کنید.

از جمله موارد مهم در زمینه بازسازی ساختمان یا ساختن یک بنا طراحی داخلی آن است. پس می توان گفت که طراحی داخلی پلی بین دکوراسیون داخلی و معماری می باشد. در بخش های از خانه همچون پذیرایی، نشیمن و آشپزخانه، استفاده از نور اهمیت بیشتری دارد. این در حالیست که اتاق خواب و اتاق تلویزیون به نور کمتری احتیاج دارد. در صورتی که دانش کافی پیرامون این مسئله ندارید، از طراحان دکوراسیون داخلی کمک بگیرید.

پوشش دیوار