دکوراسیون داخلی منزل : همراه با تیم متخصص دکوراسیون منزل خود را انجام دهید-مبل وکیلی

پالت رنگی خنثی و رنگ‌های مکملی مثل یاسی، سبز و آبی بیشترین استفاده را در این سبک دارند. اسم این سبک به وضوح می‌گوید که قدمتش به چه زمانی برمی‌گردد؛ اواسط قرن بیستم میلادی و بعد از جنگ جهانی دوم! اما نکته جالب آن این است که ظاهری مدرن دارد اما در عین حال عناصر سنتی را هم در خودش جای می‌دهد.

  • دقت داشته باشید که سایز و اندازه وسایلی که تهیه می‌کنید با محیط مورد استفاده هم‌خوانی داشته باشد.
  • برای این کار نیاز است که وسایل مختلف خانه چون مبلمان، کفپوش‌ها، وسایل دکوراتیو، رنگ دیوارها و بافت آن‌ها را به خوبی انتخاب کرد.
  • در محل کار استفاده از یک کتابخانه نه تنها از نظر زیبایی می تواند بررسی شود بلکه از نظر کاربرد و تاثیراتی که بر افراد می گذارد .
  • در مقابل یکی از دیوارهای پذیرایی، تلویزیون و میز دیواری آن بر روی دیوار نصب شده‌اند.‌ این روزها اکثر خانه‌های مدرن از این تکنیک استفاده می‌کنند تا علاوه‌بر ذخیره‌سازی فضا جلوه مدرن‌تری به منزل ببخشند.

طی بروزرسانی های آینده این مقاله ، تحلیل و بررسی این سبک دکور به همراه نمونه های بیشتر از مدل دکوراسیون خانه اضافه می شود. اکسسوری های مجاور این صندقچه تزیینی، اعم از گلدان ها ، فرش فانتزی و دیوارکوب ها همگی کاملا تیره بوده و به جز دیوارها، هیچ المان روشنی در این محیط مشاهده نمی شود. به لحاظ طراحی ، علاوه بر عدم رعایت چیدمان تونالیته و در نظر گرفتن تضاد رنگ ها، در استفاده از رنگ های چوبی و تیره بشدت در دکوراسیون این فضا افراط شده است.

شاید لازم باشد بدانید که از آنجا که تصاویر خانه های ایرانی که در پیج های گوناگون( مشابه این پیج) به اشتراک گذاشته شده اند، عملا اطلاع از اینکه چه کسی برای نخسنین بار اقدام به معرفی آن ها کرده، غیر ممکن است. متاسفانه ما نمی دانیم که آیا به طور حتم و قطع اطلاعاتی که در خصوص شهر و ابعاد منزل و سایر جزییات نظیر تعداد اتاق ها بیان شده اند ، صحیح بوده و یا ساخته و پرداخته ادمین های محترم است! البته که این جزییات تقریبا هیچ نقشی در تحلیل های دکوراسیونی ما نداشته و صرفا برای استحضار ببینده محترم از شرایط کلی ساختمان درج شده اند. گذشته از وجود رنگ سیلور ناهمگون یخچال ، در این جا نیز فرش کوچک و میز صبحانه خوری باز هم با رنگ های تیره انتخاب شده اند. اما از سبک مدیترانه‌ای در آپارتمان‌های امروزی نیز به کار می‌برند هر چند که نمایی از اقیانوس به چشم نخورد. از ویژگی‌های این سبک می‌توان به رنگ‌هایی متمایل به خاکی و قهوه‌ای رو به قرمز اشاره کرد.

سبک مدیترانه ای در دکوراسیون داخلی ، بیشتر فضای باز به خصوص، دریا و نور خورشید را تداعی می کند. معمولا طراحان برای تداعی این فضا از رنگ های شاد و از نور استفاده می کنند. این سبک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است .در این سبک بطور ترکیبی از مبلمان و وسایل و تزیئنات هر دوسبک استفاده می شود.رنگهای غالب در این سبک بیشتر رنگهای مات مجله خبری دکوراسیون و خنثی برای دیوارها و مبلمان می باشد. سالن پذیرایی روح خانه است و اگر دکوراسیون و دیزاین این بخش خانه به خوبی انجام شود حتی این قسمت به چشم افراد بزرگتر می‌آید. در انتخاب و خرید مبلمان نباید از نوع برگ یا بسیار مجلسی آن استفاده کنید می‌توانید با انتخاب مبلمانی که در کنار زیبایی جا و فضای کمتری را اشغال می‌کنند استفاده کنید.

انواع دکوراسیون داخلی منزل

با استفاده از چند عنصر تزئینی همچون تابلو، آینه و یا لوستر، می توانید کیفیت سالن نشیمن را بهبود دهید. طوری که رنگ، طرح و یا فرم فرش، لوستر، پرده و تابلو را با یکدیگر ست کرده و از این طریق یک هارمونی زیبا و جذاب بسازید. الف) یکی از دیوارها را به‌صورت کامل و سرتاسری با آینه‌های بزرگ بپوشانید. البته باید اضافه کرد که اگر خانه شما ورودی نور طبیعی کمی هم داشته باشد با این کار می‌توانید میزان نور محیط را در سایه خاصیت انعکاسی آینه بالا ببرید.

اجزای دکوراسیون داخلی منزل

فلز، شیشه و چوب موادی هستند که در این سبک بیشتر به کار برده می‌شوند. پارتیشن ها به شکل ثابت و متحرک هستند؛ پارتیشن ثابت از طریق پیچ و مهره به زمین متصل می شوند و تا سقف ادامه دارند و پارتیشن متحرک نیز همانطور که از اسم آن پیداست به راحتی می توان آن را جا به جا کرد. اگرچه در آن زمان تمرکز بیشتر به عملکرد بود اما غارنشین‌ها روی دیواره‌های غار نقاشی می‌کشیدند.

دکوراسیون داخلی منزل مسکونی

استفاده از جزیره نیز چند سالی است طرفداران بسیاری پیدا کرده . استفاده از جزیره به دلیل بسته نبودن و وصل کردن آشپزخانه به دیگر بخش های خانه نه تنها آشپزخانه بلکه فضای خانه را نیز بزرگ تر جلوه می دهد . نکته ای که باید درباره استفاده از جزیره به آن دقت کرد فضا و مسیر اطراف آن است ، باید اطراف جزیره فضای کافی برای عبور و استفاده از کابینت ها و همچنین آشپزی داشته باشد . استفاده از متریال چوب و وسایل چوبی در بین طراحان دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است و کاربرد بسیاری دارد . به دلیل گسترده بودن طیف مختلف و انواع چوب و همچنین شکل پذیری بالای آن کاربرد آن در قسمت های مختلف خانه روز به روز در حال افزایش است .

میز کوچک کنار مبل بزرگ و یا میز بزرگ روبروی مبل‌های کوچک چندان جالب به نظر نمی‌رسد. برای نقاطی از فضا که نور طبیعی به آنجا نمی‌رسد، می‌توان از انواع آباژورها استفاده نمود. اگر چندین اتاق در خانه شما وجود دارد، می‌توانید برای هر اتاق یکتم اختصاصی در نظر بگیرید.

در این سبک، دکوراسیون داخلی پذیرایی، دکوراسیون داخلی آشپزخانه و همه قسمت های خانه بسیار ساده و خالی از زرق و برق است. طراحی دکوراسیون داخلی بهبود فضای داخلی ساختمان­ برای انجــام فعالیت­ های روزانه مثل کار و زندگی می باشد. استفاده از پارچه در محیط خانه باعث القای گرما و حس و حال به فضای خانه می شود . از منسوجاتی که برای طراحی داخلی ار آنها استفاده می شود کوسن و پرده می باشند . کاربرد پرده و کوسن در منزل فضای اتاق را دنج و کامل تر نمایش می دهد که با طرح ها و رنگ متنوع زیباتر نیز می شود . با پارتیشن کار دکوراسیون خانه های کوچک را ساده تر کنید، بدون استفاده از دیوارها می‌توانید یک فضای مناسب را به دو بخش تقسیم کنید و از هر دو قسمت استفاده بهینه ببرید.