دکوراسیون داخلی منزل : همراه با تیم متخصص دکوراسیون منزل خود را انجام دهید-مبل وکیلی

ترجیح بر این است که رنگ‌ها در این سبک ساده و طرح‌ها جلوه‌گر باشند، پس بهتر است تمرکزتان را روی جزئیات بگذارید. آرت‌دکو در قرن بیستم غوغایی به پا کرد و انقلابی بود در زمانی که سبک ویکتوریایی میدان‌ داری می‌کرد. اشکال هندسی در این سبک دکوراسیون بیشتر استفاده می‌شود و اغلب از فلزات و شیشه و آینه ساخته می‌شوند. فضاهای آرت‌دکو پر است از زرق و برق و ظرافت که در کنار نقاشی‌های جذاب هنر خاص خودش را رقم می‌زند. سبک فرانسوی مثل کشور و مردمش، سبکی لوکس و مجلل و اشرافی است. پرده‌های ابریشمی، دیوارهای حکاکی شده، وسایل لوکس و گران، آینه‌های قدی و مبلمان رسمی جزو جدانشدنی سبک فرانسوی هستند.

اتاق ها، آشپزخانه، سرویس بهداشتی، سالن نشیمن و تمام قسمت ها در فاصله نزدیکی از یکدیگر ساخته شده اند. تمام فاکتورهای موثر در دکوراسیون منزل ساده در داخل آشپزخانه نیز قابل اجرا است. به نظر می رسد مهمترین و اصلی‌ترین عامل جذاب تر کردن طراحیدکوراسیونداخلی، انتخاب طیف رنگی مناسب باشد. پس از آن لازم است متراژ خانه در نظر گرفته شود و ابتدا از مهمترین قسمت ها طراحی دکوراسیون را آغاز کنید.

به طور قطع ساختمان‌های امروزی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فضای مشخصی را برای این مبلمان داشته باشند. دکوراسیون داخلی سبک چینی یکی از منحصر به فرد ترین ایده های طراحی داخلی محسوب می شود. سبک چینی برای دکوراسیون داخلی با نام سبک شرقی هم شناخته می شود.

سبک آرت‌دکو

بسیاری از افراد علاقه دارند تا به صورت شخصی و با سلیقه خودشان دکوراسیون خانه را بچینند. دکوراسیون ایرانی و استفاده از دست‌بافته‌های سنتی، پارچه‌های سنتی و صنایع دستی یکی از انتخاب‌های افراد برای مجله خبری دکوراسیون است. برای دکوراسیون ایرانی منزل معمولا به هنر ایرانی رجوع می‌شود و از صنایع دستی مناطق مختلف ایران استفاده می‌شود. انتخاب انواع گلیم‌ها و فرش‌های سنتی در دکوراسیون نقش مهمی دارند. یکی از ترکیب رنگ‌های پرطرفدار برای چیدمان خانه کوچک سفید و رنگ چوب است. این دو رنگ برای فضاسازی در سوئیت‌های کوچک بسیار کاربردی هستند زیرا محیط را بازتر نشان می‌دهند.

برای داشتنِ بهترین دکوراسیون داخلی، چه اصولی را رعایت کنیم؟

بهتر است در انتخاب طرح و رنگ هیجانی عمل نکرده و یک برنامه ریزی از قبل تدوین شده داشته باشید. همچنین ضروریست که در انتخاب رنگ، از پالت رنگی سبک منتخب خود استفاده کنید. برای مثال زمانی که از سبک کلاسیک برای طراحی دکوراسیون پذیرایی استفاده می کنید، هارمونی رنگ تیره همچون زرشکی، طلایی و قهوه ای را به سایر رنگ ها ترجیح دهید. به طور عکس در انتخاب سبک مدرن، از رنگ های روشن، خالص و انرژی بخش استفاده کنید. در گذشته از سبک معماری ساحلی برای دکوراسیون داخلی منزل های اطراف ساحل و دریا استفاده می شد. اما امروزه این سبک معماری جایگاه ویژه ای در دکوراسیون آپارتمان ها و خانه های شهری یافته است.

  • همان‌طور که می‌دانید مبحث دکوراسیون داخلی بسیار گسترده و مفصل است، سعی کرده‌ایم اینجا به عنوان راهنمای کاملِ دکوراسیون داخلی، به تمام جنبه‌ها بپردازیم.
  • بازسازی و نوسازی اتاق خواب، بخشی از طراحی و دکوراسیون داخلی اتاق خواب به شمار می ‌رود.
  • رنگ و طرح پرده ها متناسب با دکوراسیون همان قسمت انتخاب می شود.
  • آن دسته از خانواده‌هایی که تصمیم می‌گیرند در دکوراسیون منزل خود از سبک روستیک استفاده کنند ممکن است آن را با سبک روستایی هم بشناسند.

این سبک شاید یکی از پربارترین سبک‌های طراحی داخلی باشد که از بهترین‌های دهه‌ی۵۰ یا ۶۰ باحال و هوای شهرنشینی دانمارک است. یکی از آسان‌ترین روش‌های چیرگی بر سبک‌های طراحی داخلی معاصر، طراحی داخلی اسکاندیناویایی است که بر حول محور ترکیب عناصر متعادل و ملایم می‌چرخد. عناصر طراحی داخلی سبک سنتی را با عوامل خانه‌های روستایی مرتبط می‌سازد. سبک‌های طراحی داخلی معاصر برخلاف سبک مدرن که بر پایه‌ی خطوط گرافیکی مربعی و مدرنیته مبنی است، آزادی بیشتری دارد. در ‌واقع یکی از مدرن‌ترین سبک‌های طراحی داخلی سبک مینیمال است. همچنین آباژورهای سرامیکی و غیره می‌توانند این سبک دکوراسیون اتاق‌خواب کلاسیک را تکمیل‌تر کنند.

از طرف دیگر طراحی مدرن و به قول امروزی‌ها شیک نیز طرفداران بی‌شمار خود را دارند. طراحانی نظیر کارلوس و رایان ایمز، هری برتویا، آرنه جکوبسن و جورج نلسون طراحی ویژه‌ای در زمینه انواع مبلمان کلاسیک و لامپ‌های روشنایی انجام دادند. مبل کلاسیک راحتی و مبلمان استیل و لامپ‌های طراحی شده هنوز که هنوزه طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا دارند. در طراحی‌های مدرن، وسایل و اسباب یک منزل، می‌توانند چندین هدف داشته باشند. مثلاً یک مبل، جدا از استفاده همیشگی، می‌تواند جداکننده فضای حال با پذیرایی باشد.

دکوراسیون داخلی پذیرایی نیز همانند دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است. به جرات می توان گفت پذیرایی مهمترین بخش در هر خانه محسوب می شود. تفکیک فضای پذیرایی به دو بخش عمومی و نیمه عمومی ایده خوبی است که در سبک معماری ما ایرانی ها بسیار مطلوب است. رسیدن به فضای مطلوب در طراحی دکوراسیون پذیرایی مستلزم رعایت نکاتی است. برای تزیین اتاق خواب خود یکی از مهم ترین عوامل این است که از المان های چوبی در آن استفاده کنید تا حس آرامش و طبیعت گونه را از چوب دریافت کرده و زمانی را که در اتاق خود می گذردانید چر از آرامش و حس خوب باشد .

سبک طراحی کلاسیک از محبوب ترین و مرسوم ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل در کشور ایران است. با اینکه این سبک از دکوراسیون از یونان و روم باستان نشأت گرفته، اما به خوبی در کشور ایران اجرا می شود. اگر تصمیم دارید دکوراسیون داخلی منزل خود را با شکوه تر کنید، لازم است شاخصه های این سبک را در محیط پیرامون خود اضافه کنید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

به‌منظور یادگیری بهتر سبک طراحی داخلی مینیمال، می‌توانید از گالری‌ها یا موزه‌هایی به‌عنوان مرجع خود استفاده کنید که شیوه‌ی پر کردن فضا را با ضروریات طبیعی یا انتزاعی و ایجاد سرزندگی و شگفتی به‌کاربرده‌اند. در اتاق کودک بهتر است حتما فضایی را برای بازی درنظر بگیرید، یک میز و صندلی کوچک یا یک روانداز و فرش جداگانه می‌تواند مناسب باشد. آشپزخانه فضایی است که هرچه روشن‌تر باشد، حس بهتری را منتقل می‌کند. به همین دلیل اگر امکان استفاده از نور طبیعی را داشته باشید که چه بهتر، در غیر این‌صورت نورپردازی مصنوعی باید به‌گونه‌ای باشد که نور کافی را برای فضا تامین کند.