دکوراسیون داخلی منزل 100 طرح و ایده جذاااب سلام ساختمان-مبل وکیلی

تیم کارشناس و طراح کاج سفید همگی دارای رزومه ای قوی در زمینه ی طراحی دکوراسیون با نمونه کارهایی عالی هستند. مقیاس بیانگر چگونگی ارتباط اندازه جسم با دیگری یا فضای قرار گرفته در آن است. برای مثال اگر در یک محیط کوچک، وسایل زیاد و بزرگ قرار داده شود اصل مقیاس رعایت نشده است. در طراحی داخلی، تعادل احساس توازن و آرامش را به وجود می‌آورد. به عبارتی همه چیز حول محور برابری یا تقریب وزن بصری اجسام است.

مهم‌ترین مسئله این است که بافت و شکل این عناصر تا حدودی باید به هم شبیه باشند؛ زیرا تنها راهی که برای حفظ هارمونی دیزاین به نظر می‌رسد، رعایت همین نکته است. دیوارها می‌توانند بارنگ و یا کاغذدیواری و یا به‌صورت ترکیبی مجله خبری دکوراسیون از رنگ و کاغذدیواری تزئین شوند. لطفاً حواستان به انتخاب لوستر و چراغ‌ها هم باشد، در این مدل لوسترها، باشکوه و بزرگ انتخاب می‌شوند. به خاطر داشته باشید که از رنگ آبی فیروزه‌ای می‌توانید در بخش‌های مختلف استفاده کنید.

نورپردازی در دکوراسیون منزل

در این سبک برای دکوراسیون داخلی پذیرایی باید به سمت خرید مبلمان سلطنتی و دکوری های چوبی بروید تا سبک دکوراسیون کلاسیک را در خانه تعبیه کنید. اولین و مهمترین گام برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی این است که شما انواع سبک ها را بشناسید و نکات ریز و درشت آن را بدانید تا با ذهنیت کامل از آن و اطلاع از علایق خود بهترین سبک را انتخاب کنید. افرادی که به دکوراسیون داخلی منزل خود اهمیت می دهند و از پیمانکاران مجرب کمک می گیرند در حقیقت به روحیات خود و خانواده اهمیت می دهند و با طراحی نوین و اصولی انرژی خوبی را در منزل ایجاد می کنند. خلاقیت و سلیقه خود را در طراحی دکوراسیون سوئیت کوچک به کار ببرید و دیوارها را از سقف تا کف قفسه‌بندی کنید. می‌توانید در آن‌ها کتاب بچینید یا وسایل تزئینی، یادگاری‌های سفر و گلدان‌ها را بگذارید. با این روش به میز و استند جدا که جاگیر هم هستند نیاز نخواهید داشت.

این سبک دکوراسیون داخلی پس از انقلاب‌ صنعتی در کشورهای پیشرفته امروزی ایجاد شده است. این سبک در چند دهه اخیر برای دکوراسیون منازل نیز به کار برده می‌شود. ولی در گذشته این سبک در دفاتر کاری، کارخانه‌ها و مراکز صنعتی مورد استفاده قرار می‌گرفت. دکوراسیون در لغت فارسی به معنای چیدن، آراستن و مرتب کردن است. تعریف دکوراسیون داخلی در واقع به طرز چیدن و انتخاب مناسب اسباب و وسایل داخلی خانه، اتاق‌ها، آشپزخانه، اتاق پذیرایی، حمام و دستشویی مربوط می‌شود. اگر انتخاب شما سبک دکوراسیون مدرن است باید با گیاهان ارتباط خوبی داشته باشید زیرا وجود آنها برای خانه ضروری است و نیاز است که در گوشه کنار خانه انواعی از گلدان ها را قرار دهید.

اگرچه برای اینکار لازم است جسارت بالایی داشته باشید؛ اما سبک امروزی دست شما را برای اجرای ایده های خلاقانه باز گذاشته است. اما به خاطر داشته باشید که نمی توانید سبک غالب در محیط را تغییر داده و ماهیت سبک امروزی را زیر سوال ببرید. رنگ از جمله اصلی ترین عناصر تاثیرگذار در طراحی داخلی منزل است. قدرت این آیتم به قدریست که می تواند نتیجه نهایی را متحول کند. پیش از هر چیز باید بدانید، انتخاب یک رنگ ثابت برای تمام فضای خانه، مطلقاً کار درستی نیست.

سبک فرانسوی

کتابخانه در طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای افراد فرهنگی و اهل مطالعه می‌تواند نمایی دلنشین داشته باشد و همزمان از کتاب‌های شما محافظت کند. حتی استفاده از کتابخانه و قرار گرفتن کتاب‌های مختلف داخل طبقه‌های آن، می‌تواند فضایی فرهنگی و شیک در دکوراسیون خانه ایجاد کند. علاوه بر کتاب، می‌توان داخل قفسه‌های آن، جام‌های افتخار، تابلوها و وسایل یادگاری قرار داد یا با طرح و چیدمانی خلاقانه طبقه‌ها روح تازه‌ای به فضای منزل بخشید. وجود این عناصر، کار شما را برای ایجاد نقطه کانونی ساده تر می سازد.

بسیاری از طراحان در طراحی اولیه تخت کشوهایی تعبیه کرده‌اند که وسایلی مانند ملحفه‌های تمیز یا لباس در آن‌جا قرار بگیرند. چنین تخت‌هایی برای خانه‌ها و اتاق‌های کوچک انتخاب مناسب‌تری هستند. استفاده از رنگ‌های گرم پررنگ باید با احتیاط انجام شود زیرا باعث خسته شدن چشم و دل‌زدگی ساکنان خانه می‌شوند.

محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان

اگر می خواهید دکوراسیون شما کاملاً برجسته باشد، الگوهای رنگی را انتخاب کنید که از نظر زیبایی ظاهری، جذاب و دلپذیر باشند و نظر بیننده را به خود جلب نماید. اگرچه این دو فاکتور، مکمل هم هستند، دکوراسیون داخلی با طراح داخلی ساختمان، تفاوت دارد. طراحان داخلی، وظایفی مشابه دکوراتورها را انجام می دهند اما باید از طرف مؤسسات مهندسی و حرفه ای ویژه، صلاحیت طراحی داخلی را دریافت کرده، آموزش رسمی ببینند و مجوز حرفه ای دریافت کنند. این مسأله برای طراحی دکوراسیون داخلی متفاوت است؛ دکوراتورهای داخلی ملزم به دریافت آموزش رسمی یا تجربی حرفه ای نیستند. برای طراحی دکوراسیون داخلی، اگرچه هر دو گروه از افراد با هم همکاری دارند اما طراحان داخلی معمولاً با پیمانکاران همکاری می کنند.

  • اما امروزه استفاده از این سبک در خانه های شهری هم رواج یافته است.
  • از طرف دیگر طراحی مدرن و به قول امروزی‌ها شیک نیز طرفداران بی‌شمار خود را دارند.
  • با اینکار آرامش و راحتی این سبک از معماری را به خانه خود هدیه کرده اید.
  • برای چیدمان بهتر، ایجاد تعادل مناسب بین این دو فضا بسیار مهم است.

اگر قرار است خانه را سال بعد ترک کنید بهتر است برای خرج پول و صرف هزینه نهایت دقت را داشته باشید. این بخش، از خانه‌ای به خانه دیگر و فردی به فرد متفاوت است و هرکسی بنابر سلیقه خودش می‌تواند از وسایل دکوری استفاده کند. از این دوران که بگذریم به زمان پادشاهی مصریان، یونانی‌ها و رومیان می‌رسیم. مصری‌ها به نقاشی‌های دیواری تزئین شده معروف هستند که با زیبایی و به طور کامل در مورد اعتقادات، باورها و تاریخ خود به این طریق سخن می‌گفته‌اند.