دکوراسیون داخلی منزل 100 طرح و ایده جذاااب سلام ساختمان-مبل وکیلی

به همین خاطر است که پیشنهاد می کنیم پیش از طراحی داخلی منزل خود، به عملکرد عناصر و فضا فکر کنید. به هیچ عنوان از یک رنگ ثابت در کلیه اجزای خانه استفاده نکنید. همچنین عناصر مختلف را از لحاظ ابعاد و اندازه تفکیک کرده و از قرار دادن عناصر هم اندازه در کنار یکدیگر پرهیز کنید. برای مثال در چیدمان مبلمان خود از ترکیب مبلمان مستطیلی شکل با میزهای دایره ای استفاده کنید. بسیار حائز اهمیت است که در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، مفاهیمی همچون تعادل، تقارن و پویایی را به کار بگیرید. یکی از دغدغه های اکثر افراد در مکان های کوچک مانند خانه های مسکونی و تجاری، مغازه های و پاساژ ها و… معماری داخلی و دکوراسیون است.

علاقمندان و افراد با داشتن مدرک طراحی دکوراسیون داخلی یک قدم از کسانی که فقط علاقه دارند نزدیک تر به این حرفه می باشند. چون در کنار هر علاقه داشتن مهارت و تمرین و بدست آوردن تجربه نیاز است به همین عنوان گذراندن دوره یکی از لزومات هر فرد برای هر رشته از جمله رشته طراحی دکوراسیون داخلی می باشد. در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی بیشتر رنگ‌های گرم مثل قرمز و زرد کاربرد دارند. همچنین مصالح مورداستفاده سنگ و آجر است و روتختی‌های ضخیم و ظروف چینی در این سبک رایج است. در طراحی مینیمال شما هیچگونه شلوغی و درهم ریختگی را مشاهده نخواهید کرد و دکوراسیون داخلی همه قسمت‌های خانه خالی بدون زرق و برق است. درواقع چیدمان و طراحی وسایل در ساده‌ترین شکل ممکن صورت می‌گیرد.

همانطور که از اسمش پیداست این سبک به حدود دو تا سه قرن گذشته باز میگردد و البهام گرفته از سبک های دوره انقلاب صنعتی اروپاست. در این طرح ممکن است حس ناتمام بودن خانه به ما دست دهد زیرا ممکن است از دیوار آجری یا میز هایی با جنس پالت چوبی باشد مجله خبری دکوراسیون و این ها حس ناتمامی را به ما القا میکند. در این نوع طراحی مبلمان چرمی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا که در آن زمان سرمایه دار های علاقه زیادی به مبلمان چرم داشتند. یکی از سبک هایی که در اثر سادگی بسیار جذاب و پر طرفدار است‌، سبک شیکر است.

پس از گذشت مدتی بسیار مستهلک و غیرقابل استفاده می‌شوند و نیاز به بازسازی دارند. سایه‌هایی کم‌رنگ از رنگ آبی، کرمی‌ها و عاجی (سفید مایل به زرد) بهترین پالت همپتونز را درست می‌کنند. فنگ شویی نوعی فلسفه برای ایجاد تعادل در خانه برای ایجاد هارمونیو افزایش آرامش به زندگی روزمره‌ی شما است.

هدف از دکوراسیون داخلی چیست؟

رنگ کرم و مشتقات آن از دیگر رنگ‌های محبوب اکثر خانه‌ها است. دیوارها طوسی (میزان تیره و یا روشن آن را بسته به سلیقه و اثاثیه متفاوت است) با مبلمان آبی. سرخ مایل به قرمز می‌تواند انرژی متعادلی را به فضا اضافه کند. مثلاً می‌توانید قسمتی از دیوارها را با نقوش هندسی مزین کنید. اصلاً خوش‌آیند نیست که پس از یک سال ظاهر مبلمان منزلتان مانند اثاثیه ده سال پیش باشد. اگرچه همیشه می‌توان با استفاده از پلاستیک‌های ضخیم و بزرگ اثاثیه را پوشاند تا به آن‌ها صدمه‌ای وارد نشود.

چرا طراحی دکوراسیون داخلی مهمه ؟

در ادامه به ذکر این زیر مجموعه هیجان انگیز می‌پردازیم تا شما با آگاهی بیشتری اقدام به بهره برداری مفید از طراحی معماری داخلی نمایید. وقتی نوبت به طراحی دکوراسیون داخلی منزل میرسد، چیزی بیش از آنچه به چشم می آید وجود دارد. جمع کردن یک اتاق و تغییر دادن ویژگی‌ها برای اینکه آن را کاربردی و در عین حال شیک کند، اغلب کار آسانی نیست و چیزی که متقابلا در برابر آن از اهمیت زیادی برخوردار است هزینه دکوراسیون داخلی می باشد. گروه آسال سازه پرگاس با دادن دیدگاه مناسب در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین اولویت های آن دکوراسیون داخلی شما را با مناسب ترین قیمت انجام می دهد.

همان‌طور که گفتیم ابعاد فضا اهمیت زیادی در طراحی اتاق مستر دارند چون تعیین‌کننده امکانات هستند. وقتی متراژ با نیازها تطابق پیدا کرد، مساله بعدی انتخاب مبلمان اتاق خواب است که معمولا از یک تخت دو نفره، یک میز آرایش و پاتختی تشکیل می‌شود، در صورت داشتن فضای بیشتر میز کار یا مطالعه، دراور و … هم اضافه می‌شود. ابعاد تمامی این‌ها هم باتوجه به فضایی که در اختیار دارید باید انتخاب شود؛ نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک، کاملا متناسب فضا. گاهی اوقات اتاق‌های خواب علاوه بر عملکرد اصلی، فضایی برای کار یا درس هم محسوب می‌شوند، پس باید این مساله در دکوراسیون اتاق خواب در نظر گرفته شود. پس با درنظر گرفتن سبک دلخواه مثل هر فضای دیگری، برویم دکوراسیون داخلی اتاق‌های خواب را با هم بررسی کنیم. سبک دکوراسیون داخلی ایران باستان بیشتر نگاه به دوران هخامنشی دارد.

  • رشته طراحی داخلی مجموعه اقداماتی است که به فضای داخلی ساختمان مربوط است و شامل تمام بخش های دکوراسیون مصالح، رنگ، و….
  • برای طراحی داخلی اولین اقدام داشتن اطلاعات درباره انواع مختلف سبک های دکوراسیون است .
  • طراحی دکوراسیون داخلی یعنی چی و به چه کسی گفته می شود؟ برای سوال اولتان باید بگویم.
  • برای دریافت خروجی بهتر توصیه می‌شود با یک نوارچسب رنگی جای مبلمان و اندازه آن‌ها را روی کف تعیین کنید.

حتی گاهی دانستن مدل تجهیزات نیز مهم است چرا که ممکن است دارای ابعاد و اندازه های مختلفی باشند. باید در نظر داشته باشید که در آشپزخانه حتما مثلث کار رعایت شود.یعنی محل قرار گیری سینک ظرف شویی و گاز و یخچال به صورتی باشد که کمترین انرژی را از خانم خانه بگیرد. بی شک طراحی کردن دکوراسیون داخلی برای منزل کوچک با یک فضای بزرگ متفاوت است.محیط داخلی از طرفی اثری مســـتقیم روی روش انجـــام فعالیت­های ما درآن محیط دارد واز طرف دیـــگر بر روی تفکر، احـــوال و خلق و خوی ما تأثیر گذار است.