دکوراسیون داخلی چیست ؟ تعریف هنر طراحی داخلی + شغل طراح دکوراسییون-مبل وکیلی

همچنین این سادگی را می توان در پوشش و دکور ساده دیوارها به خوبی مشاهده نمود. فضای خانه ها در این سبک طراحی باز و مرتب همراه با نور زیاد است. با توجه به اهمیت معماری داخلی اخیراً آن را جزئی از معماری پایدار می‌دانند که برای نگهداری منابع و بازیافت و طراحی کاربردی مورد استفاده قرار می‌گیرد. معماری داخلی فرآیندی است که با استفاده از آن قسمت های داخلی ساختمان با در نظر گرفتن جنبه‌های انسانی و استفاده از فضا طراحی می شوند و می توان گفت که طراحی داخلی ساختمان با توجه به قید و شرط های معماری می باشد. انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون تنها بر پایه‌ی سلیقه و علاقه استوار نیست. این بررسی به هارمونی و هماهنگی بین رنگ‌ها ختم نشده و روانشناسی رنگ‌ها نیز در این بین از تأثیر ویژه‌ای برخوردار است.

سبک دکوراسیون داخلی گلچین

دکوراسیون داخلی آشپزخانه مهم ترین نقش در زیبایی یک ساختمان مسکونی دارد. تا جایی که امروزه کابینت سازان بدون طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه اقدام به ساخت کابینت نمی کنند. مبلمان و تزیینات در این سبک دارای نقوش با پیج و خم ظریف است. بنابراین برای جلوه پیدا کردن احتیاج به فضای بزرگ تری وجود دارد. به طور کلی می توان گفت سبک کلاسیک برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک، چندان مناسب نیست.

ابزار و وسایلی که در خانه خود قرار میدهید چه به عنوان وسایل اصلی چه به عنوان تزئینی نمادی از سلیقه و شخص خود شما است و فرق نمی کند که میز جلو مبلی شما به چه صورت باشد و چه مدل و جنسی داشته باشد و یا ر.. یکی از نکات قابل‌توجه در دیزاین داخلی توجه کاربردی به المان‌های طراحی است که به‌عنوان دو مثال عملی و کاربردی به آینه و گل‌ها و گیاهان زینتی اشاره گردید. هم نوع گیاهان مورداستفاده و هم‌شکل گلدان هر دو در این میان نقش دارند و باید موردتوجه قرار بگیرند. گیاهان با برگ‌های بزرگ همچون گیاه باباآدم و یا برگ‌انجیری ازجمله گل‌های آپارتمانی هستند که برای داخل بنا می‌توانند مورداستفاده قرار بگیرند. همان‌طور که ملاحظه می‌فرمایید آینه یک المان دکوراتیو بسیار قدرتمند است که از تنوع خوبی در بازار بهره‌مند بوده و می‌توانید آن را در موارد متعددی به کار بگیرید.

دکوراسیون مینیمالیسم

این نمونه‌ها یکی از زیباترین مدل‌های آینه‌های دکوراتیو به شمار می‌آیند. یک نمونه دیگر که اتفاقاً در بازار هم بسیار پرطرفدار هستند، استفاده از قطعات آینه طلایی‌رنگی است که به‌صورت متقاطع و در اندازه‌های مختلف ساخته‌شده‌اند. الف) یکی از دیوارها را به‌صورت کامل و سرتاسری با آینه‌های بزرگ بپوشانید.

چرا طراحی دکوراسیون داخلی مهمه ؟

مشاوره‌ی مستقیم با کابینت‌سازی که برای اجرای کار به شما معرفی شده‌است. مشاوره با پشتیبانان سلام ساختمان که بعد از ثبت نام شما در سایت صورت می‌گیرد. در مجله خبری دکوراسیون وهله اول سعی کنید بافت‌های مختلف را در عین هماهنگی کنار هم به‌کار ببرید، مثلا مبلمان چوبی در کنار میزهای فلزی، فرش‌های پشمی، لوسترهای کریستال و ….

در اینجا هم اشاره مختصری به هر سبک می‌کنیم و شما را به تفصیل آن‌ها ارجاع می‌دهیم. البته این موضوع ره اشاره کنیم که سبک‌های دکوراسیون داخلی ره می‌شود خیلی با وسواس تفکیک کرد و تعداد زیادی سبک را جداگانه تعریف کرد اما ما در اینجا به سبک‌های اصلی که طرفدار بیشتری در دنیا دارند، اشاره می‌کنیم. داشتن تعادل در هر فضایی یکی از مهم‌ترین اصول به شمار می‌آید.

  • در مورد طراحی داخلی منزل در کرمانشاه چندین پروژه توسط شرکت معماری هیرادانا انجام شدهاست.
  • آیا شما هم در اولین گام برای ایجاد یک تغییر هیجان انگیز و باورنکردنی، دچار عدم انتخاب صحیح و عدم توانایی در شناخت طراحی‌ها شده‌اید؟ آیا شما هم به کمک کمی در زمینه‌ی طراحی و دیزاین و …
  • در این سبک هیچگونه زرق و برقی وجود ندارد و کاملا ساده است و البته که رنگ های خنثی در این طراحی باعث ساده تر شدن آن میشود.
  • از ویژگی های این سبک می توانیم به روشنایی زیاد، استفاده از پرده های حریر ساده، استفاده از پارچه های سفید، استفاده از اشیاء طبیعی(چوب، صدف و..) اشاره کنیم.