دکوراسیون داخلی چیست ؟ تعریف هنر طراحی داخلی + شغل طراح دکوراسییون-مبل وکیلی

قبلا گفتیم که چیدمان مبلمان شخصیت هر فضا را تعیین می‌کنند، پس اینکه همه چیز را به دیوار تکیه دهیم و مبل‌ها را اصطلاحا اتوبوسی بچینیم اصلا جلوه جالبی ندارد. فضاها را هم خیلی راحت با شکل چیدمان مبل‌ها یا عناصر جداکننده متحرک و متخلخل، مثل قفسه و کتابخانه می‌شود تفکیک کرد که نیاز به دیوار نباشد و هم‌چنان نور و هوا در فضا جریان داشته باشد اما در عین حال حریم فضایی رعایت شود. احتمالا چیزی که بیشترین تاثیر را بر انتخاب رنگ دارد و مقدم بر آن است، انتخاب سبک دکوراسیون باشد. پس بهتر است برای انتخاب موارد اساسی و خرید وسایل همراه دکوراتور باشید. مطمئنا قبل از اقدام به خرید تمامی قسمت‌های خانه اندازه‌گیری می‌شود تا در انتخاب وسایل اشتباه نکنید.

  • عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ در این سبک زیاد به کار می‌روند و معمولا رنگ‌های گرم و خنثی در کنار هم دیده می‌شوند.
  • در این راه ما موارد بسیاری را هنگام طراحی و اجرای پروژه در نظر می‌گیریم.
  • نصب آیینه بر روی دیوارهای منزل یکی از بهترین راهکارها برای این است که فضای داخلی منزل بزرگتر به نظر برسد و باعث میشود نور بهتر در فضا پخش گردد.
  • معماری داخلی هنر و علم طراحی فضاست که کار تعیین مرزهای کلی و قسمت‌های مختلف ساختمان را با طراحی نقشه اولیه یا با تغییر و تجدید نظر در طرح اولیه انجام می‌دهد.

زمانی که شروع به طراحی دکوراسیون برای خانه های مسکونی می نمایید. از آنجایی که سبک دکوراسیون سنتی به فرهنگ غنی منطقه‌ای و نژادی باز می‌گردد، تنوع طرح و رنگ در این سبک بسیار بالا بوده و می‌توان انتخاب‌های متمایز و منحصر به فردی داشت که متناسب با سلیقه و فرهنگ افراد خانواده باشد. این که شما بتوانید قسمت نورگیر منزلتان را مشخص کنید بسیار مهم است. نورپردازی مسئله ای است که در دکوراسیون تمام محیط ها مورد توجه قرار می گیرد. شناسایی منبع نور مناسب می تواند یک خانه کوچک را بزرگ و دلباز نشان دهد.

به هر حال باز هم باید هزینه ها تخمین زده شود تا کار تا انتها بدون مشکل پیش برود. بحث پیرامون بازسازی ساختمان را می توانید در مطلب مختص به آن مطالعه نمایید تا با آگاهی کامل تری تصمیم گیری نمایید. انتخاب رنگ‌ها، نحوه چینش مبلمان، انتخاب تزئینات داخلی مانند دیوارپوش‌ها و کف‌پوش‌ها و مجله خبری دکوراسیون همچنین سقف‌های دکوراتیو و قرنیزها هرکدام نکات ظریف فراوانی دارند که در اینجا تنها به مهم‌ترین این موارد اشاره شد. همان‌طور که پیش‌تر اشاره گردید، همه‌چیز در این سبک به طبیعی بودن نزدیک است؛ و هدف از این نوع چیدمان به‌کارگیری المان‌های دیزاین داخلی به شیوه‌ای طبیعت‌گرایانه است.

تعیین استایل کلی خانه‌یکی از اصول چیدمان منزل

در طراحی داخلی مدرن ممکن است اشیایی قرار گیرد که هیچ استفاده ای ندارند اما وجود آن از اصول سبک مدرن است و تعبیه آن الزامی است. از معروف ترین طراحان دکوراسیون داخلی در دنیا می توان به کلی ورستلر؛ نویسنده کتاب الل دکور، ژان لویی دنیو، دیوید کالینز، مارسل واندرز، کلی هوپن، فیلیپ استارک از طراحان نام آشنای فرانسوی، وارک ول اشاره نمود. بدون شک با مرور پروژه های اجرا شده توسط این افراد می توانید ایده پردازی ایده آلی داشته باشید. در نتیجه می توان گفت بازار کار برای دکوراسیون داخلی مناسب و تقریبا خوب می باشد.

‌ علاوه بر آن رنگی است که موجب ایجاد حس نشاط و سرزندگی در افراد می‌شود. البته باید در نظر داشت که این سبک چیدمان، یک روش بهینه و مطلوب برای فضاهای کوچک و نقلی هم است. استفاده از انواع پارتیشن‌های دکوراتیو یکی دیگر از کارهای خلاقانه است که می‌توانید انجام بدهید. در این شیوه با به‌کارگیری روشی متفاوت به جداسازی فضا می‌پردازید؛ و البته به شیوه‌ای خلاق به زیبایی دیزاین هم چیزی اضافه خواهد شد. و در صورت امکان گذاشتن چند گلدان زیبا را هم در نظر داشته باشید.

بهترین تولید کننده سرویس کالای خواب + لیست ۱۰ تایی