دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک هنر عمران-مبل وکیلی

به همین دلیل می توانیم بگوییم دکوراسیون کلاسیک منزل یک سبک بی زمان است که در دنیای مدرن امروز نیز جایگاه خود را حفظ کرده است. رنگ های متداول و پذیرفته شده در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عموما تونالیته های اُکر ، قهوه ای ، بژ و شیری هستند. از رنگ های تناژ سورمه ای، قرمز تیره و فیروزه ای نیز بعضا در طراحی فضاهای لوکس کلاسیک استفاده می شود.

سالن پذیرایی با سبک دکوراسیون کلاسیک

بعد از گذر زمان ساختمان ها فرسوده خواهند شد و صاحبان را با مشکلا … سبک کلاسیک بیشتر در کشورهایی رواج دارد که خاستگاه آن بوده است، مانند فرانسه و ایتالیا. در کشورهای اروپای شمالی نیز از سبک کلاسیک استقبال می شود و رواج دارد. در کشور ایران نیز چیدمان کلاسیک جایگاه ویژه ای دارد. هر کشوری پیشینه‌ای غنی از فراز و فرودهای این سبک را پشت سر گذاشته است. مجله خبری دکوراسیون ایرانی در واقع یک سبک اصیل و تجمل گرا متعلق به غرب می باشد.

سبک لوکس و جذاب کلاسیک در دکوراسیون و معماری داخلی را بشناسید.

گچ بری، قلم زنی، میناکاری، آینه کاری، پتینه و ورق طلا ابزارهای مهمی جهت خلق یک اثر کلاسیک می باشند. استفاده از رنگ‌های مجلل و و ترکیب آن‌ها به همراه نور‌پردازی، در چهارچوب این سبک ازمعماری، از دیگر نکاتی است که مکمل این سبک از دکوراسیون است. رنگ هایی که در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به کار می برید، باید الهام گرفته از طبیعت باشند و جلوه خنثی و ملایمی داشته باشند. اما برای این که این سبک را بتوانیم به درستی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کنیم باید با ویژگی ها و اصول و قواعد آن آشنا شویم.

  • به این نکته مهم دقت داشته باشید که رنگ های دیزاین کلاسیک، وقار و ابهت خاصی دارند و نمی توانید از هر رنگ دلخواه در این سبک استفاده کنید.
  • البته همانطور که گفتیم باید بین استفاده از کلاسیک به عنوان سبک و یک صفت تفاوت قائل شد.
  • برای ایجاد درخشش در سبک کلاسیک می توان از متریال های مناسب کمک گرفت.
  • در نظر داشته باشیدمبل های تمام پارچه ایهیچ جایی در پذیرایی شما ندارند و مخصوص نشیمن هستند!!!
  • تریم ها ، منگوله ها و حاشیه ها در صورت استفاده کم بسیار مناسب است.

حتی این روزها که زندگی افراد شکل مدرنی به خود گرفته‌است، باز هم محبوب و خواستنی است. اما برای اینکه بتوانیم بهترین دکوراسیون داخلی کلاسیک را داشته باشیم می‌بایست نکات مهمی را در نظر بگیریم. فرش‌های ایرانی ، خصوصا فرش‌های دستی با نقش و نگارهای تا حدی نامنظم و سنگین، از ویژگی‌های سبک کلاسیک در دکوراسیون خانه ایرانی است. کفپوش های موجود در سبک کلاسیک، حتی اگر یک پارکت یا لمینت ساده باشند، لازم است.

استفاده ازگلدانرا در فضای پذیرایی دست کم نگیرید، زیرا گل به فضای خانه طراوت وتازگی می دهد. مدل های مختلف کابینت جزیره ای طرح کلاسیک را در صفحات دیگر گروه بینا بیینید. در غیر این صورت، «برترین ها» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد. حال که معنا و مفهوم کلاسیک به طور کامل مشخص شد، فارغ از تفاوت های واژگانی به ویژگی هایی مبلی می پردازیم که در فرهنگ ما و بازار مبلمان به مبل کلاسیک معروف است. در صورتیکه این آیتم در خانه شما وجود داشته باشد، می‌باید از انواع سنگی و آن هم سنگ مرغوب دیزاین شود.

در سبک کلاسیک از رنگ های ملایم بیش تر استقبال می شود. هر چه رنگ ها فاخرتر باشند، دکوراسیون کلاسیک شما لوکس تر جلوه می کند. در کنار تمامی این موارد ، فرش در دکوراسیون کلاسیک دارای ویژگی های خاصی است. در حالت کلی فرش به هر خانه ای فضای گرم و صمیمی می دهد. اما برای اینکه در دکوراسیون با سبک سنتی و کلاسیک ، زیبایی و هماهنگی بیشتری ایجاد کنید ، رعایت چند اصل اهمیت دارد.

و به همین در صورت شناخت این سبک ، از درک نسبی از سبک کلاسیک بهره مند هستید. در ادامه این مطلب با ویژگی های سبک کلاسیک آشنا خواهید شد. از نورپردازی ثابت به تنهایی در بالای سر اجتناب کنید. اجازه دهید نور طبیعی با کمک بازتاب آینه که روبروی پنجره است وارد اتاق شود. برخلاف تصور معمول در اتاق نشیمن کلاسیک نیازی به لوسترهای کریستالی بزرگ و افسانه ای نیست. در این سبک چراغ های لوکس متعدد که نور را به صورت یکنواخت توزیع و حس خوش آمدگویی را تقویت می کند، استفاده می شود.

ما طیف کاملی از دکوراسیون داخلی ، طراحی معماری را ارائه می دهیم. در آشپزخانه و حمام میتوان از سنگ طبیعی یا کاشی هایی با تزیینات زیبا استفاده نمود. کاغذ دیواری باید کیفیت بالایی داشته و از جنس پارچه یا ابریشم باشد. در این سبک از رنگ هایی با وقار که به فضای داخلی شما شخصیت می بخشند استفاده میشود. استفاده از پرده‌های بلندتر در این سبک به چشم می‌خورد و در آن از منگوله‌ها و گیره‌های جمع کننده و کاربردی که جنبه تزیینی بالایی دارند استفاده می‌شود. علاوه بر آن رنگ مناسب برای این موارد معمولا رنگ طلایی است که استفاده می‌شود.

در این مقاله در شرکت طراحی داخلی هیرادانا قصد داریم با این سبک بیشتر آشنا شویم. به طور مثال منبت کاری ایرانی برای مبلمان استیل و سلطنتی قابل استفاده است. از ظروف گرانقیمت میناکاری و قلم‌زنی، تابلوهای بزرگ، پنجره های مشبک با شیشه رنگی نیز می توان استفاده کرد. پشتی ها و کوسن ها با روکش ترمه یا سوزن دوزی اصیل ایرانی برای زیباسازی مبلمان کلاسیک بهترین انتخاب هستند.