دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک هنر عمران-مبل وکیلی

دکوراسیون کلاسیک به سبکی با رنگ‌های غنی و فاخر معروف است. رنگ هایی که در این سبک استفاده میشوند رنگ هایی باوقار هستند که به فضای داخلی خانه شما شخصیت میبخشند. از نگاه بسیاری، سبک کلاسیک در معماری داخلی تقریبا همیشه یک برگ برنده محسوب می شود.

روش های طراحی و دکوراسیون کلاسیک

در حقیقت باید گفت که این سبک به دلیل این که سبکی لوکس و لاکچری محسوب می شود در فضاهای داخلی نیز باید از متریال های اصیل و گران قیمت استفاده شود تا بتوان این سبک را به خوبی به نمایش بگذارد. البته در کشورهایی نظیر یونان و انگلستان نیز آثار معروف تاریخی به معماری کلاسیک دیده می شود. ناگفته نماند که در هر یک از این کشورها سیر تکامل و حتی گاهی توقف در این سبک دیده شده است. در نتیجه منجر به ابداع یک نوع (زیر مجموعه) سبک کلاسیک با رعایت مبانی اصلی شده است. میز کانتر در این محیط نیز باید پیرو قوانین تناسب و تقارن باشد. در این صورت تمام اجزا در فضای طراحی کلاسیک لابی به درستی چیده می شوند.

نیاز به فضا در طراحی دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک به این دلیل است که جانمایی مبلمان حول محور یک یا دو نقطه از فضا می‌گردد که شامل یک المان خاص است که موجب جلب توجه می‌شود. نقطه محوری در اتاق خواب سبک نئوکلاسیک می‌تواند دیوار پشتی تخت که با پوستر پوشانده شده باشد یا در هال می‌تواند شومینه، کاناپه استراحت، میز غذاخوری یا یک لوستر مجلل کریستال باشد. برای انتخاب فرش در دکوراسیون کلاسیک ، پایبند کامل سنت ها نباشید. به عبارت دیگر دلیل ندارد که تمامی فرش های خانه ابعادی مستطیلی داشته باشند.

زمان بسیار زیادی برای ساخت دکوراسیون داخلی کلاسیک منزل صرف می شود. ست کردن تمام لوازم با یک رنگ برای تمام اِلمان ها و نقش و نگار ها بسیار مشکل می باشد. بعد از تناسب، تقارن دومین قانون در طراحی سبک کلاسیک است. به این معنی که لوازم و عناصر داخلی در این سبک به شکل آینه ای در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. به عنوان مثال مبلمان کلاسیک یکسان روبه‌روی یکدیگر جای می گیرند.

طراحی داخلی به سبک کلاسیک

اما هنوز هم عده ای هستند که خواستار سبک دکوراسیون کلاسیک باشند. رنگ‌های زرشکی ، یشمی ، قهوه‌ای تیره، بنفش تیره و طلایی می‌ توانند به‌ عنوان رنگ مبلمان های اصلی استیل منزل انتخاب کنید. و درکنار کلیه این رنگ‌ ها ، از رنگ چوب به‌عنوان مکمل استفاده نمایید. می توانید سری به صفحه معرفی اسامی رنگ ها بزنید تا ایده هایی برای انتخاب رنگ بیابید.

در این معماری به تمام بخش ها و حتی کوچکترین جزئیات توجه خاصی می‌کنند. زیرا استفاده از مبلمان استیل و سلطنتی از ضروریات این سبک خواهد بود. ابعاد هر چقدر بیشتر باشد مسلما چیدمان ایده آل تری خواهید داشت. حضور پنجره با نورگیر طبیعی در تمام قسمت ها الزامی است. پنجره ها با پرده های زیبا و گران قیمت تزیین می شوند.

این مهم ترین رکن چیدمان کلاسیک اتاق پذیرایی شما به شمار می‌رود. مبلمان استیل ذات اشرافی دارد، می تواند به میزان قابل توجه‌ی شما را به هدف‌تان که داشتن یک دکوراسیون کلاسیک است نزدیک کند. رنگ از دیگر نکاتی است که بایستی به آن در دکوراسیون کلاسیک توجه نمود. رنگ های اصلی در سبک کلاسیک ، موقرانه ، شکیل و تجمل گرایانه هستند. رنگ های کرمی ، شیری ، خاکستری ، طلایی ، نقره ایی ، قهوه ایی ، برنزی ، زیتونی ، زرشکی ، ارغوانی و سفید صدفی از نمونه رنگ های مناسب برای سبک کلاسیک هستند.

به این معنا که برای پارچه‌های مبلمان و بخش تزئینات پرده‌ها بیشتر از این رنگ‌ها استفاده می‌شود. ۴- رنگ چوب مبل‌ها می‌تواند سفید و یا قهوه‌ای تیره باشد. در این سبک برای روتختی و مبلمان از پارچه های نقش برجسته طرح دار نچندان شلوغ استفاده میشود. در کنار تخت استفاده از میزهای مجله خبری دکوراسیون چوبی دارای حکاکی های زیبا و روی آنها از آباژورهایی با پایه های چوبی یا سرامیکی میتوان استفاده کرد. تزئینات زیاد نمادی از سبک کلاسیک در طراحی این کابینت ها همیشه به چشم میخورد. اولین مکان در هر خانه که توجه مهمانان به دکوراسیون و وسایل آن جلب میشود پذیرایی است.

  • آشکارترین نشانه آشپزخانه‌های کلاسیک استفاده از کابینت‌های چوبی لوکس و شیک می باشد به طوری که روی درب و نمای آن‌ها منبت کاری شده است و نقش‌های برجسته زیبایی حک می شود.
  • در بعضی از خانه ها علاوه بر نشیمن ، فضای دیگر مخصوص پذیرایی از مهمانان وجود دارد.
  • برای آن ها نوسازی یا بازسازی دکوراسیون داخلی هیچ تفاوتی ندارد.
  • رنگ هایی که در طراحی داخلی سبک کلاسیک استفاده میشود از طبیعت گرفته شده اند و زیبا و آرامش بخش هستند.
  • در این سبک برای تزیین دیوارها از پنل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری های مرغوب استفاده می شود.
  • ایجاد نظم و قرینگی در طراحی کلاسیک برای فرد عادی و مبتدی بسیار مشکل است.