دکوراسیون سالن پذیرایی با سبک کلاسیک، فضایی شیک برای مهمانان-مبل وکیلی

ایجاد حس شادی و ظرافت در فضا داخلی وظیفه ی دکوراسیون داخلی کلاسیک است. گچ کاری سقف از عناصر اجباری در دکوراسیون کلاسیک است و دارای تزئینات با جزئیات زیاد میباشد. حاشیه های سقف، گرد کردن گوشه ها، محل نصب لوسترها، بالای میل پرده ها و… همه باید به درستی تزئین شوند و به چشم آیند. به جای گچ کاری از دکورها با متریال فوم و اندود هم استفاده میکنند. برای مثال میتوان گفت شومینه عنصر اصلی اتاق نشمن است. شومینه به طور نمایشی یا حقیقی در طراحی داخلی فضایی گرم به وجود می آورد که باعث نزدیکی و جمع شدن افراد به دور هم میشود.

در دکوراسیون کلاسیک تک تک اجزا در یک هماهنگی دقیق ، با نظم مشخص و تعریف مبتنی بر اصول دکوراسیون انتخاب شده و چیدمان می شوند. سبک کلاسیک نیز مانند هر سبک دیگری دارای ویژگی های خاص خود است. بسیاری از ویژگی های سبک کلاسیک، دقیقا برعکس خصوصیات سبک مدرن هستند و به همین خاطر اگر سبک مدرن را بشناسید، دست کم یک درک نسبی از سبک کلاسیک دارید. در ادامه به شرح برخی از ویژگی های این سبک خواهیم پرداخت. دقت داشته باشیدتابلو های مدرن و تابلو های پازلی و چند تکه ای، هیچ جایی در پذیرایی کلاسیک ندارند. بهترین انتخاب، تابلو های روغنی و کار دست می باشد که با انتخاب قابی شیک برای آن، به دیوار، جلوه ی زیبایی می دهند.

چطور یک اتاق نشیمن کلاسیک داشته باشیم؟

این مهم ترین رکن چیدمان کلاسیک اتاق پذیرایی شما به شمار می‌رود. مبلمان استیل ذات اشرافی دارد، می تواند به میزان قابل توجه‌ی شما را به هدف‌تان که داشتن یک مجله خبری دکوراسیون است نزدیک کند. رنگ از دیگر نکاتی است که بایستی به آن در دکوراسیون کلاسیک توجه نمود. رنگ های اصلی در سبک کلاسیک ، موقرانه ، شکیل و تجمل گرایانه هستند. رنگ های کرمی ، شیری ، خاکستری ، طلایی ، نقره ایی ، قهوه ایی ، برنزی ، زیتونی ، زرشکی ، ارغوانی و سفید صدفی از نمونه رنگ های مناسب برای سبک کلاسیک هستند.

استفاده از رنگهای مجلل و ترکیب آنها به همراه نورپردازی، در چهارچوب این سبک از معماری، از دیگرنکاتیست که مکمل این سبک از دکوراسیون است. گچ بری، قلم زنی، میناکاری، آینه کاری، پتینه و ورق طلا از ابزارهای مهم خلق این سبک از دکوراسیون هستند. هر عنصری که در این سبک به کار می رود، تعریف دقیق و معینی دارد، این سبک به شدت به نظم و تقارن پایبند است. عناصر مورد استفاده در این سبک معمولا چوبی و ظریف و البته کار شده است. پرده های ساده و حریر، نور لطیف خورشید، مبل های ال شکل و وسایل های جدید استیل جایگاهی در این سبک ندارند. تقارن چشمگیری در این نوع از سبک چیدمان به چشم می‌خورد.

  • با وجود تنوع بالایی که در دکوراسیون داخلی وجود دارد و عدم شناخت درستی که اغلب مردم از هنر طراحی و دکوراسیون دارند، دیزاین و چیدمان اصولی منزل، کار سخت و دشواری است.
  • بهترین شرکت دکوراسیون داخلی کلاسیک مجموعه ای است که اهداف و ویژگی های خاصی داشته باشد.
  • بنابراین باید یک نقطه کانونی تعریف کنید، مانند شومینه.
  • در سبک کلاسیک از رنگ های گرم و متریال طبیعی در دکوراسیون داخلی استفاده می شود.
  • رنگ سقف در طراحی داخلی کلاسیک در تنالیته ی سفید و سایه هایی از رنگ های فیلی،کرم و شیری طراحی میشود.

اما هنوز هم عده ای هستند که خواستار سبک دکوراسیون کلاسیک باشند. رنگ‌های زرشکی ، یشمی ، قهوه‌ای تیره، بنفش تیره و طلایی می‌ توانند به‌ عنوان رنگ مبلمان های اصلی استیل منزل انتخاب کنید. و درکنار کلیه این رنگ‌ ها ، از رنگ چوب به‌عنوان مکمل استفاده نمایید. می توانید سری به صفحه معرفی اسامی رنگ ها بزنید تا ایده هایی برای انتخاب رنگ بیابید.

نظرات (

بازسازی به هر عملی می گویند که انجام آن باعث ایجاد تغییر در ظاهر و یا بطن ساختمان و یا تعمیر آن می ش … به گفته ی شرکت دکوراسیون و بازسازی ساختمان هیرادانا ، بازسازی ساختمان را می توان اینگونه دانست … متریال های مختلفی به جهت طراحی کفپوش یک بنا در پروسه ی بازسازی منزل و یا ساخت و ساز وجود دارد که افر …

انواع دکوراسیون کلاسیک به شرح زیر می باشد: