دکوراسیون منزل ساده و شیک طراحی دکوراسیون داخلی مدرن با وسایل ساده-مبل وکیلی

سبز زمردی تیره و رنگ دیگر جواهرات خیلی رایج هستند به‌خصوص وقتی با مواد طبیعی دیگر مثل یشم و ابسدین ترکیب شود. و بااینکه مثلث شکلی محبوب است ترکیب و جور کردن آن‌ها باهم مؤثر است. اما نباید این سوءتفاهم ایجاد شود که سبک گلچین بهانه‌ای برای رد کردن حدومرز، درهم‌ریختگی یا چیدمانی ناخوشایند است. اگر نگران این هستید که چنین انتخابی کمی بی‌روح به نظر می‌رسد چندرنگ سبز برای زنده کردن آن اضافه کنید. به دنبال چیدمانی باشید که ازلحاظ زیباشناسی برون نمایی واضح با استیل، نقاط برجسته‌ای به رنگ سیاه داشته باشد.

نقش مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی

به هر حال در چند سال گذشته دیوار پنجم با استقبال گسترده از این نوع طراحی، اهمیت ویژه‌ای را به دست آورد. برای چیدمان بهتر، ایجاد تعادل مناسب بین این دو فضا بسیار مهم است. به طور مثال، سالن پذیرایی و هال را به رنگ قهوه ای تیره مایل به قرمز انتخاب می ‌کنید؛ اما میزها و کفپوش ها می تواند به رنگ مشکی باشد.

  • چیزی که همیشه در فیلم و سریال‌های اروپایی قدیمی دیده می‌شود، خیلی به سبک مزرعه‌ای نزدیک است.
  • دلیل دیدن عکس های زیاد، صرفا به این دلیل است که شما به نوعی تجره کسب کنید.
  • شما می توانید از تخت چوبی، گیلاس شاه عباسی، ظرف های سفالی و چند تابلو خطاطی شده برای پررنگ کردن ماهیت ایرانی، استفاده کنید.
  • متریال‌ مورد استفاده در گذشته بیشتر چوب با رنگ‌های طبیعی بوده و به همین دلیل اکثر آشپزخانه‌ها فضایی تیره داشتند اما امروزه متریال مختلف مثل ام‌دی‌اف باعث شده تنوع رنگی هم افزایش پیدا کند.
  • وقتی یک خانواده، جلسه مشاوره دکوراسیون منزل را با کارشناسان با تجربه دارند، پیرامون مسائل زیادی صحبت می‌کنند.
  • اگر از گلیم یا فرش استفاده می کنید، محل دقیق آنها را در سالن اصلی معین نمایید.

میز غذاخوری اگرچه لازم است در فاصله کوتاه تری نسبت به درب آشپزخانه قرار بگیرد، اما مساله چیدمان مبلمان های نشیمن و پذیرایی در اولویت بوده و از دید ما به عنوان طراح میز در مکان مناسبی قرار گرفته است. اکسسوری های، پرده و فرش چیدمان شده در بخش پذیرایی و انتهای سالن، کاملا به جا و در تناسب کامل با مبلمان هستند. البته به لحاظ اصول دکوراسیون ، لازم است یک فرش بزرگتر در این بخش وجود داشته باشد که حداقل پایه های مبلمان استیل بر روی آن قرار بگیرند. انتخاب مبلمان مناسب در آشپزخانه نیز از عوامل مهمی است که می‌تواند تغییر زیادی در زیباتر جلوه کردن آشپزخانه‌های بزرگ و کوچک به شمار رود.

سبک شابی شیک در دکوراسیون

هنگامی که بحث دکوراسیون داخلی به میان می آید، مقصود نوع چیدمان و انتخاب صحيح وسایل گوناگون منزل است. منظور نحوه انتخاب، چیدمان و دیزاین مناسب اجزای دکوراسیون داخلی قسمت‌های مختلف خانه چون پذیرایی، نشیمن، اتاق‌ها، آشپزخانه و سرویس بهداشتی است. از دید بسیاری افراد، چیدمان و دیزاین دکوراسیون داخلی منزل کار مجله خبری دکوراسیون ساده‌ای است و این کار تنها با به‌ کارگیری سلیقه شخصی افراد امکان‌پذیر است. با وجود سبک‌های مختلف و ایده‌های نو، اما هنوز کسانی هستند که مشتاقانه به دنبال دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک هستند. در طراحی داخلی شیک به سبک کلاسیک معمولا از رنگ‌های کرم، قهوه‌ای، زرد، استخوانی و طلایی استفاده می‌شود.

اگر اشکال هندسی و نظم آن‌ها را دوست دارید می‌توانید روی مبلمان خود چند کوسن‌ رنگی با نقوش هندسی قرار دهید. کارخانه شرکت رامسین با تولید لوازم خانگی چوبی با کیفیت میتواند راهگشای این مشکل باشد. تمامی لوازم تولیدی ایت کارخانه دارای گارانتی شرکت میباشند و با استفاده از مدرن ترین ماشین آلات روز دنیا تولید میشوند. با این کار می‌توانید میزان فضای باقیمانده و فاصله بین آن‌ها جهت رفت آمد را نیز تعیین کنید. بنابراین در نظر گرفتن سالن بزرگ و مبلمان بیشتر برای مورد اول و اختصاص دادن یکی از اتاق‌ها به دفتر کار برای دومی امری است که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد. تصمیم‌گیری این بخش عامل تعیین‌کننده‌ای برای قدم‌های بعدی شماست و هیچ جواب درست یا غلطی وجود ندارد.

در آخر، طرحی برای ایجاد احساس و سبکی مناسب برای اتاق نشیمنتان مهم‌ترین عامل است. برای پیاده‌سازی سبک کلاسیک در قسمت اتاق‌خواب می‌توانید از سرویس خواب کلاسیک استفاده کنید. برای سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توانید تا جایی که امکان دارد از نظم و تقارن استفاده کنید.

ایده‌های طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

معمولا بچه‌ها در دوران نوجوانی زمان زیادی را در اتاقشان می‌گذرانند؛ خواب، درس، تفریح یا دورهمی دوستانه و علاقه زیادی هم دارند که استقلال داشته باشند و تمامی وسایلشان در حیطه اختصاصی خودشان باشد. پس بهتر است شما دور بایستید و نظاره‌گر باشید و گهگاه فقط راهنمایی‌های کوچکی بکنید. مساله بعدی در قرارگیری تخت خواب این است که ترجیحا سر تخت نباید زیر پنجره قرار بگیرد، چه از لحاظ ایمنی در مواقع زلزله و … و چه از لحاظ نور آفتاب که موقع خواب مزاحمت ایجاد نکند. بهتر است در صورت وجود تراس یا بهارخواب به موازات درب تراس تخت قرار بگیرد.

انتظار می‌رود به مواردی مانند سیم‌کشی برق، لوله‌کشی و عایق‌کاری ساختمان توجه بسیاری داشته باشید. تصمیم‌گیری در مورد کل هزینه‌های موردنیاز و محدودیت برای شما مهم است. پس از حذف بخش‌های اضافه، ضروری است که مطابق با موارد مشخص‌شده، طراحی بخش‌های جدید انجام‌شده و عملیات موردنظر اجرایی شود. پس از تعیین روند کلی پروژه و انجام تصمیم‌گیری نهایی، ضروری است که اطلاعاتی درزمینهٔ ی قسمت‌هایی که نیاز به تخریب دارند کسب کنیم.

اکثر ایده ها استفاده از طرح های آرام و رنگ ‌های روشن را پیشنهاد می دهند. در این میان، برخی ایده های اتاق خواب با استفاده از رنگ های پر جنب و جوش اجرا می شوند. مثلاً استفاده از تابلو نقاشی که با رنگ های جذاب آماده شده است و سبک انتزاعی را به نمایش می گذارد، می تواند اتاق خواب شما را زیباتر کند.