دکوراسیون منزل + طراحی و اجرا با روشی جدید ایملک-مبل وکیلی

قهوه‌ای از دیگر رنگ‌های پرطرفدار است که به دلیل تیره بودن، خصوصاً برای مبلمان انتخاب مناسبی است. ازجمله آبی و سفید، صورتی و سفید، بنفش و سفید، زرد و سفید و حتی ترکیب چندرنگ یا مبلمان طرح دار و رنگی بارنگ سفید. می‌توانید از آبی کمرنگ و پررنگ هم‌زمان در رنگ‌بندی مبلمان استفاده کنید. می‌توان در آشپزخانه نیز قسمتی از دیوار را با اشکال هندسی طراحی کنید. هر اتاق شخصیتی جداگانه دارد که با توجه به آن می‌توان طرحی برایش در نظر گرفت.

نحوه چیدمان و تقسیم بندی فضا، جنس و رنگ پوشش سطوح ( کف، سقف و دیوارها ) ، نور پردازی، مبلـمان و مجموعه عوامل موثر دیگر تعیین کننده زیبایی و کار آمدی فضاهای داخلی هستند. امروزه تاثیر معماری داخلی بر آرامش ( مجموعه هنجارهای عصبی) ، راندمان (در فضاهای اداری ) ، اثر بخشی ( در فضاهای تجاری ) بسیار بدیهی و لازم به نظر می رسد. دکوراسیون داخلی پذیرایی نیز همانند دکوراسیون آشپزخانه از اهمیت فراوانی برخوردار است.

شروع پروژه طراحی دکوراسیون داخلی:

طراحی دکوراسیون داخلی اگر چه شاید از نظر یک فرد عادی ، راحت بنظر برسد اما در حقیقت نیاز به تحصیلات ، تخصص و تجربه دارد . بنابراین انجام پروژه های طراحی دکوراسیون داخلی کار هرکسی نیست ! 021home.ir بعنوان اولین و بزرگترین پلتفرم خدمات و محصولات املاک و ساختمان این فرصت را برای برترین متخصصان طراحی دکوراسیون فراهم کرده تا با معرفی خود و پروژه های انجام شده توسط ایشان تعداد مشتریان خودرا چند برابر کنند . همچنین مشتریان عزیزی که قصد استخدام طراح دکوراسیون را دارند هم میتوانند از قسمت جستجوی آکهی ها براحتی با صدها متخصص کاربلد طراحی دکوراسیون آشنا شوند و آنهارا استخدام کنند . مثلا بعضی ها دوست دارند چیدمان منزلشان بر اساس دکوراسیون سنتی باشد. حتی در چیدمان های دیگر مانند طراحی داخلی اداری هم در نظر گرفته می شود.

بیان تعالی و بزرگی معماری اسلامی، یکی از مهمترین مشخصه‌های این سبک به شمار می‌رود. استفاده از رواق ها و قوس های معماری همراه با متریال های چوب، آجر و نقوش اسلیمی به هر چه بهتر این سبک معماری کمک شایان میکند. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه‌های طراحی و اجرای دکوراسیون منزل، حجم تخریب و میزان آن است. هر چه این میزان افزایش یابد، متقابلا هزینه‌ی طراحی و اجرا نیز افزایش خواهد یافت. در این مرحله با توجه به متراژ و مسائل پیرامون فضای مورد نظر عقد قرارداد انجام شده و شروع فرآیند طراحی داخلی آغاز میشود.

سبک مدرن از دیگر سبک های پرطرفدار در طراحی دکوراسیون منزل است. برخلاف سبک کلاسیک که بر طرح های پیچیده و دکوراسیون فاخر تمرکز دارد، در سبک مدرن سادگی مورد توجه قرار گرفته است. اگر به دیزاین های ساده، شکیل و خلوت علاقه دارید، این سبک از طراحی مختص شماست. برای اینکه بتوانید سبک مدرن را در دکوراسیون منزل خود پیاده کنید، لازم است از رنگ های روشن، طرح های خلوت و مبلمان کوچک استفاده کنید. همچنین استفاده از عناصر طبیعی همچون نور خورشید، تهویه مطبوع و گیاهان سبز را به حداکثر برسانید. به خاطر داشته باشید، در این سبک از چیدمان خبری از شلوغی، المان های تزئینی و رنگ های تیره نیست.

این سبک نشان دهنده این موضوع است که دکوراسیون داخلی منزل ایرانی از قدیم الیام بسیار زیبا و فوق العاده بوده. قانون خاصی در انتخاب سبک دکوراسیون وجود ندارد و سلیقه شخصی افراد تعیین کننده است. اما در نظر داشته باشید تناسب فاکتور بسیار مهمی است و بهتر است سبک انتخابی با متراژ منزل و ابعاد فضا و سایر مشخصات در تناسب باشد. به طور مثال استفاده از سبک سلطنتی و اشرافی در خانه های کوچک غلط است. سبک های مختلف دکوراسیون داخلی می‌تواند در خانه شما وجود داشته باشد اما در بین آنها سبک شیکر یکی از سبک هایی است که شما حتی اگر اطلاعی از آن داشته باشید به سمت آن جذب می شوید، زیرا جذابیت و سادگی چشم‌ نوازی در این سبک مشهود است. ‌ تمام آنچه در اینجا باهم مرور کردیم، بخشی از مهم‌ترین نکاتی بود که در طراحی دکوراسیون داخلی باید موردتوجه قرار بگیرند.

طراحی داخلی مدرن کرج

برای اینکار لازم است مبلمان موجود در منزل را از لحاظ رنگ، بافت و اندازه تفکیک کنید. سپس با رعایت یک هارمونی متعادل، آنان را با یکدیگر ترکیب کنید. این بدین معنا نیست که عناصر همرنگ را درست کنار هم قرار دهید. اما بهتر است که در انتخاب مجله خبری دکوراسیون سبک دکوراسیون داخلی منزلتان، ابتدا به ابعاد خانه تان و تناسب آن با سبک انتخابی تان دقت کنید. زیرا برای مثال سبک های شلوغ برای خانه هایی با ابعاد کوچک اصلا مناسب نیست. زیرا ممکن است، شادابی و راحتی را برای آنان به ارمغان نیاورد.

  • سامانه لاوان ماندگار ساختمان، با نام اختصاری سلام ساختمان، یک شرکت عضو پارک علم و فناری است، که در حوزه دکوراسیون داخلی چوبی مثل اجرای کابینت و کمد فعال است.
  • در مورد اتاق نشیمن، فضایتان را با انواع مبلمان، بیش‌ازاندازه پر نکنید.
  • برای اتاق خواب نوزاد بیشترین مساله ایمنی آن در تخت خواب است؛ پس محافظ تخت اهمیت زیادی دارد.
  • آرت‌دکو در قرن بیستم غوغایی به پا کرد و انقلابی بود در زمانی که سبک ویکتوریایی میدان‌ داری می‌کرد.
  • درصورتی‌که طراحی دکوراسیون برای خانه‌های ویلایی انجام می‌گیرد، طراحی و دیزاین حیاط خانه را هم باید به این موارد اضافه کرد.

بعد از اینکه برای هرکدام از دیوار ها، طراحی در نظر گرفتید و طرح مورد نظر خودتان را پیدا کردید؛ براساس برداشتی که از زمین داشتید، دیوارها را به صورت پلان ترسیم می کنید و طرحی را که برای آن در نظر گرفتید ترسیم می کنید. دقت کنید که ترسیمات هر دیوار را به صورت جداگانه انجام دهید. مثلا در پلان ضلع شماره ی یک و دیوار شماره ی یک را مشخص می کنید. دلیل کلی این موضوع این است که ناخوداگاه حس زیباشناسی در ذهن شما فعال شده است.

نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل