دکوراسیون منزل کلاسیک آموزشگاه دکوراسیون داخلی آموزشگاه طراحی داخلی-مبل وکیلی

استفاده از عناصر دکوری و تزئینی جز عناصر مهم در مبلمان سبک کلاسیک است. هم چنین متریال مورد استفاده و پر کاربرد در مبلمان این سبک، متریال چوب است که میتوان شکل ها و تزئینات مناسبی را بر روی آن ایجاد کرد تا جذابیت کار افزایش پیدا کند. یکی دیگر از ویژگی های این سبک طراحی دکوراسیون لوکس ساختمانهایی با ارتفاع سقف بلند چه در داخل و چه در خارج ساختمان است. این ارتفاع سقف زیاد نیز به همان ویژگی استواری و استحکام بر میگردد. ارتفاع سقفی زیاد باعث میشود عظمت و شکوه فضا بیشتر شود و در نتیجه حس استواری به افراد منتقل شود.

دکوراسیون پذیرایی به سبک کلاسیک

در میان فرش های با طرح سنتی ، طرح های درختی ، بته جقه ، افشان ، خشتی شلوغی بیشتری دارند و در نتیجه خودنمایی بالایی در دکوراسیون دارند. به همین دلیل بهتر است در سایر عناصر ، از طرح های شلوغ با رنگ های تند استفاده نکنید. قرار دادن وسایل لازم و ضروری در انواع مدل های دکوراسیون هال و پذیرایی ایرانی به فاکتورهای مهمی از جمله ابعاد خانه ، نور و سبک (کلاسیک یا مدرن) دکوراسیون بستگی دارد. وجود نقطه کانونی در طراحی داخلی به سبک کلاسیک اغلب در مرکز اتاق قرار دارد. طرح ها و الگوهای کلاسیک همیشه شاخص بوده و بیش تر نقوش گیاهی را شامل می شوند. البته پارچه های شطرنجی و راه راه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

رنگ های محبوب و پر استفاده در طراحی داخلی کلاسیک

رنگ های طلایی ، نقره ایی ، سفید ، کرمی و قهوه ایی از رنگ های مناسب برای مبلمان کلاسیک هستند. در دکوراسیون کلاسیک ، سقف نرم و سفید می باشد و معمولا رنگ سفید ، شیری یا کرمی برای این سبک انتخاب می شود. معمولا از متریال گچ برای اجرای سقف در سبک کلاسیک استفاده می شود.

  • در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک، در زمینه اصلی از رنگ‌های روشن و طبیعی در تونالیته های سفید، کرم، بژ و خاکستری استفاده می‌کنیم.
  • فرشی با اندازه متوسط بهترین انتخاب می باشد.رنگفرش بسیار مهم می باشد.
  • و توجه داشته باشید که رنگ فرش‌ها باید هماهنگ با رنگ پارچه‌های مبلمان و رنگ پرده‌ها انتخاب شود.
  • در مبلمان‌های به کار بردن شده برای این سبک، بیشتر از قاب چوبی به کار برده شده است.
  • تمام زیر مجموعه ها جزو سبک کلاسیک محسوب می‌شوند، مانند روکوکو، گوتیک و ویکتوریایی.

در نظر داشته باشید که استفاده از طرح های ساده تر برای پرده ها ضمن این که کمتر چشم را خسته می کنند کم هزینه تر هستند و دیر تر هم از مد می افتند و می توانید زمان بیشتری از آنها استفاده کنید. مطمئنا تمام سوالات شما پاسخ داده خواهد شد و میتوانید به راحتی آب خوردن بهترین انتخاب خود را داشته باشید. خطوط ساده و تقارن معیارهای اصلی برای انتخاب مبل به سبک کلاسیک است.

روش های طراحی و دکوراسیون کلاسیک

از انتخاب مبلمان گرفته تا پرده‌ها و سایر وسایل و ابزارهای منزل باید طوری انتخاب شوند که در این سبک رواج یافته است. در ادامه این متن شما را با نکاتی که در مورد چیدمان این سبک از دکوراسیون لازم است بدانید، آشنا خواهیم کرد. رنگ‌های دکوراسیون کلاسیک غالبا در یک تونالیته و تم رنگی می باشند. و استفاده از رنگ‌ های متعدد و روشن می‌ توانند تم کلی و فضاسازی دکوراسیون کلاسیک را تغییر داده.

اصول و مبانی طراحی کلاسیک، دکوراسیون داخلی است اما با انعطاف‌پذیری بیشتر برای نزدیک شدن به شرایط واقعی زندگی و ساختمان‌های مدرن امروزی. در سبک کلاسیک از رنگ ها الهام گرفته از طبیعت استفاده می شود بنابراین بهتر است از رنگ های آرام، ملایم و گرم استفاده شود تا حس صلح و آرامش بخشی در فضای داخلی ایجاد شود. مجله خبری دکوراسیون در این سبک اغلب از تنالیته ی سفید و سایه هایی از رنگ های فیلی،کرم و شیری برای رنگ سقف استفاده می شود. متریال کف در سبک کلاسیک در معماری داخلی به طور معمول شامل پارکت، لمینت و چوب در انواع و اقسام آن می باشد. در آشپزخانه و یا سرویس بهداشتی می توان از کاشی با تزئین زیاد و یا سنگ طبیعی استفاده کرد.