دکوراسیون منزل کلاسیک آموزشگاه دکوراسیون داخلی آموزشگاه طراحی داخلی-مبل وکیلی

در این معماری به تمام بخش ها و حتی کوچکترین جزئیات توجه خاصی می‌کنند. زیرا استفاده از مبلمان استیل و سلطنتی از ضروریات این سبک خواهد بود. ابعاد هر چقدر بیشتر باشد مسلما چیدمان ایده آل تری خواهید داشت. حضور پنجره با نورگیر طبیعی در تمام قسمت ها الزامی است. پنجره ها با پرده های زیبا و گران قیمت تزیین می شوند.

دیزاین دیوار با هفت روشی که دکوراسیون خانه شما را زیبا می کند!

نیاز به فضا در طراحی دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک به این دلیل است که جانمایی مبلمان حول محور یک یا دو نقطه از فضا می‌گردد که شامل یک المان خاص است که موجب جلب توجه می‌شود. نقطه محوری در اتاق خواب سبک نئوکلاسیک می‌تواند دیوار پشتی تخت که با پوستر پوشانده شده باشد یا در هال می‌تواند شومینه، کاناپه استراحت، میز غذاخوری یا یک لوستر مجلل کریستال باشد. برای انتخاب فرش در دکوراسیون کلاسیک ، پایبند کامل سنت ها نباشید. به عبارت دیگر دلیل ندارد که تمامی فرش های خانه ابعادی مستطیلی داشته باشند.

تقارن و تناسب را در چیدمان و خرید اثاثیه رعایت کنید!

اگر تمایل دارید از دو یا چند طرح در یک اتاق استفاده کنید، یک پالت رنگی مشخص کرده و در همان جهت حرکت کنید زیرا ممکن است شلوغی بیش از حدی در فضای شما به وجود بیاورید. اما نکته ای که در مورد طرح و نقش باید رعایت کنید متقارن بودن آن هاست. دیوارپوش چرمی، کفپوش سنگ گرانیت و مرمر برای پذیرایی با سبک کلاسیک فضای بی نقصی را بوجود خواهد آورد.

  • در کنار این سقف های بلند بالطبع پنجره هایی قدی و وسیع در این سبک شکل میگیرد که به جذاب تر شدن فضای داخلی خانه و هم چنین بهره مندی خانه از نور طبیعی مناسب روز کمک فراوانی میکند.
  • عناصر به کار رفته در این سبک دارای تعاریف مشخص و مختص به خود می باشند.
  • دوام و استحکام در مورد مصالح استفاده شده از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.

اغلب برای فضاهایی که به سبک کلاسیک چیده می‌شوند، فضای خالی کمتر دیده می‌شود. استفاده از چوب بیشتر به چشم می‌خورد و روی آن کنده‌کاری‌های شکیل نیز دیده خواهد شد. دکوراسیون کلاسیک اروپایی از جمله سبک‌هایی است که علاقمندان خاصی را به سمت خود جلب کرده است.

دکوراسیون کلاسیک به سبکی با رنگ‌های غنی و فاخر معروف است. رنگ هایی که در این سبک استفاده میشوند رنگ هایی باوقار هستند که به فضای داخلی خانه شما شخصیت میبخشند. از نگاه بسیاری، سبک کلاسیک در معماری داخلی تقریبا همیشه یک برگ برنده محسوب می شود.

بازسازی ساختمان به کمک ده نکته ی کاربردی …

زمان بسیار زیادی برای ساخت دکوراسیون داخلی کلاسیک منزل صرف می شود. ست کردن تمام لوازم با یک رنگ برای تمام اِلمان ها و نقش و نگار ها بسیار مشکل می باشد. بعد از تناسب، تقارن دومین قانون مجله خبری دکوراسیون در طراحی سبک کلاسیک است. به این معنی که لوازم و عناصر داخلی در این سبک به شکل آینه ای در مقابل یکدیگر قرار می گیرند. به عنوان مثال مبلمان کلاسیک یکسان روبه‌روی یکدیگر جای می گیرند.

در حقیقت باید گفت که این سبک به دلیل این که سبکی لوکس و لاکچری محسوب می شود در فضاهای داخلی نیز باید از متریال های اصیل و گران قیمت استفاده شود تا بتوان این سبک را به خوبی به نمایش بگذارد. البته در کشورهایی نظیر یونان و انگلستان نیز آثار معروف تاریخی به معماری کلاسیک دیده می شود. ناگفته نماند که در هر یک از این کشورها سیر تکامل و حتی گاهی توقف در این سبک دیده شده است. در نتیجه منجر به ابداع یک نوع (زیر مجموعه) سبک کلاسیک با رعایت مبانی اصلی شده است. میز کانتر در این محیط نیز باید پیرو قوانین تناسب و تقارن باشد. در این صورت تمام اجزا در فضای طراحی کلاسیک لابی به درستی چیده می شوند.

به این معنا که برای پارچه‌های مبلمان و بخش تزئینات پرده‌ها بیشتر از این رنگ‌ها استفاده می‌شود. ۴- رنگ چوب مبل‌ها می‌تواند سفید و یا قهوه‌ای تیره باشد. در این سبک برای روتختی و مبلمان از پارچه های نقش برجسته طرح دار نچندان شلوغ استفاده میشود. در کنار تخت استفاده از میزهای چوبی دارای حکاکی های زیبا و روی آنها از آباژورهایی با پایه های چوبی یا سرامیکی میتوان استفاده کرد. تزئینات زیاد نمادی از سبک کلاسیک در طراحی این کابینت ها همیشه به چشم میخورد. اولین مکان در هر خانه که توجه مهمانان به دکوراسیون و وسایل آن جلب میشود پذیرایی است.

ضمن اینکه جلوه خاصی را در فضای کلاسیک به وجود می آورند. تجمل گرایی و استفاده از لوازم لوکس و گرانقیمت جزو عناصر جدایی ناپذیر در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک محسوب می شوند. طراحی دیواره ها و سقف های بسیار فاخر و پرکار ، یکی از ویژگی های بارز سبک کلاسیک در معماری داخلی خانه ها و فضاهای رسمی ست. مسلما به کار بردن هر سبکی در دکوراسیون داخلی به دانش و تجربه کافی نیاز دارد.