دکوراسیون منزل ۲۰۲۳ بهترین دکوراسیون منزل 1402 دکوراسیون منزل ساده-مبل وکیلی

متداول ترین رنگ ها برای این نوع طراحی شامل سفید- کرمی روشن، قهوه ای روشن- کرمی روشن، سفید- سبز روشن می باشد. طرح ها و رنگ های آرامش بخش و روشن برای سالن پذیرایی مناسب اند. بسته به اینکه سبک مدرن را یا معاصر را انتخاب کرده اید رنگ ها قابل تغییر هستند. در میان ایده های دکوراسیون پذیرایی و هال با رنگ های مکمل، شاید در برخی از قسمت ها بتوانید رنگ های تند و تیز و متضاد هم استفاده کنید.

برای این که دکوراسیون منزل کوچک در قسمت آشپزخانه، ساده تر و کاربردی تر به نظر برسد، قفسه های کوچکتر و جادارتر طراحی کنید و لوازم خود را داخل آنها قرار دهید. ایده دیگر در این باره این است که شما برخی از دیوارکوب ها را نصب کنید که بتوانید لوازم را از آنها آویزان نمایید. زمانی که صحبت از اجرای بهترین دکوراسیون منزل به میان می آید، ایده‌های متنوعی وجود دارد که شما می توانید از آن الهام بگیرید. زیباترین دکوراسیون منزل برای افرادی که در یک خانه زندگی می کنند قابل اجرا است؛ همان ایده ها با خلاقیت های بیشتر برای خانه های نو و افرادی که به منزل جدید نقل مکان کرده‌اند نیز در دسترس است. شاید در نگاه اول، سردرگم شوید که کدامیک از انواع ایده‌های دکوراسیون منزل برای شما مناسب است، اما زمانی که با نمونه هایی از بهترین دکوراسیون منزل آشنا شوید، می توانید یک یا چند عدد از آن را در محل زندگی خود اجرا کنید.

شما باید با توجه به متراژ مساحت فضایی که در اختیار دارید اقدام به خرید وسایل اصلی اتاق کار کنید . منطور از وسایل اصلی میز کار ، صندلی ، کتابخانه و یا کمد و وسایلی که حجم عمده اتاق را اشغال می کنند . برای مثال از محیطی که در اختیار دارید بزرگ و وسیع است از میز های بزرگ و جادار استفاده کنید اما فضای کاری شما کوچک است بهتر است میز و صندلی ای ظریف انتخاب کنید تا فضای کمتری اشغال کنند . پیدا کردن ُ‌کمک گرفتن و یا حتی الهام گرفتن از یک طراح دکوراسیون داخلی منزل میتواند به شما کمک کند تا با نکات تخصصی طراحی دکوراسیون آشنا شوید . چگونه بهترین لوستر را برای خانه انتخاب کنیم؟انتخاب لوستر مناسب برای سالن پذیرایی، اتاق مطالعه، اتاق خواب، اتاق کودکان و حتی آشپزخانه با یکدیگر فرق دارند.

اگر آشپزخانه شما کوچک است از رنگ‌‌های سفید، نقره‌ای، خاکستری، آبی یا سبز روشن استفاده کنید. تمام خانواده‌های ایرانی به زیباسازی فضای منزل خود اهمیت می‌دهند. این مسئله برای دفتر کار داخل شرکت و برای ویلاها، آپارتمان‌های کوچک و بزرگ و خانه‌های حیاط دار نیز وجود دارد. دراین قسمت یکی دیگر از نمونه کارهای گروه ساختمانی ناتک را مشاهده می کنید دراین نمونه کار تیم طراحی با تکیه بر عناصر نئوکلاسیک اقدام به خلق فضای جذاب نموده است. طراح این کار جناب مهندس رجبی و سرپرست تیم های طراحی جناب مهندس فاطمی و ناظر ارشد جناب مهندس سرکهکی هستند.

دکوراسیون مدرن

در واقع خانه های لوکس به چند دسته تقسیم بندی می شود که در این بخش به دو مورد از آن ها اشاره می کنیم. تعادل و هماهنگی از هر نظر در طراحی داخلی به شما کمک می کند. منزل ایرانی این است که هرگز هزینه های اضافی را در ابتدای کار خرج نکنید. مدل های قفسه های آماده را می توانید با هزینه های کمتر در بازار پیدا کنید. حتی می توانید قفسه های رنگی انتخاب کنید و آن را با رنگ دیوارها هماهنگ کنید.

عده دیگری از افراد ترجیح می دهند مبلمان را تعویض کنند؛ برخی عقیده دارند که کاغذ دیواری باید جدید باشد؛ هر خانواده سلیقه و نظریات خاص خود را در دکوراسیون منزل ارائه می‌ دهد. برخی از نکات گفته شده در بخش فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، برای دکوراسیون اتاق خواب نیز مناسب است. از جمله آن ها استفاده از گل‌های طبیعی و همچنین یک کتابخانه کوچک است که بسیار موثر در متحول ساختن جلوه اتاق خواب خواهد بود.

کف‌پوش در طراحی دکوراسیون

تصور کنید بخواهیم طراحی داخلی را برای آموزشگاه موسیقی انجام دهیم. حال اگر دوباره به تصویر اول باز گردیم می‌بینیم که دیوار مشخص شده در تصویر، اختصاص دارد به تلویزیون ما و رو به روی آن فضایی است که اختصاص دارد به نشیمن مجله خبری دکوراسیون گاه ما. حال ممکن است مبلمان به شکل ال باشد و یا یک ست کامل و تا مرز آبی رنگ، می‌تواند ادامه پیدا کند. از طرفی سمت راست تصویر که اختصاص دارد به فضای آشپزخان را ما اختصاص می‌دهیم به فضای ناهار خوری Dining Room.

  • میز غذاخوری اگرچه لازم است در فاصله کوتاه تری نسبت به درب آشپزخانه قرار بگیرد، اما مساله چیدمان مبلمان های نشیمن و پذیرایی در اولویت بوده و از دید ما به عنوان طراح میز در مکان مناسبی قرار گرفته است.
  • درب ورودی در ابتدای مستطیل کشیده و نزدیک به آشپزخانه قرار دارد.
  • هنگامی که تمام عوامل به صورت یکپارچه با هم عمل کنند، هماهنگی ایجاد می‌شود.
  • در نهایت توسط اعضای تیم، مدلسازی و از چند زاویه رندر گرفته می‌شود.
  • دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از مهم‌ترین مباحثی است که در مشاوره دکوراسیون منزل مطرح می‌شود.

یک تابلوی نقاشی که ابعاد آن بیشتر از یک متر باشد، بر روی دیوار، خودنمایی می کند. شاید آشپزخانه یکی از مکان‌هایی باشد که سبک دکوراسیون داخلی در آن بیشترین نمود را دارد، چون در ظاهر فضا کاملا تفاوت ایجاد می‌کند. سبک‌های سنتی و کلاسیک پر از جزئیات، حکاکی، خط و خطوط تزئینی هستند، در صورتی‌که آشپزخانه‌های مدرن در نهایت سادگی اجرا می‌شوند. متریال‌ مورد استفاده در گذشته بیشتر چوب با رنگ‌های طبیعی بوده و به همین دلیل اکثر آشپزخانه‌ها فضایی تیره داشتند اما امروزه متریال مختلف مثل ام‌دی‌اف باعث شده تنوع رنگی هم افزایش پیدا کند. در پروسه طراحی دکوراسیون داخلی منزل، فضای نشیمن بیشترین اهمیت را دارد.

طراحی صنعتی در دهه 1990 در امریکای شمالی بسیار طرفدار پیدا کرد. در آن زمان، کارخانه‌ها و انبارهای قدیمی و فرسوده را تبدیل به خانه‌های مسکونی می‌کردند. برای طراحی و دکوراسیون خانه اولین قدم مطالعه و تماشای عکس های دکوراسیون داخلی است. در چیدانه مطالب ترند حوزه دکوراسیون را بخوانید و از عکس های منازل در تورهای خانه گردی ایده بگیرید. از گذشته در خانه ایرانی‌ها از فرش، قالی، گلیم یا زیرانداز استفاده می‌شد.

دکوراسیون داخلی منزل مسکونی