دکوراسیون و مبلمان کلاسیک چیست؟ چطور اتاق نشیمن را به سبک کلاسیک چیدمان کنیم؟-مبل وکیلی

پرده هایی از جنس ابریشم، کتان، ساتن و مخمل، والان دار، دارای نقوش کلاسیک مانند راه راه و طرح های خاص، چند لایه و آستردار مناسب این سبک می باشند. این پرده ها معمولا ضخیم بوده و از ورود نور جلوگیری می کند. به همین سبب منازلی که به سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک دیزاین می شوند نیازمند نورپردازی اصولی هستند. در طراحی دکوراسیون کلاسیک نظم و تقارن بسیار زیادی حاکم است.

همچنین فضاهایی که این سبک به وجود می آورد، مانند شومینه و میزهای غذاخوری بزرگ باعث جذب افراد شده و باعث می شود ساکنین و افراد خانواده در آن مکان ها بیشتر قرار گرفته و دور هم مجله خبری دکوراسیون جمع شوند. سبکی است که از گذشته تاکنون در طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور مثال مبلمان کلاسیک با پارچه های براق از گذشته تا امروز استفاده می کنند.

  • روشنایی در طراحی داخلی به سبک کلاسیک، شامل روشنایی در کف، کریستال و نورپردازی در تمامی فضاها مورد نیاز است.
  • نورپردازی این سبک معمولا با استفاده از لوسترهای گران قیمت و مجلل با کریستال‌های زیاد است.
  • حال که با خصوصیات مهم این سبک آشنا شده اید، خوب است بدانید چگونه می توان از آن برای آرایش چیدمان فضاهای مختلف منزل بهره برد.
  • همچنین آن ها را به صورت دست ساز انتخاب کنید تا جزئیات و ظریف کاری های روی آن ها، اصالت سبک کلاسیک را به خانتان انتقال دهد.
  • می‌توانید در دکوراسیون کلاسیک اتاق‌ خواب کوچک‌تر و مکان های شلوغ مانند آشپزخانه، احساس بهتری را با سبک کلاسیک به وجود بیاورید.

در آشپزخانه و سرویس از کاشی ها با طرح دار و یا سنگ های طبیعی استفاده میکنند. رنگ هایی که در طراحی داخلی سبک کلاسیک استفاده میشود از طبیعت گرفته شده اند و زیبا و آرامش بخش هستند. رنگ هایی مانند طلایی، بژ، خاکستری، کرم، هلویی، زیتونی،نقره ای،قرمز و همچنین از رنگ های قهوه ای ملایم ، زرد، آبی، سبز و رنگ های خاکستری، صورتی مات، میتوان استفاده کرد. طراحی معماری فضای داخلی به سبک کلاسیک شامل ارتفاع زیاد سقف،ستون های بلند،پرده های سرتاسری نزدیک به هم، آینه ها، گلدان و مجسمه های برنزی و.. البته همانطور که گفتیم باید بین استفاده از کلاسیک به عنوان سبک و یک صفت تفاوت قائل شد.

سبک دکوراسیون کلاسیک – ویژگی های سبک کلاسیک – سبک کلاسیک

این اشکال پدینت نام دارند و در برخی موارد نیز زیباتر تزیین می شوند. در ادامه نیز می توانید عکس های متعددی از فضاهای اجرا شده به سبک کلاسیک ببینید و از آن ها الهام بگیرید. اصطلاحات کلاسیک و نئوکلاسیک در تمامی جزئیات طراحی شامل تناسب، هماهنگی و ظرافت مشهود است. این جزئیات به فضای مورد نظر حسی از فاخر بودن می‌بخشد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک نئوکلاسیک-جهانشهر

به خاطر داشته باشید که بهترین چیدمان در هر سبکی، چیدمان بدون زاویه و گرد است. بر اساس علم فنگ شویی در این حالت انرژی زندگی، در خانه بهتر می‌تواند گردش کند. وقتی در خانه‌ای با این سبک از طراحی قدم برمی‌داریم، مانند آن است که در افسانه‌های پریان در حال گشت و گذار هستیم. کابینت های کلاسیک اغلب با رنگ های روشن مثل سفید استخوانی، یا رنگ های تیره مانند قهوه ای سوخته طراحی و اجرا می شوند. استفاده از فرش های مدرن برای پذیرایی با این سبک دکوراسیون مناسب نیست.