دکوراسیون کلاسیک منزل طراحی داخلی کلاسیک ساختمان-مبل وکیلی

در انتخابرنگمبلتان، به سراغ رنگ هایی بروید که دارای هویت هستند. این رنگ ها، ماندگار هستند و در دراز مدت تکراری نمی شوند و چشم را خسته نمی کنند. رنگ های فانتزی تر مانند نقره ای، مشکی و آبی فیروزه ای ممکن است فضای شیکی را خلق کند ولی در دراز مدت باعث دل زدگی و خستگی چشم می شوند.

این سبکی است که هم به فضا و هم به محیط آن تعلق دارد. مطمئناً می توانید عناصر دیگر طراحی را در خود بگنجانید و آنها را به درون خود بکشید ، مثلاً مواردی از دیروز ، امروز و فردا را می توان با هم جمع کرد تا ظاهری جذاب ایجاد کرد. تمایل افراد ثروتمند جامعه برای به نمایش گذاشتن ثروت، موقعیت اجتماعی‌شان و نیز زندگی مجلل و سبک پر زرق و برق، در ایجاد این گونه سبک‌ها سهم به سزایی داشته است.

در سبک کلاسیک در معمار ی داخلی برای دکوراسیون از مبلمان هایی آنتیک و عتیقه استفاده می شود. مبل های استیل با بدنه منبت کاری و حکاکی شده و پایه و دسته های منحنی در این سبک به نشیمن و پذیرایی منزلتان جلوه کلاسیک می دهند. همچنین در انتخاب پارچه در فضا با طراحی داخلی کلاسیک از پارچه هایی با جنس پنبه، کتان، مخمل و کرباس استفاده کنید تا زیبایی فضا دوچندان شود و وسایل شیک و زیبا به نظر برسند. امروزه بیشتر مردم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به سبک های مدرن روی آورده اند ولی هنوز هم عده ای از افراد هستند که طرفدار دکوراسیون‌های کلاسیک و سنتی باشند. شرکت دکوراسیون داخلی نماسبز یکی از برترین طراحان و مجریان دکوراسیون کلاسیک لوکس در ایران بوده و رزومه اجرایی این شرکت در زمینه دکوراسیون کلاسیک، تاییدی بر این مسئله می باشد.

رایج ترین متریالی که برای تزیین سقف استفاده میشود گچ است. گاهی اوقات نیز از پلاستر یا فوم نیز به جای گچ در تزیین سقف استفاده میشود. طیف رنگی کرمی, خاکستری, طلایی, نقره ای, زیتونی, قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی رنگ میباشد. دکور کلاسیک (سنتی غربی) شامل دکور قرن هجدهمی در انگلستان تا دکور فرانسوی و حتی سرزمین های ناشناخته خاور دور می شود. افتخار این را داریم که آموزش های ویژه دکوراسیون ذاخلی ویژه بازار کار را بنا نهادیم .

چیدمان در دکوراسیون کلاسیک

شکوه، زیبایی و عظمت این نوع مبل برای تکمیل معماری کلاسیک از اهمیت بسیاری برخوردار است. در بیشتر مواقع از مبلمان سلطنتی برای دیزاین کلاسیک استفاده می کنند. توجه داشته باشید که رنگ های متضاد در دکوراسیون کلاسیک چندان مورد توجه نیستند. تنها رنگ های متضاد و مناسب ترکیب سیاه و سفید می باشد.

در دنیا ی امروز، انسان ها بیشتر طول روز را کاملا مشغول کار و فعالیت های کاری هستند و بعد از پایان روز برای رسیدن به آرامش به خانه ی خود بازمی گردند. این امر باعث شده است که نقش خانه و اهالی خانه در جامعه ی امروز دو چندان شود. یکی از راه هایی که سبب می شود آرامش به خانه ها وارد شود چیدمان اصولی و علمی دکوراسیون منزل می باشد. با مشاهده‌‌ی این مولفه‌ها در کنار یکدیگر شما قادر به شناسایی سبک کلاسیک اتاق پذیرایی از دیگر سبکها خواهید بود.

در این سبک برای تزیین دیوارها از پنل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری های مرغوب استفاده می شود. پنل های چوبی به طور معمول از چوب گرانبها ساخته می شوند و گچبری های دیوار با نهایت ظرافت و دقت صورت می گیرند. کاغذ دیواری های مورد استفاده در این سبک باید طرح کلاسیک داشته باشند. انواع پارچه ای و خصوصا کاغذ دیواری ها یا دیوارکوب های ابریشمی می توانند گزینه بهتری باشند. سبک کلاسیک را می توان همان سبک سنتی غرب در دکوراسیون دانست که این روزها کمی با خصوصیات معماری معاصر هم سو شده است. عناصری که در سبک کلاسیک به کار می روند، تعاریف مشخص و مربوط به خود را دارند.

  • دو عامل اصلی تناسب و راحتی با پایبندی به سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است.
  • سلطنتی و تجمل گرایی (دوران روم و یونان باستان) نیز از ویژگی های بارز سبک کلاسیک است.
  • در این راستا یک گلدان تزیینی روی میز بگذارید و سپس از روکش های کوسن با طرح هندسی روی مبلمان استفاده کنید.
  • شیرآلات را نیز از رنگ های طلایی، سفید و طلایی، کرم و طلایی یا سفید نصب می کنند.
  • اجازه دهید نور طبیعی با کمک بازتاب آینه که روبروی پنجره است وارد اتاق شود.
  • به همین دلیل می توانیم بگوییم دکوراسیون کلاسیک منزل یک سبک بی زمان است که در دنیای مدرن امروز نیز جایگاه خود را حفظ کرده است.

بهترین انتخاب برای کاغذ دیواری سبک کلاسیک استفاده از کاغذ دیوار های پارچه ایی و مخصوصا کاغذ دیواری ها یا دیوارکوب های ابریشمی می باشد. تقارن یکی از مهم ترین خصوصیات سبک کلاسیک محسوب می شود. در این سبک ،چیدمان مبلمان ، لوازم و اکسسوری ها همه به صورت متقارن و جفت شده انجام می شود. به این معنا که یکی از ایجاد تعادل یکی موارد مهم و ضروری این سبک به شمار می رود. البته تنظیم تمامی بخش های دکوراسیون بر اساس قاعده تقارن لازم و ضروری نیست. اما بهتر است این اصل در چیدمان مبل ها ، پرده ها و لوازم دکوری رعایت شود.

معمولا از کابینت های چوبی با رنگ های کرم و قهوه ایی برای سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک استفاده می شود. برای ایجاد سبک کلاسیک در سرویس بهداشتی بایستی از روشویی های کابینت دار استفاده کنید. هم چنین بهتر است پایه کابینت ها منحنی مجله خبری دکوراسیون یا دارای تزیینات باشد. شما می توانید با کمی خلاقیت رنگ دسته کابینت ها را هماهنگ با رنگ شیرآلات و قاب دور آینه انتخاب کنید. هم چنین استفاده از آینه های قاب دار نیز بهترین انتخاب برای سرویس بهداشتی به سبک کلاسیک می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک_شهران

اگر در این محیط از تابلو استفاده می کنید، معادل و قرینه آن را نیز پیدا کنید. برای محیط لابی کلاسیک از نورپردازی های حجیم و باشکوه مانند لوسترهای کریستالی استفاده نمایید. طرح های خاص نیز الگوهای گچبری هستند که اغلب به درخواست مشتری در نواحی خاصی به اجرا در می آیند. اغلب گچبری و پتینه کاری بر روی دیوار بالای شومینه، ستون، سردر و … مبلمان سلطنتی ابعاد بزرگتری دارد و میزان چوب منبتکاری شده نیز بسیار بیشتر است. این نوع مبلمان با الگو های کلاسیک مطابقت بیشتری دارد، در نتیجه جلوه باشکوه تری را به نمایش می گذارند.

نظرات (