راز بهترین کارت گرافیک که هیچ کس درباره آن صحبت نمی کند

البته وجود خنک کننده سفارشی لزوماً به معنای مناسب بودن برای اورکلاکینگ نیست و مدلهای مخصوص اورکلاکینگ، تحت سریهای خاص و با پسوندهای مشخصی ارائه میشوند. در حالی که کیفیت بالاتر تراشه برانگیزنده به نظر میرسد، اما لزوماً بهتر نیست. با اینکه همه کارتها را میتوان اورکلاک کرد، اما این قابلیت خود به عوامل متعددی وابسته است و امکان پذیر بودن آن لزوماً به معنای مناسب بودن آن نیست. برای اورکلاکینگ به خنک کننده و مدار تغذیه قوی تری نسبت به مدل مرجع نیاز است و از این رو همه کارتها برای اورکلاکینگ مناسب نیستند. در کنار این ویژگیها، اندازه و شکل ظاهری نیز برای برخی از افراد مهم است. از این رو اگر قصد اورکلاکینگ دارید؛ مدلهای سفارشی و دارای مدار تغذیه و خنک کننده قوی را انتخاب کنید. با این حال برخی از پردازندههای گرافیکی و بویژه AMD، حرارت بیشتری تولید میکنند و از این رو اگر پردازنده گرافیکی انتخابی توان حرارتی بالایی دارد، ترجیحاً سراغ مدل مرجع نروید و آنهایی را انتخاب کنید که خنک کننده قدرتمندتری دارند. حتی سختافزار نسل قبلی هم به فرض این که بتوانید آنها را پیدا کنید، قیمت بسیار بالایی دارند. از آنجایی که این پردازنده گرافیکی پرچمدار انویدیا در نسل گذشته بود، کیفیت ساخت و مشخصات آن در سطح بالایی قرار دارد و میتوان آن را در لیست بهترین کارت گرافیک برای بازی های 4K قرار داد.

با خرید کیسهایی که در ادامه معرفی میکنیم میتوانید در ازای هزینهایی که پرداخت میکنید کالای کاملا مناسبی گیمرها همچون دستگاه کنترل فنهای داخل کیس و چراغ RGB به صورت پیش فرض را خواهید داشت. اما اگر به دنبال قاب کوچکتر و جمعوجور هستید، میتوانید قاب Micro-ATX را انتخاب کنید. اگر به دنبال اجرای بازیها با گرافیک قابل قبولی هستید یا سری یا سبک خاصی را دنبال میکنید؛ به نیازمندیهای آن بازی توجه کنید. یکی دیگر از خصوصیات مهم خنک کنندهها، نویز یا میزان آلودگی صوتی ناشی از فنها است. GTX 1080 Ti حتی در مواجه با جانشینانش هنوز هم یکی از قدرتمندترین کارت های گرافیک موجود است. امروزه هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) که به اختصار AI خطاب میشود یکی از داغترین اصطلاحات روز در فناوری به حساب میآید. توصیه میشود که از ارتقای زود به زود و با ورود هر محصول جدیدی اجتناب کنید، در عوض در همان ابتدا کارت برتری انتخاب کنید. برای نمونه ممکن است که مدل مرجع یک کارت گرافیک کامپیوتر، تنها به یک کانکتور 6 پینی برای تامین توان مورد نیاز خود وابسته باشد اما یک کارت سفارشی با همان پردازنده گرافیکی، از دو کانکتور 6 پینی و یا 8 پینی استفاده کند. خیلی از افراد هنوز هم با شنیدن واژه هوش مصنوعی به ربات ها فکر می کنند و تصور می کنند که منظور از هوش مصنوعی همان ربات های بی احساسی هستند که برای انجام راحت تر کارها طراحی شدهاند و قرار است در آینده جای انسان ها را بگیرند.

این نوع بک لینک برای به اشتراکگذاری در سایتهای مختلف و تبلیغ برند شما بسیار مفید است. هوشمندی ربات های جست و جو و الگوریتم های آن ها توانایی تشخیص این نوع از لینک های خارجی را دارند. برخی از این خنک کنندهها تا زمانی که دمای پردازنده گرافیکی به آستانه مشخصی نرسد، تمامی فنها و یا تعدادی از آنها را غیر فعال نگه میدارند تا از صدای تولید شده کاسته شود. بازیهایی که به آنها علاقه دارید تفاوتی اساسی را در انتخاب کارت گرافیک کامپیوتر ایجاد میکند. کلیه کارتها با هماهنگی انویدیا و AMD تولید میشوند و میبایست همه آنها از شرایط لازم برخوردار باشند تا اجازه فروش پیدا کنند. در مرحله دوم باید سایتهایی را پیدا کنید که همچنان به این منابع قدیمی لینک دادهاند. طی این سالها پردازندهی مجتمع برای پردازش گرافیکی به قدری پیشرفت کرده است که اگر به دنبال گیم یا رندر و تدوین ویدئو نیستید، واقعا نیازی نیست برای لپتاپهای گران قیمت با کارت گرافیک مجزا هزینه کنید! برای داشتن عملکرد بهتر باید به دنبال گزینه هایی باشید که دو حافظه رم دارد، بدین ترتیب می توانید رم را در حالت دو کانال قرارداده و عملکرد بهتری داشته باشید.