رشته طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست مجله دکونیوز-مبل وکیلی

بنابراین به طور اساسی شخصی سازی است که ویژگی های خاص دکور یک خانه را تعیین می کند. به عنوان مثال یک ساعت دیواری قدیمی که از گذشته مانده است جزو ویژگی های خاص یک اتاق نشیمن است. برای چیدمان مبل مدرن، باید جهت مبل ها پشت بر آشپزخانه، درب خروجی و مکان هایی که در آن فعالیتی صورت میگیرد باشد. معمولا مبلمان به سمت پنجره و نمای بیرون و تلوزیون قرار می گیرند. سقف های کاذب یا به اصطلاح سقف های ثانویه این روزها محبوبیت زیادی در دکوراسیون های داخلی پیدا کرده است. رابیتس، اندود، کناف، آکوستیک، گریلیوم، تایل، دامپا و سقف های چوبی از معروف ترین و محبوب ترین نوع سقف های دکوراسیون داخلی می باشد.

طراحی دکوراسیون داخلی به جای طراحی داخلی ساختمان، با به کارگیری خلاقیت و استفاده از وسایل، عناصر ومبلمانیکه در فضا وجود دارد، به بهینه‌سازی و زیبایی فضای داخلی می‌پردازد. برای مثال با تغییر رنگ دیوارها و وسایل خانه، فضاهای‌ مورد نظر را تغییر می‌دهد. متخصصین طراحی دکوراسیون داخلی و دکوراتور باید با توجه به ابعاد و اندازه‌های فضا، مقدار روشنایی، ابعاد مبلمان و نوع مصالح، در کنار ایجاد فضایی زیبا، دلنشین و منحصر به فرد، محیطی امن نیز برای افراد خانه فراهم کند. همانطور که پیش از این نیز گفته شد، انتخاب سبک در طراحی دکوراسیون داخلی منزل، اهمیت بسیاری دارد.

نحوه چینش لامپ‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که تمام فضای آشپزخانه به‌اندازه کافی روشن باشد. اجاق‌گاز و محدوده یخچال ازجمله مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که نورشان حتماً باید کافی باشد. از آن گذشته زاویه تابش نور باید طوری باشد که هنگام باز کردن درهای کابینت‌ها، فضای داخلی آن‌ها به‌خوبی دیده شود.

اصول طراحی دکوراسیون عبارتند از:

در یک کلام می توان گفت، کلیه اقداماتی که برای چیدمان، آراستن و زیبا کردن منزل خود انجام می دهید، مجله خبری دکوراسیون داخلی منزل نامیده می شود. انجام این کار با دانش و مهارت کم، موجب اتلاف وقت و هزینه می شود. بر همین اساس توصیه می کنیم پیش از شروع کار دانش خود را پیرامون نحوه چیدمان، نحوه انتخاب سبک، رنگ و طرح بالا ببرید. در صورتی که زمان و حوصله کافی را برای انجام این کار ندارید، آن را به یک شرکت طراحی کاربلد و معتبر بسپارید.

اما برای اینکه طولانی بودن متن شما را اذیت نکند، موضوعات را دسته‌بندی کرده‌ایم تا بتوانید راحت‌تر به آن‌ چیزی که نیازتان است دسترسی داشته باشید. ابتدا لازم است جا و مکان یابی المان ها و جزئیات داخل ساختمان را تعیین کنید.سپس برای همه تجهیزات لازم در طراحی، پیش بینی جا و مکان مناسب انجام دهید . جای شومینه ،تلویزیون ،کار دکوراتیو،جای پرده و پکیج ، رادیاتور بخاری و همه آیتم هایی که در ساختمان و پذیرایی شما این ممکن است وجود داشته باشد، را مشخص می کنید. سبک رترو در واقع سبکی تلفیقی از چند سبک است و محدود به منطقه و زمان خاصی نیست.

هنگام طراحی خانه حتما نباید از لوازم گران قیمت استفاده کنید؛ هیچ اهمیتی ندارد که تمام لوازم خانه از یک برند جدید باشند و یا حتما برچسب یک طراح برجسته روی آن ها باشد. سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی تلفیقی از سبک سنتی و امروزی است و در کنار سبک سنتی اصیل‌ترین سبک‌های چیدمان داخلی را تشکیل می دهند. البته باید گفت که امروزه سبک کلاسیک هم رگه‌هایی از مدرنیته را در خود جای می‌دهد و به روز شده است. این سبک ازدكوراسيون، نمایش سادگی سبك زندگی ساده ی مردم شمال روپاست. در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان استفاده شده مثل يك اثر هنری نسبتا ساده هستند. از جمله ویژگی های این سبك، میشه به پالت تمام رنگی سفید و تركيب عناصری مثل چوب پلاستيك های روشن و استيل، كفپوش های قطعوای ورپردازی طبیعی و استفاده از لوازم جانبی کمتر، اشاره كرد.

سبک ترنزیشنال یا انتقالی پیوند بین سنت و مدرنیته است و می‌خواهد دل اکثریت را به دست آورد. عناصر طبیعی مثل چوب و سنگ در این سبک زیاد به کار می‌روند و معمولا رنگ‌های گرم و خنثی در کنار هم دیده می‌شوند. سبک انتقالی چون قرار است ماهیت بینابینی داشته باشد، انعطاف بیشتری از خودش نشان می‌دهد و همین موضوع دست شما را در انتخاب باز می‌گذارد. البته قدمت معماری داخلی ایرانی به سال‌های خیلی دوری برمی‌گردد که به ایرانی کهن معروف است.

به این صورت هدف از انجام طراحیدکوراسیون لوکسبهبود بخشیدن به عملکرد و کارایی فیزیکی و روانی فضاهای داخلی در جهت آسان کردن زندگی است. فضاهای معماری که بدون اصول طراحی دکوراسیون داخلی ساخته میشوند یا قابلیت استفاده ندارند یا در صورت استفاده شدن نیز کارایی لازم را ندارند. برای انتخاب و طراحی دکوراسیون داخلی مناسب، خودتان به تنهایی تصمیم نگیرید و نظر همسر، فرزند یا هرکس دیگری که قرار است از این فضاها استفاده کند را بپرسید. با هم و در کنار هم انتخاب کنید، نظرات شما می‌تواند تکمیل کننده یکدیگر باشد.

  • برای تکمیل کار طراحی دکوراسیون داخلی نگاهی دیگر به خانه خود و وسایل آن بیندازید.
  • کلیه حقوق مادی و معنوی برای شرکت دکوراسیون داخلی سفید محفوظ میباشد.
  • هرچند منظور از هماهنگی رنگ یک‌پارچگی نیست بلکه استفاده صحیح برای ایجاد جلوه‌ای موثر و زیبا می‌باشد.
  • اما برای اینکه طولانی بودن متن شما را اذیت نکند، موضوعات را دسته‌بندی کرده‌ایم تا بتوانید راحت‌تر به آن‌ چیزی که نیازتان است دسترسی داشته باشید.

در خانه‌های خلوت و کوچک از کاغذدیواری با رنگ‌های روشن استفاده می‌‌کنند. بهتر است قبل از طراحی کاغذدیواری با یک طراح حرفه‌ای دکوراسیون و متخصص در این کار مشورتی انجام دهید تا به طرح موردعلاقه و خاص خودتان برسید. بسیاری از شرکت‌های طراحی دکوراسیون داخلی خدماتی همچون چاپ کاغذدیواری دلخواه را ارائه می‌‌دهند. ما بر این باوریم که طراحی دکوراسیون داخلی چیزی بیش از عملکرد عالی و زیبایی‌شناسی زیبا است.

قیمت طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در تناسب با ابعاد فضا، نیاز کارفرما و … تعیین می شود. سبک دکوراسیون داخلی در تناسب با ابعاد فضا و سلیقه کاربران تعیین می شود. اگر طرفدار سبک های تجملاتی و سلطنتی هستید، سراغ سبک کلاسیک بروید. به طور عکس اگر به طرح های ساده و خلوت اشتیاق دارید، سبک مدرن، مینیمال و معاصر برای شما مناسب خواهد بود. سایر سبک های معماری همچون ساحلی، مدیترانه ای و … بسیار خاص هستند و اجرای آنان با چالش های بسیاری همراه است. سبک روستایی و یا همان سبک روستیک ریشه در آداب و سنت کشورهای اروپایی همچون اسکاندیناوی دارد.

طراحی معماری سفید