رشته طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی چیست مجله دکونیوز-مبل وکیلی

تا طراح نسبت به همان بتواند برنامه ریزی کند و سر زمان مشخص کار پروژه پایان یابد. برای بسیاریطراحی دکوراسیون داخلییک فرآیند چالش برانگیز می باشد و باید در نظر داشت دکوراسیون داخلی تنها یک علم نیست؛ بلکه مجموعه‌ای از دانش، خلاقیت و هنر است. دانستن اینکه از کجا باید شروع کرد، چه انتخابی باید کرد تا به یک نتیجه منحصر به فرد دست یافت. به همین دلیل بسیاری از افراد اینکار را به حرفه ها واگذار خواهند کرد.

  • تقریبا هر فضایی و هر سبکی موافق استفاده از گل و گیاه طبیعی است.
  • استفاده از دو و یا سه رنگ تند در کنار یک یا دو رنگ ملایم می تواند یک تعادل رنگی خوب در فضا ایجاد کند، که موجب افزایش نشاط و روح در فضای داخلی می شود.
  • سبکی که بیشتر به عملکرد وسایل و اثاثه تاکید دارد نه زیبایی محیط.این سبک مناسب آپارتمان های کوچک و افرادی است که تمایلی برای هزینه اضافی برای طراحی دکوراسیون منزل ندارند.
  • استفاده از انواع گل‌ها و گیاهان هم یکی دیگر از المان‌های قدرتمند طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می‌آیند.
  • خانه‌های کم‌نور هم مانند فضاهای محدود باید به سراغ رنگ‌های روشن ازجمله سفید و سطوح براق بروند تا خانه‌شان تا حد امکان دل‌باز و روشن دیده شود.
وقتی خانه‌تان را با جزئیاتی ظریف‌تر آذین می‌کنید مطمئن باشید مقدار زیادی مواد طبیعی مثل چرم پوشیدنی و خز مصنوعی یا پوست را اضافه کنید که همیشه شروعی خوب هستند. استایلاسکاندیناویایی به رنگ مایه‌های شنی بستگی زیادی دارند و هر چه چوبتان سفیدتر باشد بهتر است. اگر در حال حاضر مبلمانتان را تهیه‌کرده‌اید چوب آن را کمرنگ‌تر کنید. اما فکر نکنید باید یک‌راست به فروشگاه‌های IKEA بروید چون با چند تغییر ساده در چیدمان به دست آوردنی است. همیشه رنگ مایه‌های خاکی را برایاین سبک به کار ببرید (قهوه‌ای مایل به قرمزرنگی اساسی است)و دقت داشته باشید. آن‌ها را به شکلی نامعمول آویزان کنید شما یک جدول نمی‌خواهید.

نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون مکان های تجاری از قبیل فروشگاه و مراکز خرید

استفاده از رنگ نادرست از تاثیرات مخربی بر روابط، شخصیت ها و انرژی افراد دارد. هر آنچه برای یک طراح و معمار موفق شدن به آن نیاز دارید ما به شما خواهیم آموخت. دوره کوتاه مدت و به صورت فشرده برگزار میگردد و شامل نرم افزارها و دروس تخصصی مثل آموزش متره و برآوردنمیشود.

اندازه میز عسلی که مقابل کاناپه قرار می‌گیرد باید متناسب با فضا و اندازه مبل‌ها باشد. میز کوچک کنار مبل بزرگ و یا میز بزرگ روبروی مبل‌های کوچک چندان جالب به مجله خبری دکوراسیون نظر نمی‌رسد. بهترین رنگ‌ها برای اتاق‌های خواب طیف آبی، صورتی و سبز بسیار روشن است. رنگ‌ها هر چه روشن‌تر و ملایم‌تر باشند نتیجه بهتری به همراه خواهند داشت.

بازسازی اتاق‌خواب

ریاضیات و تناسب ریاضی نقش بسیار مهمی در چیدمان صحیح منزل شما دارد. یک چیدمان اصولی بر مبنای اصول ریاضی فرمول‌های ساده‌ای دارد که اگر آن را فرابگیرید. می‌توانید متناسب با فضایی که در اختیاردارید دکور زیبایی را به وجود آورید و از اینکه منزل خود را به محیطی تبدیل کنید که در آن تنها اشیا بی‌هیچ تناسبی در کنار هم قرارگرفته‌اند، دوری‌کنید.

دکوراسیون داخلی چیست، از لغت نامه دهخدا و فرهنگ معین و البته ویکی پدیای کبیر بپرسید!