زوم‌کست: بحث و گفتگو درباره اتاق فرار، سرگرمی مورد علاقه گیمرها زومجی | allescape

مجموعه وست روم اسکیپ ارائه کننده بازی های معمایی مهیج و ترسناک اتاق فرار (اسکیپ روم) در تهران می باشد که مورد استقبال بی نظیر مخاطبان این نوع سرگرمی ها قرار گرفته و همواره تلاش می کند بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه نماید. شما عزیزان می توانید برای رزرو اتاقهای بازی از طریق این وب سایت اقدام نمایید و ساعات خوشی را در کنار ما سپری کنید. در ادامه این مقاله می‌خواهیم چند تا از اتاق فرارهای تهران را برای شما معرفی کنیم که اکثرا در ژانر ترسناک و معمایی است. اگر قبلا در این اتاق‌ها بازی کرده‌اید حتما تجربه‌تان را برای ما و بقیه خواننده‌ها تعریف کنید. یکی از نکاتی که حتما قبل از تجربه اتاق فرارهای تهران باید به آن توجه کنید، محدودیت تعداد نفرات است که در اتاق فرارهای مختلف متغیر است.

Escape Mag | مجله اتاق فرار

زوم‌کست: بحث و گفتگو درباره اتاق فرار، سرگرمی مورد علاقه گیمرها زومجی | allescape

برخی از اتاق‌ها برای بازیکنان جوان‌تر یا کم ‌تجربه‌تر طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر شامل معماهای پیچیده‌تری هستند که برای عاشقان معما ترتیب تفریح اسکیپ روم داده شده‌اند. جزئیات هر بازی همیشه قبل از اجرای آن در توضیحات اتاق ذکر شده‌اند. بازیکنانی که برای اولین بار در اتاق فرار بازی می‌کنند، ممکن است نگران این باشند که اگر بازی را به درستی انجام ندهند، در خطر خواهند بود. در واقع، طراحان بازی، اتاق فرار را طوری طراحی می‌کنند که برای بازیکنان امن باشند. قبل از اینکه شروع به حل معما کنید، گیم مستر (ناظر و هدایت‌کننده بازی) قوانینی را بیان می‌کند که باید از آنها پیروی کنید.

  • برای تجربهاتاق فرار اصفهاننیز می توانید در سایت اسکیپ زوم، شهر اصفهان را انتخاب کرده و و با مطالعه اطلاعات موجود در هر بازی و برحسب ژانر، لوکیشن، قیمت و سناریو، اتاق فرار مناسب خود را انتخاب و رزرو کنید.
  • در سال 1396 هسته اصلیِ چهارنفره تیم اسکیپ‌روم تشکیل شد و روند توسعه اتاق فرار در تهران و دیگر شهرهای ایران سرعت گرفت.
  • از مجموعه اتاق فرار اجرا کننده و محل اجرا گرفته تا مدت زمان بازی و سناریو هریک می‌توانند در کیفیت تجربه شما دخیل باشند.

داستان از این قرار است که وقتی شما وارد بازی می‌شوید، یک عملیات تروریستی قرار است تا یک ساعت دیگر در شهر تهران اتفاق بیفتد! شما و دوستانتان در این بازی در نقش یک گروهک امنیتی‌اید و باید با سرنخ‌های موجود در محیط بازی، به یک زیرزمین که متعلق به یک سرایدار بوده که قبلا در آنجا زندگی می‌کرده، برسید و با کشف معمای اصلی این بازی، حمله تروریستی را متوقف کنید. استاندارد سنی برای ورود به فضای بازی اتاق‌های فرار ۱۴ سال بوده و اگر سناریو و محتوای بازی ترسناک باشد، حداقل سنی ۱۷ سال است. طرفداران اتاق فرار از قشر خاصی از جامعه نیستند و برخلاف تصورات نیز نیازی به داشتن مهارت خاصی هم ندارند. مخاطبان این بازی را همه افراد تشکیل می‌دهند و می‌تواند در تیم‌های چند نفره در این بازی شرکت کنند و با همفکری و خلاقیت از این بازی نهایت لذت را ببرند. اولین بار در سال ۲۰۰۷ میلادی در شهر سیلیکون ولی اتاق فرار توسط این دانشجوی ژاپنی طراحی و عملی شد.

تنها خطری که برای شما ممکن است ایجاد شود، خطرهای معمولی است. بعنوان مثال، اگر یکی از سرنخ‌ها یا ابزارها یک پیچ‌گوشتی باشد، مهم است که هنگام کار با آن مراقب باشید و زمانیکه اتاق تاریک است، از حرکت کردن بپرهیزید. مجموعه escaperoom.ir به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه سرگرمی آفلاین در تابستان 1394 با هدف طراحی و اجرای بازی های فکری معمایی و اتاق فرارشکل گرفت. بیشتر مجموعه‌های اتاق فرار دارای سایت می‌باشند و شما میتونید از طریق وبسایت آن‌ها به صورت انلاین بازی خودتون رو رزرو کنید.

اتاق فرارهای کرج

با توجه به شرایط موجود در محیط و استرس و هیجان بالایی که در آن حاکم می باشد، در نتیجه اگر نتوانید مدیریت زمان داشته باشید، بدون شک در نهایت به شکست خواهید رسید. به عبارت دیگر، برای فرار موفق از اسکیپ روم باید بتوانید سرعت عمل خوبی داشته باشید و علاوه بر لذت بردن از بازی، به ثانیه ثانیه هایی که در حال گذر می باشند توجه زیادی داشته باشید و به حواشی نپردازید. با وجود اینکه اتاق‌ فرارها فضا و سبک‌های بسیار متنوعی دارند، قوانین آن‌ها تا حدود زیادی شبیه به یکدیگر است. هر بازی اتاق فرار شامل 2 تا 10 شرکت‌کننده می‌شود و آن‌ها پیش از بازی و در حین بازی توسط شخصی که گیم مستر نامیده می‌شود راهنمایی شده و آموزش‌های لازم را می‌بینند. اگر شرکت‌کنندگان در مرحله‌ای از بازی اتاق فرار با مشکل مواجه شده باشند، گیم مسترها از طریق دوربین و میکروفون‌های نصب شده در فضای بازی، شرکت کنندگان را راهنمایی می‌کنند.

اتاق فرار ویروس