زیمنس سیماتیک آموزش صفر تا صد برنامه نویسی PLC S7 1200 با نرم افزار TIA Portal توسط نمایندگی زیمنس کاملا رایگان

علاقه مندان به مباحث PLC می توانند با انواع پی ال سی های برند زیمنس و برندهای دیگر مانند دلتا و کینکو در دوره آموزش PLC پایتخت فناوری آشنا شوند. برای ورود به نرم افزار انتخاب پی ال سی PLC S زیمنساینجا کلیککنید . 16 خروجی رله ای با مشخصات حداکثر قدرت سوئیچینگ 2 آمپر برای Resistive load و 30 وات برای Lamp load تحت ولتاژ DC و 200 وات تحت ولتاژ AC.

N در type این مدل از CPU های زیمنس استفاده می شود که به معنی داشتن دو پورت MPI و Profibus-DP یا PROFINET روی CPU می باشد. لازم به اشاره است که ایمالز فروشگاه اینترنتی نمی باشد و هیچگونه دخالتی در کارکرد فروشگاه ها نداشته و تنها یک مرجع برای جستجو، مقایسه و معرفی کالا و فروشگاه های اینترنتی می باشد. CP 1243 LTE برای ارتباطS7-1200به یک شبکه موبایل نسل چهارم LTE استفاده می شود.

فروشگاه PLC

تفاوت این 5 مدل در نغدیه (AC/DC)، نوع خروجی دیجیتال (رله ای یا ترانزیستوری) و Fail safe بودن می باشد. در جدول زیر می توان مشخصات و تفاوت های CPU 1215C پی ال سی S زیمنس را مشاهده کرد. این مدل سی پی یو اس 7 زیمنس، CPU 1214C سری PLC S در 5 مدل ارائه شده است. در جدول زیر می توان مشخصات و تفاوت های CPU 1214C پی ال سی S زیمنس را مشاهده کرد.

زیمنس سیماتیک آموزش صفر تا صد برنامه نویسی PLC S7 1200 با نرم افزار TIA Portal توسط نمایندگی زیمنس کاملا رایگان

نسخه استاندارد سری S7-400 زیمنس می باشد که دارای کاربرد بسیار بالایی در صنعت می باشد. پردازنده های ارتباطی کنترل از راه دور قابلیت ارائه دامنه وسیعی از امکانات برای پیاده سازی بسیار کارآمد و مقرون به صرفه ایستگاه های کنترلاز راه دور مبتنی برS7-1200را دارد. ماژول برای ارتباط دستگاه های 4 لینک IO مبتنی بر IO Link v1.1 استفاده می شود.پارامتر های IO-Link طوری پیکربندی شده اند که از ابزار پیکربندی پورت نسخه v3.2 و بالاتر استفاده کند. ماژول انرژی متریک SM 1238 ارزش های الکتریکی اندازه گیری شده نظیر ولتاژ تا سقف 480 ولت AC،در یک تا 3 فاز شبکه با ارتباط مستقیم اما بدون ترانسفورمر را رکورد می کند. ماژول های هیبریدی آنالوگ SM 1234 ورودی های و خروجی های دیجیتال را در یک ماژول با ردپایی کم تعبیه کرده است. برنامه ریزی اینسی پی یواز طریق درگاه اترنت بر روی CPU انجام می شود و نیاز به کابل مخصوص ندارد.

ی-چهار خروجی (PTO (pulse train output یا (PWM (pulse-width modulated با فرکانس 100KHZ و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت و یک پورت شبکه PROFINET می باشد. در این مدل از CPU زیمنس ظرفیت Work memory مقدار 100kbyte و طرفیت Load memory مقدار خرید plc زیمنس 2Mbyte می باشد. ی-چهار خروجی (PTO (pulse train output یا (PWM (pulse-width modulated با فرکانس 100KHZ و دو ورودی آنالوگ با سطح ولتاژ 0 تا 10 ولت و یک پورت شبکه PROFINET می باشد. در این مدل از CPU زیمنس ظرفیت Work memory مقدار 50kbyte و طرفیت Load memory مقدار 1Mbyte می باشد. برترین و قدرتمندترین مدل CPU S استاندارد، CPU 1217C با قابلیت حداکثر 8 عدد کارت سیگنال ماژول و 2 عدد پورفی نت و ساده ترین عضو این خانواده با 10 عدد ورودی خروجی و قابلیت تنها نصب یک عدد سیگنال برد ، CPU 1211C می باشند. سیگنال های آنالوگ یکی از بزرگ ترین بخش های اتوماسیون صنعتی می باشد.

پی ال سی زیمنس S7-1200 1214C

جهت اطلاعات بیشتر و دانلود PDF کاتالوگ اپی ال سی زیمنس سری 1200 اینجا کلیککنید. می توانید با توجه به میزان سرمایه در دست و بر اساس مقدار ولتاژ و جریان مورد نیاز این خانواده از پی ال سی های زیمنس منبع مورد نظر را انتخاب کنید. پی ال سی S زیمنس دارای گرید امنیتی IP20 است و از نظر فضا به منظور نصب در یک فایل یا کابین کنترلی طراحی شده است. یک فن صنعتی را در نظر بگیرید که با موتور سه فاز کار می کند و توسط یک درایو کنترل می شود.

  • این پی ال سی پس از دریافت و بارگیری برنامه نوشته شده خود، با نظارت بر روی ورودی‌ها، خروجی مورد نظر را با برنامه نوشته شده ارائه می‌دهد.
  • تابلوهای سیگنال (آنالوگ و دیجیتال) برای کاهش قیمت کنترلر مدولار توسعه یافته روی CPU، با حفظ فضای نصب.
  • زمان تاخیر جهت دریافت سیگنال یک 50 میکرو ثانیه و زمان تاخیر جهت دریافت سیگنال صفر 200 میکرو ثانیه را می توان نام برد.
  • PLC S زیمنس کنترل کننده توانا با قابلیت های منحصر به فرد است و در حوزه اتوماسیون صنعتی تمام خواسته های شما را جهت کار با سیستم های مختلف رفع خواهد نمود.

مانیتورینگ کامپکت یکپارچه وضعیت برای مانینوترینگ و نظارت دائمی اجزای حیاتی مکانیکی.داده رکورد شده توسط نرم افزار داخلی CMS1200 و نوع ذخیره شده بر روی SM 1281 ماژول مانیتورینگ وضعیت آنالیز می شود.SPILUS CMS1200 کاملا با سیستم اتوماسیون توسط پرتال TIA یکپارچه شده است. واح پردازش مرکزی SIMATIC S به عنوان یک پردازنده کامپکت با IO های یکپارچه طراحی شده است. طراحی ماژولار آنها می تواند برای افزایش محدودیت های پیکربندی یا سازگاری کنترلر برای وظایف جدید استفاده شود به طوری که اینکار با نصب یک برد سیگنال بر روی پردازنده یا اضافه کردن ماژول های سیگنال جدا انجام می پذیرد. تمامی سی پی ها می توانند با یک سیگنال بورد اضافی تا سقف 3 ماژول ارتباطی گسترش داده شوند.تعداد IO های یکپارچه به عنوان ماژول های سیگنال با توجه به نوع سی پی های انتخاب شده متفاوت است. مجموعه نیک صنعت ( نیک تکنیک کنترل سابق) فعالیت خود را از سال 1392 آغاز کرد. این مجموعه در زمینه فروش،آموزش،‌تعمیرات کلیه برندها و انجام پروژه های اتوماسیون صنعتی فعالیت دارد.

با چرخاندن کلید اتوماتیک به روی دستی می توان با دکمه های بالا و پایین جک را حرکت داد اما این حرکت فقط در محدوده میکروسوئیچ های بالا و پایین می باشد. در حین کورس حرکت، هرگاه فشار روغن دستگاه به بیش از 280 bar برسد، حرکت متوقف شده و آلارم صوتی فعال می شود. با فشردن پدال، جک شروع به حرکت رو به پایین کرده و با رسیدن به میکرو سوئیچ حد پایین، حرکت را معکوس کرده و رو به بالا حرکت میکند .