سبک دکوراسیون کلاسیک مزایا، معایب و اصول دکوراسیون داخلی کلاسیک مجله دکونیوز-مبل وکیلی

جالب است بدانید که این سبک طراحی داخلی وسواس زیادی به جلوه های دراماتیک دارد و از این طریق می توانید خانه ای دنج بسازید. این اثر دراماتیک معمولاً در بازی رنگ ها، طراحی مبلمان منحصر به فرد یا یک اثر هنری درخشان به نمایش در می آید. همانطور که طراحان داخلی معتقدند که سبک کلاسیک مدرن باید دراماتیک باشد. اما در نشان دادن چنین تأثیری به شدت از اغراق پرهیز می کنند. به عبارت دیگر، جلوه دراماتیک باید در سبک طراحی داخلی خودنمایی کند.

مبلمان کلاسیک بزرگترین عنصر اتاق نشیمن کلاسیک هستند، بنابراین مهم است که آنها متناسب با فضا انتخاب شوند. اگر مبلمان به لحاظ بصری هم حجیم و سنگین باشد و رنگ های به کار رفته در آن تیره باشند، برای دیوار و فرش و پرده حتما باید رنگی چند درجه روشن تر را مدنظر داشته باشید. دقت کنید بین میز جلومبلی با مبل و صندلی ها به میزان کافی فاصله باشد و مسیری ایجاد کنید تا افراد بدون مشکل بتوانند در اتاق حرکت کنند و البته برای گفتگو مجبور نباشند فریاد بزنند. استفاده از خطوط هندسی و مستقیم، اکسسوری ها و وسایل تزئینی مهم ترین قانون سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک مدرن است. در این راستا یک گلدان تزیینی روی میز بگذارید و سپس از روکش های کوسن با طرح هندسی روی مبلمان استفاده کنید.

کابینت کلاسیک، مناسب برای دکوراسیون کلاسیک

به همین دلیل در انتخاب پرده ها ، فرش ، مبلمان و سایر وسایل هماهنگی میان آن ها برای رعایت آرامش و سادگی مهم است. همچنین در عین سادگی مجله خبری دکوراسیون باید فضایی شیک ، خاص و لوکس ایجاد کنید. در بعضی از خانه ها علاوه بر نشیمن ، فضای دیگر مخصوص پذیرایی از مهمانان وجود دارد.

۹- تابلوهای نقاشی با موضوعات کلاسیک هم می‌توانند به عنوان تزئینات بیشتر دیوارها مورد استفاده قرار بگیرند. می‌تواند حس و حال دوران کلاسیک را به زیبایی هر چه تمام‌تر تداعی کنند. کابینت های کلاسیک عمدتا از چوب های بلوط یا گردو هستند. برای داشتن یک آشپزخانه کلاسیک ابتدا باید سراغ تاثیرگنذارتین عنصر آشپزخانه یعنی کابینت ها رفت. این سبک، سبکی منظم و پایدار است که پایداری و استقامت خاصی به فضا می دهد. مبلمان باید با ظرافت و دقت انتخاب شود، رعایت دقت در انتخاب مبلمان یک امر ضروری است.

درخششی که در یک فضای کلاسیک به چشم می خورد در هیچ فضای دیگری دیده نمی شود. سبک کلاسیک، پادشاه سبک های خیره کننده است و جلوه ای دارد که آن را به خوبی از سبک های دیگر متمایز می سازد. برای ایجاد درخشش در سبک کلاسیک می توان از متریال های مناسب کمک گرفت. متریال های لوکس باعث ایجاد درخشندگی بیش تر سبک می شوند. استفاده از شمعدان ها و لوسترهای کریستالی، طلایی، برنزی و مسی می تواند در این رابطه مناسب باشد. آینه های قاب دار تزیینی و آثار هنری از دیگر گزینه ها هستند.

  • بسیاری از ویژگی های سبک کلاسیک، دقیقا برعکس خصوصیات سبک مدرن هستند و به همین خاطر اگر سبک مدرن را بشناسید، دست کم یک درک نسبی از سبک کلاسیک دارید.
  • روی درب های کابینت ها معمولا تزئینات و کنده کاری های زیبایی دیده میشود.
  • برای این مورد تناژهایی از طیف‌های رنگی قرمز تیره یا سبز مناسب هستند.
  • این چیدمان منظم و متقارن بوده و متریال های طبیعی و ارزشمند مانند صدف، عاج و چوب های گران قیمت در آن جایگاه ویژه ای دارد.

به علاوه، اگر دوست دارید از چیدمان به این سبک در یک اتاق خواب معمولی استفاده نمایید، ممکن است لازم باشد در تصمیم تان تجدید نظر کنید و یا حداقل با یک طراح در این زمینه مشورت نمایید. این طراحی پنجره ، زیبایی و لوکس بودن یک سبک کلاسیک را کاملا برجسته می کند. پوشش پنجره ها در اتاق های سنتی سبک کلاسیک را نشان می دهد. به دنبال کرکره های باریک ، پارچه های تراورس و پرده های کاملاً شفاف پلیسه دار باشید. مبلمان روکش دار در یک اتاق سنتی خطوط کلاسیک و جزئیات کم اهمیت را به نمایش می گذارد.

محسن: طرح‌های جابی بود…

در این سبک، مبلمان، لوازم و اکسسوارها همه به صورت متقارن و جفت شده به کار می روند و عموما رو به روی هم قرار می گیرند. به عبارت دیگر، تعادل از جمله شرایط قطعی این سبک است. البته لزومی ندارد همه قسمت های دکوراسیون را طبق قاعده تقارن تنظیم کنید، اما بهتر است در چیدمان مبل ها، پرده ها و لوازم دکوری به این اصل توجه نمایید. فرش در دکوراسیون کلاسیک ، اهمیت بالایی در رعایت تعادل ، هارمونی و هماهنگی میان وسایل بازی می کند. از سوی دیگر فرش تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون هر خانه دارد. به همین دلیل برای ایجاد فضایی شیک ، لوکس و خاص نیاز به رعایت برخی اصول الزامی است.

بازسازی ساختمان با شیوه های نوین و به رو …

دکوراسیون اتاق خواب – 9 نکته طلایی که اتاقتان را زیبا… توجه داشته باشید در نشیمن و پذیرایی، تلویزیون، شومینه یا تابلو دکوراتیو و در اتاق خواب، تخت ایده آل ترین گزینه ها برای نقطه کانونی هستند. صفر تا صد طراحی دکوراسیون کلاسیک منزل بر اساس متر مربع از 100 هزار تومان شروع میشود و بر اساس متراژ، قیمت دکوراسیون کلاسیک متغیر است. در اسرع وقت بعد از درخواست شما برای بازدید رایگان، پیش فاکتور طراحی برای شما ارسال خواهد شد.