سبک دکوراسیون کلاسیک مزایا، معایب و اصول دکوراسیون داخلی کلاسیک مجله دکونیوز-مبل وکیلی

فرش،یکی از مهم ترین عناصر در خانه های ایرانی می باشد .فرش های ریز نقش، کلاسیک تر و شیک تر هستند. بهاندازهفرش دقت کنید، قرار نیست کل زمین با فرش پوشیده باشد. از طرفی قرار هم نیست فرش آنقدر کوچک باشد که خانه شبیه نمایشگاه مبل شود! فرشی با اندازه متوسط بهترین انتخاب می باشد.رنگفرش بسیار مهم می باشد. آن را زیادی روشن انتخاب نکنید زیرا سریعا کثیف می شود و از بین می رود. سبک نئوکلاسیک در طراحی داخلی به خوبی نشان دهنده توسعه سبک کلاسیک، با سلیقه امروزی طراحان دکوراسیون است.

پرده‌ها غالبا از رنگ‌ های تیره متمایل به قهوه‌ای و با والان ها و تزیینات طلایی‌ رنگ طراحی‌ شده. و از پرده‌های سبک مانند پرده‌های حریر سفید رنگ و کاملا ساده در این سبک استفاده نمی‌ گردد. رنگ هایی که در این سبک از آن ها استفاده می شود، رنگ هایی با وقار که به فضای داخلی خانه شما شخصیت می بخشند رنگ هایی مانند طیف قهوه ای، بژ و کرم.

چه نوع فرشی برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است؟

این نظم دقیق و کاملا اصولی جلوه ای بسیار فاخر و باشکوه در دکوراسیون داخلی منزل می آفریند و به راحتی بیننده تحت تاثیر این فضای لوکس و رسمی قرار می گیرد. برای چیدمان یک اتاق نشیمن به سبک کلاسیک باید همان قواعدی که در ابتدای این مطلب گفته شد را به کار ببرید. رعایت تقارن در چیدمان، پرده های بلند و نفیس، رنگ هایی مثل قهوه ای و شیری، توجه به نظم، به کار بردن دکوری های لوکس و چشمگیر و اجرای گچبری روی دیوار و سقف از جمله این قواعد هستند.

برای دکوراسیون کلاسیک پذیرایی بهتر است موقعیت مبلمان خود را مشخص نمایید. البته علاوه بر مبلمان، شومینه، دیوار پشت تلویزیون و … به طور کلی کاغذ دیواری ها، پانل های چوبی، سنگ های گرانقیمت، اکسسوری ها و … همچنین از پارچه های ابریشمی، مخمل، ساتن، ملیله دوزی و…

سقف عرشه فولادی چیست؟

استفاده از کنسول و بوفه بستگی به فضای پذیرایی شما دارد. اگر فضای کافی دارید، استفاده از این دو عنصر را فراموش نکنید .بوفه های بزرگ و یکسرهاز مد افتاده است. دو عدد از آن ها را در دو طرفسالن پذیراییبگذارید و درون آن ها را،ظروف کریستالی شیکومجستمه های کوچکبچینید . چوب کنسول نیز باید با چوب مبل یکی باشد و ظروف مجله خبری دکوراسیون تزیینی و یا لاله های ایرانی را، به رنگ پارچه مبل، روی آن قرار دهید. در سبک دکوراسیون نئوکلاسیک، در زمینه اصلی از رنگ‌های روشن و طبیعی در تونالیته های سفید، کرم، بژ و خاکستری استفاده می‌کنیم. رنگ زرشکی حسی لوکس و شیک در محیط ایجاد می کند؛ ولی کاربرد این رنگ به صورت گسترده در فرش ، چشم را آزار می دهد.

بهترین راه برای ایجاد تقارن در یک دکوارسیون کلاسیک اتاق، پیدا کردن یک ویژگی به عنوان نقطه شروع یا مرکز است. فرقی نمی کند نقطه کانونی کجا باشد و از کجا شروع کنید. حتی در یک فضای غیر متقارن می توانید با طرح یا تصاویر روی دیوار، یک فرش ساده اما دلنشین تقارن را ایجاد کنید.

سنگ های مرمر و گرانیت مناسب ترین انواع کفپوش برای این سبک می باشند. این کفپوش ها فضایی لوکس را به وجود آورده و دیزاین کلاسیک را بدون نقص می کنند. از کفپوش های پارکت چوبی نیز در این سبک می توان استفاده کرد.

  • تقارن در فضا حکمفرماست و اجزا همه به شکل مرتب چیده می شوند.
  • توجه داشته باشید که رنگ های متضاد در دکوراسیون کلاسیک چندان مورد توجه نیستند.
  • استفاده از دکوراسیون و تزیینات سبک کلاسیک، علاوه بر رعایت جزییات معمارانه فضا، می تواند برای شناسایی یک فضا به عنوان سبک کلاسیک کمک شایانی کند.
  • البته پارچه های شطرنجی و راه راه نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
  • البته باید اضافه کرد که تاکید بیشتر بر روی فرش‌های دستباف و طرح‌های اصیل و سنتی است.

همچنین اگر ارتفاع سقف پذیرایی‌تان کم است لوستر های بلند و آویز دار را انتخاب نکنید. فرش از اجزای جدایی ناپذیر در دکوراسیون پذیرایی ایرانی است. چه کسی می تواند منکر زیبایی و جلوه ی نقش و نگارهای فرش ایرانی در دکوراسیون خانه شود؟ فرش در ایران یک هنر با قدمت زیاد است به طوری که نخستین فرش کشف شده به عصر هخامنشیان مربوط می‌شود. در سبک کلاسیک از رنگ های گرم و متریال طبیعی در دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

۶.دیوارکوب های شاخص و گچبری های برجسته