سبک دکوراسیون کلاسیک معرفی 8 اصل برای طراحی کلاسیک منزلتان! مدیا دکور-مبل وکیلی

گچ بری، قلم زنی، میناکاری، آینه کاری، پتینه و ورق طلا ابزارهای مهمی جهت خلق یک اثر کلاسیک می باشند. استفاده از رنگ‌های مجلل و و ترکیب آن‌ها به همراه نور‌پردازی، در چهارچوب این سبک ازمعماری، از دیگر نکاتی است که مکمل این سبک از دکوراسیون است. رنگ هایی که در سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک به کار می برید، باید الهام گرفته از طبیعت باشند و جلوه خنثی و ملایمی داشته باشند. اما برای این که این سبک را بتوانیم به درستی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد کنیم باید با ویژگی ها و اصول و قواعد آن آشنا شویم.

و به همین در صورت شناخت این سبک ، از درک نسبی از سبک کلاسیک بهره مند هستید. در ادامه این مطلب با ویژگی های سبک کلاسیک آشنا خواهید شد. از نورپردازی ثابت به تنهایی در بالای سر اجتناب کنید. اجازه دهید نور طبیعی با کمک بازتاب آینه که روبروی پنجره است وارد اتاق شود. برخلاف تصور معمول در اتاق نشیمن کلاسیک نیازی به لوسترهای کریستالی بزرگ و افسانه ای نیست. در این سبک چراغ های لوکس متعدد که نور را به صورت یکنواخت توزیع و حس خوش آمدگویی را تقویت می کند، استفاده می شود.

به همین دلیل می توانیم بگوییم دکوراسیون کلاسیک منزل یک سبک بی زمان است که در دنیای مدرن امروز نیز جایگاه خود را حفظ کرده است. رنگ های متداول و پذیرفته شده در طراحی داخلی به سبک کلاسیک عموما تونالیته های اُکر ، قهوه ای ، بژ و شیری هستند. از رنگ های تناژ سورمه ای، قرمز تیره و فیروزه ای نیز بعضا در طراحی فضاهای لوکس کلاسیک استفاده می شود.

  • در این سبک، مبلمان، لوازم و اکسسوارها همه به صورت متقارن و جفت شده به کار می روند و عموما رو به روی هم قرار می گیرند.
  • همان طور که مطالعه کردید، دکوراسیون کلاسیک، سبکی لوکس و مجلل و پر از جزئیات و ظریف کاری ها با هندسه و معماری دقیق است.
  • در این صورت بازی نور و سنگ را در فضا مشاهده خواهید کرد.
  • شکوه، زیبایی و عظمت این نوع مبل برای تکمیل معماری کلاسیک از اهمیت بسیاری برخوردار است.
  • سطح کابینت ها ممکن است رنگ خود چوب را داشته باشد یا رنگ خورده باشد.

حتی این روزها که زندگی افراد شکل مدرنی به خود گرفته‌است، باز هم محبوب و خواستنی است. اما برای اینکه بتوانیم بهترین دکوراسیون داخلی کلاسیک را داشته باشیم می‌بایست نکات مهمی را در نظر بگیریم. فرش‌های ایرانی مجله خبری دکوراسیون ، خصوصا فرش‌های دستی با نقش و نگارهای تا حدی نامنظم و سنگین، از ویژگی‌های سبک کلاسیک در دکوراسیون خانه ایرانی است. کفپوش های موجود در سبک کلاسیک، حتی اگر یک پارکت یا لمینت ساده باشند، لازم است.

چه نوع فرشی برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است؟

ما طیف کاملی از دکوراسیون داخلی ، طراحی معماری را ارائه می دهیم. در آشپزخانه و حمام میتوان از سنگ طبیعی یا کاشی هایی با تزیینات زیبا استفاده نمود. کاغذ دیواری باید کیفیت بالایی داشته و از جنس پارچه یا ابریشم باشد. در این سبک از رنگ هایی با وقار که به فضای داخلی شما شخصیت می بخشند استفاده میشود. استفاده از پرده‌های بلندتر در این سبک به چشم می‌خورد و در آن از منگوله‌ها و گیره‌های جمع کننده و کاربردی که جنبه تزیینی بالایی دارند استفاده می‌شود. علاوه بر آن رنگ مناسب برای این موارد معمولا رنگ طلایی است که استفاده می‌شود.

نشیمن به سبک کلاسیک

در سبک کلاسیک از رنگ های ملایم بیش تر استقبال می شود. هر چه رنگ ها فاخرتر باشند، دکوراسیون کلاسیک شما لوکس تر جلوه می کند. در کنار تمامی این موارد ، فرش در دکوراسیون کلاسیک دارای ویژگی های خاصی است. در حالت کلی فرش به هر خانه ای فضای گرم و صمیمی می دهد. اما برای اینکه در دکوراسیون با سبک سنتی و کلاسیک ، زیبایی و هماهنگی بیشتری ایجاد کنید ، رعایت چند اصل اهمیت دارد.

در این مقاله در شرکت طراحی داخلی هیرادانا قصد داریم با این سبک بیشتر آشنا شویم. به طور مثال منبت کاری ایرانی برای مبلمان استیل و سلطنتی قابل استفاده است. از ظروف گرانقیمت میناکاری و قلم‌زنی، تابلوهای بزرگ، پنجره های مشبک با شیشه رنگی نیز می توان استفاده کرد. پشتی ها و کوسن ها با روکش ترمه یا سوزن دوزی اصیل ایرانی برای زیباسازی مبلمان کلاسیک بهترین انتخاب هستند.

دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک

نظم سبک کلاسیک طوری است که در یک فضای محدود خیلی سخت ممکن است بتوانید تغییر دکوراسیون بدهید و جایگاه مناسب دیگری برای مبلمان و تزیینات وابسته به آن ها بیابید. مبل استیل، تلفیقی از چوب و پارچه می باشد و مدل های مختلفی دارد. در نظر داشته باشیدمبل های تمام پارچه ایهیچ جایی در پذیرایی شما ندارند و مخصوص نشیمن هستند!!!