سبک دکوراسیون کلاسیک معرفی 8 اصل برای طراحی کلاسیک منزلتان! مدیا دکور-مبل وکیلی

دکوراسیون حمام کلاسیک تا حد بسیاری شبیه به دکوراسیون سرویس بهداشتی کلاسیک می باشد. در این مکان بایستی تجهیزاتی مانند وان ، شیرآلات ، قاب آینه ، چراغ ها و پایه ها متناسب با یک دیگر انتخاب شوند. توصیه می شود به جای سرامیک و بتن ، از سنگ های قیمتی برای بدنه وان و روشویی استفاده کنید و حس و حال سبک کلاسیک را به حمام خود ببخشید. بهتر است از رنگ سفید به همراه رنگ های متالیک در این مکان استفاده نمایید. سبک کلاسیک پادشاه سبک های خیره کننده است و درخششی که در این سبک مشاهده می شود در هیچ سبک دیگری دیده نمی شود. جلوه سبک کلاسیک باعث تمایز آن نسبت به سایر سبک ها شده است.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک کلاسیک-زعفرانیه

در این سبک از دکوراسیون، سقف باید سطحی نرم و صاف داشته و رنگ آن اصولا به رنگ سفید و سایه های این رنگ از جمله کرمی، شیری رنگ و عاجی رنگ باشد. متداول ترین متریالی که برای تزیین سقف استفاده می شود گچ است. البته گاهی اوقات نیز از پلاستر یا فوم نیز به جای گچ در تزیین سقف استفاده می کنند اما گچ جلوه ای متفاوت به فضای شما می دهد.

  • در کنار تخت استفاده از میزهای چوبی دارای حکاکی های زیبا و روی آنها از آباژورهایی با پایه های چوبی یا سرامیکی میتوان استفاده کرد.
  • و از لوستر های کریستالی ، برنزی یا انواع مشابه استفاده کنید.
  • هم چنین متریال مورد استفاده و پر کاربرد در مبلمان این سبک، متریال چوب است که میتوان شکل ها و تزئینات مناسبی را بر روی آن ایجاد کرد تا جذابیت کار افزایش پیدا کند.
  • اولین نکته‌ای که از نام این سبک به ذهن هر فردی ممکن است خطور کند، این است که سبک کمی مجلل‌تر از چیدمان‌های مدرن امروزی خواهد بود.
  • اما اگر تمایل به لوکس بودن هرچه بیش تر فضا دارید سنگ طبیعی با تزیینات زیبا بهترین گزینه خواهند بود.
  • به طور مثال قانون 60، 30، 10 یک انتخاب بسیار رایج است.

تقریبا در تمامی دکوراسیون های کلاسیک از قفسه ها و کمد های چوبی استفاده می شود. معمولا این قفسه ها و کمد های چوبی به عنوان کتابخانه مورد استفاده قرار می گیرند. کتابخانه ها عضو جدا نشدنی دکوراسیون کلاسیک محسوب می شوند. البته بایستی بدانید که علاوه بر کتاب ها ، لوازم دکوری نیز دارای قفسه هایی مخصوص به خود هستند.

چه نوع فرشی برای دکوراسیون کلاسیک مناسب است؟

در فضا با طراحی داخلی کلاسیک از پارچه هایی با جنس پنبه، کتان، مخمل و کرباس استفاده میکنند که بسیار زیبا هستند. رنگ سقف در طراحی داخلی کلاسیک در تنالیته ی سفید و سایه هایی از رنگ های فیلی،کرم و شیری طراحی میشود. آخرین نکته ای که قبل از شروع طراحی یک اتاق نشیمن کلاسیک باید به آن توجه کنید مربوط به عملکرد هر عنصر است. یک قانون طلایی وجود دارد این است که هر آیتم یک هدف و یک مکان دارد.

در کنار این سقف های بلند بالطبع پنجره هایی قدی و وسیع در این سبک شکل میگیرد که به جذاب تر شدن فضای داخلی خانه و هم چنین بهره مندی خانه از نور طبیعی مناسب روز کمک فراوانی میکند. در حقیقت طراحی سقف و دیوارهای بسیار پرکار و فاخر از ویژگی های بارز سبک کلاسیک محسوب می شود. گچبری های یکپارچه که به صورت تابلو های برجسته و یا قاب های متعدد در روی دیوارها طراحی می‌شود در کنار پتینه کاری های سقف و همچنین خطوط و طرح های زیبای کلاسیک فضای مجلل و باشکوهی را ایجاد می نماید. پرده های زیبا و فاخر کلاسیک نیز برای پنجره‌های خانه های طراحی شده با این سبک مناسب می باشد. ایجاد نظم و قرینگی در طراحی کلاسیک برای فرد عادی و مبتدی بسیار مشکل است.

سبک کلاسیک، سبکی پایدار و مطابق اصول است، معمولا ریسک نمی پذیرد و همواره بر ارکان خود استوار می ماند. سبک کلاسیک، سبکی است شناخته شده که در تمام دنیا مجله خبری دکوراسیون به کار می رود و پیروان خاص خود را دارد. اگر آشپزخانه شما با کابینت های طرح چوب پوشیده شده است ، فرش ایرانی و سنتی انتخابی مناسب در این فضا است.

البته بسته به انتخاب مشتری ما در هر متراژی قادر به اجرای دکور کلاسیک هستیم. ولی پیشنهاد ما اجرای دکوراسیون کلاسیک منزل یا ادارات در متراژ بالای 100 متر است. برای پارچه ها در این سبک پیشنهاد می‌شود از متریال های طبیعی مانند ابریشم، نخ و … اکثر مجتمع‌های بزرگ و گرانقیمت، معماری داخلی به سبک کلاسیک را انتخاب کرده اند به دلیل اینکه ماهیت اشرافی را به نمایش می گذارد، در نتیجه توصیف جلال و شکوه آن مکان غیرقابل وصف می باشد. اولین و مهمترین ویژگی که یکی از معایب بزرگ محسوب می‌شود، هزینه بسیار بالا برای طراحی سبک کلاسیک اروپایی است.

از این نظر معمولاً فرش نرم و کم رنگ یا فرش یا کفپوش چوبی با طیف رنگی گرم بهترین انتخاب برای کفپوش های سبک کلاسیک مدرن است. در اینجا نحوه انتخاب یک فرش مدرن برای اتاق نشیمن کلاسیک مدرن خود آورده شده است. البته فراموش نکنید که اتاق خواب نباید فضایی بیش از اندازه شلوغ داشته باشد. برای طراحی دکوراسیون پذیرایی با سبک کلاسیک و یا سنتی از انواع رنگ‎‌های گرم مانند کرم، قهوه‌ای، طلایی و … استفاده می شود. در پذیرایی‌ها با سبک دکوراسیون کلاسیک اغلب از مبلمان سلطنتی با روکش‌ها و پارچه‌های طرح دار استفاده می شود.

در طراحی داخلی کلاسیک شومینه را با سنگ های طبیعی ،فولاد و با جزئیات دقیق انجام میدهند. نقطه کانون اتاق شما جایی است که وقتی مهمانان برای اولین بار وارد اتاق شما می شوند، چشم افراد را به خود جلب می کند. در دکوراسیون کلاسیک، شومینه، یک آینه بزرگ، پیانو یا آثار هنری بزرگ نقطه کانونی مناسبی هستند. ۳- تابلوهای فرش با طرح‌های سنتی در این سبک، می‌توانند زیبابخش دیوارهای سالن و اتاق پذیرایی شما باشند. ۱- ایرانی‌ترین المان در خانه‌های ایرانی ما، فرش است.

مبلمان