سبک دکوراسیون کلاسیک ویژگی های سبک کلاسیک سبک کلاسیک-مبل وکیلی

دکور کلاسیک (سنتی غربی) شامل دکور قرن هجدهمی در انگلستان تا دکور روستایی فرانسوی و حتی سرزمین های ناشناخته خاور دور می شود. در فضای داخلی اتاق نشیمن کلاسیک ، نور نقش مهمی دارد. در مرکز اتاق ، باید یک لوستر عظیم باشکوه را در چندین سطح آویزان کنید. مطلوب است که با آویزهایی به شکل تذهیب ، نقره یا کریستال از اشکال مختلف تزئین شود.

  • اغلب برای طرح و نقش روی دیوارها یا حتی گاهی سقف، گلدان‌ها، دکوری‌ها و… از این طرح‌ها به کار برده می‌شود.
  • به نوعی می توان گفت که این سبک یکی از سبک های منظم است که پایداری و استقامت خاصی را به فضا می بخشد.
  • همچنین شما می توانید رنگ های زرد، آبی، سبز و قرمز را در طیف هایی که درجه خلوص پایینی دارند، مثل رسی، سبز زمردی و طلایی، به صورت محدود در فضا به کار ببرید.
  • سبک کلاسیک، پادشاه سبک های خیره کننده است و جلوه ای دارد که آن را به خوبی از سبک های دیگر متمایز می سازد.
  • به طور مثال برای منابع نوری، شمعدان ها و لوسترها به کریستال، برنج، برنز، و مس فکر کنید.
  • بابت صفر تا صد خدمات پتینه کاری هم در خدمتتون خواهیم بود.

در سبک کلاسیک باید از متریال و مصالح طبیعی با کیفیت و لوکس استفاده کنید پس استفاده از متریال های بی کیفیت و غیر طبیعی را فراموش کنید. از چوب های بلوط، گردو، راش و ماهون، پارچه های ابریشمی و پنبه مصری و سنگ های مرمر و مرمریت از جمله مواد لوکس و درجه یک در طراحی داخلی کلاسیک هستند. درسبک کلاسیک برای دوار ها از پارچه های دیواری، پانل های چوبی، کاغذ دیواری با الگوی کلاسیک و گچ بری و همچنین برای تزئین داخلی از نقاشی هم استفاده میشود.

دیدگاه دربارهٔ «دکوراسیون داخلی کلاسیک و ویژگی های طراحی داخلی کلاسیک»

مبلمان، شمعدان ها، مجسمه و سایر اکسسوری ها در سبک کلاسیک به صورت متقارن و یا جفتی روبروی یکدیگر قرار می گیرند. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید چیدمان مبلمان ها را به صورت دایره ای انجام دهید. تزیینات در سبک کلاسیک از جایگاه ویژه ایی برخوردار است. در این سبک از پانل های دیواری چوبی و کاغذ دیواری های مرغوب ، برای دکوراسیون دیوار ها استفاده می شود. معمولا پانل های چوبی از چوب گران بها ساخته می شوند و گچبری های دیوار نیز با دقت و ظرافت انجام می شود. کاغذ دیواری های مورد استفاده در این سبک بایستی یه سبک کلاسیک انتخاب شوند.

بازسازی منزل با به کار بردن انواع چوب

رنگ یک عنصر ضروری در سبک های دکوراسیون داخلی کلاسیک مدرن است. ترکیبی با کنتراست بالا از رنگ‌های بژ، قهوه‌ای، شکلاتی تیره و عمیق، خاکستری، نقره‌ای، زیتونی، سفید، مشکی یا آبی-خاکستری انتخاب کنید. کنتراست ناشی از انتخاب رنگ، از جمله رنگ های فوق، ترکیبی چشمگیر و هوشمندانه را ارائه خواهد کرد. به صورت کلی، رنگ ها و متریال های فلزی و شبه فلزی در این سبک جایگاه پذیرفته شده ای دارند. مجله خبری دکوراسیون، سبکی که در هر زمانی طرفداران بسیاری داشته است.

سبک کلاسیک دکوراسیون به جهت قدمت زیادش به عنوان سبک مادر شناخته می شود، که در کشور‌های مختلف هویت‌ها و حتی اسامی متفاوتی پذیرفته است. برای مثال کلاسیک در انگلستان با نام ویکتوریا و در فرانسه با نام لویی شناخته می‌شود در ادامه برای آشنایی بیشتر با این سبک به معرفی مولفه‌های یک دکوراسیون کلاسیک به سبک ایرانی می‌پردازیم. استفاده از نور طبیعی برای محیط، امری ضروری به حساب می آید و می بایست تا جایی که ممکن است از نور طبیعی و گرم خورشید به وسلیه پنجره های بزرگ برای محیط داخلی استفاده کرد. همچنین برای منابع نوری مصنوعی، می توان از لوسترهای کریستالی و چراغهای سقفی کلاسیک استفاده کرد که باعث زیبایی هرچه بیشتر محیط می شوند. این قانون به دکوراسیون داخلی، مبلمان و… هم مربوط میشود.

همان طور که مطالعه کردید، دکوراسیون کلاسیک، سبکی لوکس و مجلل و پر از جزئیات و ظریف کاری ها با هندسه و معماری دقیق است. اگر شما هم به این دکوراسیون بسیار زیبا علاقه دارید، با من همراه باشید تا 8 اصل برای اجرای سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی را کنار هم یاد بگیریم. جزئیات در مبلمان و طراحی فضاهای داخلی از جمله سقف و دیوار ها نقش بسیار مهمی دارد. میتوان گفت جزئیات جز عناصر جدانشدنی این سبک به شمار میرود. در این سبک در گچ کاری سقف و دیوارها و در عناصر دکوراتیو و مبلمان دارای طرح های زیبای کلاسیک می باشند.

استفاده از رنگ های کرم و بژ در مبلمان در دکوراسیون کلاسیک

مبلمان کرم و قهوه ای رنگ با تزئینات گلدار با بافت های طلایی رنگ نمادی از دکوراسیون کلاسیک محسوب میشوند. پارکت لمینت طرح چوب نیز از انواع کفپوش های سبک کلاسیک میباشد. از گچ, پانل های چوبی و کاغذ دیواری با کیفیت بالا به همراه طرح های کلاسیک استفاده میشود. تقارن در فضا ابهتی گیرا به دکوراسیون داخلی خانهمی بخشند. می توان گفت کهسبک کلاسیکهمان سبک سنتی غربی است که قدری رنگ و روی عصرمعاصررا به خود گرفته است. تابلوها با اشکالی از مناظر کلاسیک ساختمان‌های قدیمی اروپایی و یا تصاویری از امپراطوری‌های قدیم در این سبک به چشم می‌خورد.