سبک کلاسیک دکوراسیون پذیرایی به سبک ایرانی-مبل وکیلی

این قاعده ممکن است در مجله خبری دکوراسیون به سبک اروپایی تا حدودی متفاوت باشد، اما در نمای خانه های ایرانی غالبا رعایت می شود. رنگ‌های غالب در دکوراسیون کلاسیک قهوه‌ای ، خردلی ، نسکافه‌ ای تیره، کرم‌ رنگ و در نهایت طلایی است. استفاده از پرد های ژاکارد و مخمل در سبک کلاسیک بسیار حائز اهمیت است .

  • تغییر دکوراسیون داخلی جزو مواردی است که نباید با هر سبک و روشی صورت یابد و لازم است که تناسب سلیقه در هر مرحله آن رعایت شود.
  • دکوراتیوهای با ارزش مورد استفاده این سبک بوده و اغلب آنتیک و عتیقه هستند.
  • آن ها نیز با علم روز دنیا در زمینه تخصصشان آشنایی کامل دارند.
  • هم چنین بهتر است پایه کابینت ها منحنی یا دارای تزیینات باشد.
  • اما بهتر است این اصل در چیدمان مبل ها ، پرده ها و لوازم دکوری رعایت شود.

لطفاً احساس خود را در مورد این سبک داخلی و روش های استفاده از آن به عنوان نظر به ما بگویید. فراموش نکنید که متخصصان طراحی داخلی آتلیه معماری مسعودیان آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما هستند. اگرچه به روز بودن سبک مبلمان در خانه کلاسیک مدرن موضوعی واضح است، اما سهولت استفاده از آن اهمیت بیشتری دارد. بنابراین در طراحی داخلی کلاسیک مدرن باید راحتی و مدرن بودن مبلمان را به یک اندازه در نظر بگیریم. برای این منظور توصیه ما استفاده از مخمل در دکوراسیون است.

رنگی که شما انتخاب می کنید باید در تمام عناصر، اشیا و اِلمان ها به چشم بیاد. به طور مثال قانون 60، 30، 10 یک انتخاب بسیار رایج است. انتخاب رنگ در دکوراسیون کلاسیک به شیوه ای ساده تعیین می شود. رنگ های ساده اما گرم کمک می کند دکوراسیون داخلی کلاسیک همواره مورد توجه باشد و هیچ گاه از دنیای مد خارج نشود. همچنین با انتخاب رنگ های خاص و جذاب نیازی به تغییر رنگ دکوراسیون در هر سال وجود ندارد. بنابراین ابتدا بهتر است نقطه کانونی را در دکوراسیون منزل کلاسیک مشخص نمایید و سپس شروع به چیدمان لوازم کنید.

سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی

بنابراین باید یک نقطه کانونی تعریف کنید، مانند شومینه. کاغذ دیواری هایی با طرح داماسک یا برجسته با نقوش یا گل های منظم و تکرار شونده استفاده کنید. مبلمان و میز عسلی معمولاً به سبک استیل یا سلطنتی انتخاب می‌شوند. در سبک طراحی داخلی کلاسیک از یک رنگ یا تناژ خاص استفاده نمی‌شود.

هر شی که جنبه کاربردی، دکوراتیوی و اکسسوری داشته باشد در این سبک حضور فعال خواهند داشت. البته در چیدمان نباید قانون تناسب، تقارن و نقطه کانونی را فراموش کنید. این امر باعث می شود که تمام اجزا با محوریت یک اِلمان یا شی زیبا نظم خاصی داشته باشند. در نتیجه از شلوغی بصری و بهم‌ ریختگی جلوگیری می‌ شود.

سلطنتی و تجمل گرایی (دوران روم و یونان باستان) نیز از ویژگی های بارز سبک کلاسیک است. ۱۰- آینه و کنسول هم به عنوان یک آیتم مهم در کنار سایر اکسسوری‌ها، جلوه زیبایی به سرویس پذیرایی شما خواهند بخشید. معمولاً بهتر است بزرگترین کاناپه را در مقابل بزرگترین دیوار پذیرایی قرا داده و سایر مبل‌ها را به صورت قرینه در اطراف آن بگذارید. ظروف کریستالی و برنزی و نقره هم تکمیل‌کننده زیبایی بوفه خواهند بود. حال در بخش بعدی به بررسی آیتم‌های مهم در دیزاین اتاق پذیرایی خواهیم پرداخت. روی درب های کابینت ها معمولا تزئینات و کنده کاری های زیبایی دیده میشود.

۱۱- تمامی بخش‌های مبلمان، در این سبک همراه با انحنا و تزئینات انتخاب می‌شوند. هر چه ریزه کاری‌ها بیشتر باشد، زیبایی و ظرافت دیزاین و نتیجه نهایی متمایزتر خواهد شد. اصالت و ظرافت دو جزء جدایی‌ناپذیر از این سبک به شمار می‌روند.

سرما در امریکا آتش بر جان مبلمان انداخت