سرمایه گذاری در طلا و مزایا و معایب آن | حسینی فایننس

سرمایه‌گذاری روی طلا نسبت به ارز و دلار ریسک کمتری دارد. چون ثبات قیمت آن بیشتر است و راحت‌تر می‌توان آن را خرید و فروش کرد. ساختار سرمایه گذاری در صندوق های طلا با سرمایه گذاری متفاوت است.

  • رشد قیمت ها در ارزش خالص دارایی های صندوق منعکس می شود و سود یا ضرر شما از تفاوت قیمت خرید و فروش مشخص میشه.
  • نوسان در قیمت این ارزها گاهی تا ده‌ها و صدها برابر قیمت اولیه اتفاق می‌افتد و به همین دلیل اگر کسی بدون آگاهی وارد این بازار شود، ممکن است خسارت‌های سنگینی را تجربه کند.
  • اگر ما هر کشوری را به عنوان یک خانواده بزرگ مردم را اعضای این خانواده در نظر بگیریم و هر کشور وقتی قدرتمند است که از نظر اقتصادی قوی باشد.

این مسئله علاوه بر هزینه‌بر بودن، مستلزم این است که برای دریافت دارایی خود دردسرهای رفت و آمد به بانک را نیز متقبل شوید. بورس کالا، بازاری است که پیرو قواعد خاصی می‌توان تعدادی کالای تعیین شده را خرید و فروش نمود. طلا نیز یکی از کالاهای قابل معامله در این بورس است، که در قالب گواهی سپرده خرید و فروش می‌شود. در دست داشتن گواهی سپرده طلا، مانند در دست داشتنِ خود سرمایه و دارایی است.

ریسک بالا در مدت زمان کوتاه

ما در بیدارکس در تلاشیم تا با توسعه سیستم های دیجیتال، خدمات بازار سرمایه را به بهتر ین شکل ممکن در اختیار همگان قرار دهیم. کارگزاری دیجیتال بیدارکس را بیشتر بشناسید و آگاهانه آن را برای انجام فعالیت های بورسی خود انتخاب کنید. خیر، میتونید سکه اتون رو به خزانه داری یکی از بانک ها بسپارید. قبلا مطلبی در این بازه منتشر کردیم که میتونید از این لینک به این مطلب آموزشی دسترسی داشته باشید.

اگر با چنین مسئله‌ای روبه‌رو شدید، حتما طرف معامله خود https://hoseinifinance.com/blog/financial-markets/gold-training/ را عوض کنید. اگر به دنبال یک سرمایه گذاری کوتاه مدت هستید، احتمالا طلا گزینه مناسبی برای شما نخواهد بود؛ چرا که این نوع سرمایه گذاری در کوتاه مدت ممکن است باعث زیان و حتی کم شدن اصل سرمایه شما شود. در این روش دیگر نیازی به مراجعه حضوری و حمل فیزیکی طلا نخواهد بود.

خریدار هم می‌تواند بعد از خرید سکه، آن را تحویل بگیرد و هم می‌تواند این اوراق را تا سررسید نگهداری کند.پس از تعطیل شدن معاملات آتی سکه در بورس کالا، در حال حاضر معاملات ثانویه گواهی سپرده سکه در بورس اوراق بهادار انجام می ‌شود. خرید فیزیکی طلا و سکه از دیرباز از مرسوم ترین روش های سرمایه گذاری در این فلز گران بها بوده است، در ایران انواع مختلف سکه اعم از سکه‌های گرمی، ربع، نیم، تمام و… در دسترس است و متداول ترین عیار طلا نیز، طلای ۱۸ عیار است. در هنگام ورود به این سرمایه گذاری توجه داشته باشید که سکه در ایران ممکن است با حباب قیمتی روبرو باشد. صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر سکه طلای مفید با نماد “عیار” که از خرداد ماه سال 97 کار خود را آغاز کرده است و نسبت به سایر صندوق‌های طلا سابقه کمتری دارد.

امکانات ما

سرمایه گذاری در طلا و مزایا و معایب آن | حسینی فایننس