طراحی داخلی شیک، حرفه ای و باکیفیت معرفی انواع دکوراسیون-مبل وکیلی

مطالعه زندگی نامه و تجزیه و تحلیل نحوه فعالیت آنها می تواند به عنوان سرمشق مهم و ارزشمندی برای طی کردن مسیر باشد. قطعا رشته طراحی دکوراسیون داخلی نیز از این قضیه مستثنی نیست. سالن پذیرایی محلی برای پذیرایی از مهمانان و دوستان غیر رسمی شماست. به همین خاطر است که طراحی دکوراسیون داخلی منزل در بخش پذیرایی اهمیت بسیاری دارد. برای اینکه بتوانید سالن پذیرایی را به یک محیط رسمی، شیک و گیرا تبدیل کنید، لازم است چند اصل مهم را رعایت کنید.

هدف از دکوراسیون داخلی چیست؟

در این نوع دکوراسیون بیشتر از رنگ‌های آبی، سفید و سبز برای بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، شکل کلی مبل‌ها باید به‌صورت منحنی و پشتی آن‌ها حالت نیم‌دایره‌ای داشته باشند. در این شیوه از چیدمان، از سبک‌های مختلف کلاسیک و مدرن به‌صورت ترکیبی استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال می‌توان مبلمان نیمه استیل را به‌جای مبل‌های راحتی و مدل‌های استیل جایگزین نمود. به‌عنوان یک انتخاب دیگر می‌توانید از تخت‌های چوبی که بافرش پوشانیده شده‌اند به همراه میزی برای چای و … هم استفاده کنید.

  • اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید ترکیب درست رنگ‌ها و الگوها است.
  • این روزها که بیشتر افراد زندگی در خانه‌های آپارتمانی را تجربه می‌کنند، درست کردن فضاهایی به این شکل،‌ تأثیر بسیار خوبی در ایجاد حس طراوت و شادمانی خواهد داشت.
  • مهمترین نکته در دکوراسیون سبک سنتی ساده‌گرایی و دوری از تجملات و زرق و برق است.
  • زیرا ستون‌های ساختمان که موجب استحکام ساختمان شما هستند روی آن‌ها قرار دارند و وظیفه‌ی تحمل وزن سازه ساختمان را بر عهده‌دارند.
  • • اغلب از دیوارک‌های ناباربر و سقف‌های کاذب برای تعریف یا تعدیل فضای درون اسکلت سازه یا پوستۀ ساختمان استفاده می‌شود.

نحوه قرار گرفتن وسایل منزل و در نظر گرفتن چند اصل مهم در منزل و محیط کار باعث میشود تا انرژی یا چی به انرژی مثبت یا شنگ چی تبدیل شود. عدم توجه به این مساله باعث میشود تا چی به شاچی یا انرژی منفی تبدیل شود. نکته بسیار مهم اینکه، اگر قصد دارید از سایر رشته ها نظری در دوره های کاردانی و کارشناسی در زمینه دکوراسیون داخلی ادامه تحصیل دهید، تنها راه ورود به رشته ریاضی و فیزیک می باشد. پس از اتمام سه سال دبیرستان و پیش دانشگاهی می توانید در رشته معماری ادامه تحصیل دهید. در مقابل، دکوراتیو یا افرادی که به عنوان طراحی دکوراسیون فعالیت دارند، ممکن است این هنر را با تحصیلات در دانشگاه های داخلی و خارجی بدست نیاورده باشند. این گروه از افراد بیشتر به صورت تجربی و بر اساس ذوق و سلیقه زیادی که دارند می توانند در این هنر و حرفه موفق شوند.

زمان‌بندی درست پروژه

همچنین برای جذب مشتری بیشتر و مورد توجه قرار گرفتن از این نوع طراحی در فروشگاه‌ها و مغازه ‌ها استفاده می شود. در گذشته از سبک معماری ساحلی برای دکوراسیون داخلی منزل های اطراف ساحل و دریا استفاده می شد. اما امروزه این سبک معماری جایگاه ویژه ای در دکوراسیون آپارتمان ها و خانه های شهری یافته است. در مجله خبری دکوراسیون این سبک، عناصر مربوط به ساحل و دریا به عنوان المان های تزئینی استفاده می شوند. رنگ غالب آبی و سفید است که در ترکیب با حصیر و مبلمان چوبی، جلوه ای زیبا و آرامش بخش ایجاد می کند. برای خلق سبک ساحلی می توانید از انواع صدف های دریایی، مرجان های خشک شده و مجسمه های مرغ دریایی و یا کشتی استفاده کنید.

یعنی از چند لوستر و آباژور و چراغ های سقفی توکار با هم برای نور پردازی کمک بگیرید. این روشِ استفاده از این المان روشنی‌بخش، این روزها بسیار موردتوجه قرارگرفته است و آینه‌های دکوراتیو به‌صورت‌های مختلف بکار گرفته می‌شوند. مدل‌هایی از آن‌ها را به‌صورت آینه‌های زنگارگرفته طراحی می‌کنند که البته طرح‌هایی هم بر روی آن‌ها کشیده می‌شود.

سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک

به همین خاطر است که پیشنهاد می کنیم پیش از طراحی داخلی منزل خود، به عملکرد عناصر و فضا فکر کنید. به هیچ عنوان از یک رنگ ثابت در کلیه اجزای خانه استفاده نکنید. همچنین عناصر مختلف را از لحاظ ابعاد و اندازه تفکیک کرده و از قرار دادن عناصر هم اندازه در کنار یکدیگر پرهیز کنید. برای مثال در چیدمان مبلمان خود از ترکیب مبلمان مستطیلی شکل با میزهای دایره ای استفاده کنید. بسیار حائز اهمیت است که در چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود، مفاهیمی همچون تعادل، تقارن و پویایی را به کار بگیرید. یکی از دغدغه های اکثر افراد در مکان های کوچک مانند خانه های مسکونی و تجاری، مغازه های و پاساژ ها و… معماری داخلی و دکوراسیون است.

در ادامه با پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم شد. طراحان از دو سبک متداول دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک بهره می گیرند.در کشور ما ، مردم این دو سبک را بیشتر دوست دارند. ولی سبک های دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. دکوراسیون مدرن پرطرفدار در عین حال ساده و جذاب می باشد .این سبک از خطوط صاف و منظم به همراه رنگ های روشن و تزیینات ساده بهره می گیرد تا حس طراوت و تازگی را در کل فضا به ارمغان آورد. لوسترهای چشمگیر همراه با مبلمان سلطنتی و پرده های فاخر شکوه و جلال خاصی به این سبک می بخشد.