طراحی دکوراسیون آشپزخانه طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن حامی ساخت-مبل وکیلی

طراح با انتخاب چرم عسلی برای صندلی‌های پیشخوان و قهوه‌ای گردویی تیره برای کابینت‌ها گرمی و راحتی دلپذیری در فضا ایجاد کرده است. جلوه‌ی مدرن این آشپزخانه‌‌ با رنگ سفید کابینت‌ها و لوازم آشپزخانه‌ی استیل تکمیل شده است. صندلی‌های پیشخوان نیز قسمت غذاخوری جزیره آشپزخانه را بیشتر به نما آورده‌اند. برای طراحی مجله خبری دکوراسیون دکوراسیون سنتی آشپزخانه نیز شما قادر هستید تا از پارکت‌های چوبی، کاشی‌های سنتی، کابینت‌های چوبی، چندین قاب عکس قدیمی، قابلمه‌های مسی و تزئینات سنتی بهره مند گردید. انتخاب کاشی‌های آشپزخانه به شیوه سنتی موجب می‌شود تا آشپزخانه شما رنگ‌و‌بوی سنتی و ایرانی خود را حفظ کرده و فضای دلنشینی را به ارمغان بیاید.

بنابراین اگر تناسب رنگ در بین وسایل دکوری آشپزخانه رعایت شود، سبک ایرانی سنتی پایدار خواهد ماند. استفاده از کاشی و سرامیک‌های سنتی پرکاربردترین طرح‌های ایرانی به شمار می‌آیند. به همین دلیل اگر قصد دارید یک آشپزخانه به سبک ایرانی طراحی کنید حتما در بخشی از آن کاشی و سرامیک سنتی به کار ببرید. ارائه این فهرست به هیچ وجه به این معنا نیست که سایر رنگ ها امکان قرارگیری در کنار رنگ سفید در دیزاین آشپزخانه را ندارند، اما به صورت متداول رنگ های زیر به نحو جذاب تری با کابینت ها و دکور سفید رنگ ست می شوند.

طراحی دکوراسیون آشپزخانه به سبک های مختلف

به طور مثال چراغ های فرورفته سقفی برای سقف کوتاه و لوستر های ساده و جذاب برای سقف های بلند مناسب هستند. از یک رنگ (اغلب رنگ ‌های روشن) برای دکوراسیون و اجزا استفاده می شود. برای کف آشپزخانه سرامیک ساده یا طرح پارکت (چوب) گزینه های مناسبی هستند.

طرح دکوراسیون آشپزخانه مدرن و شیک 2021

رنگ‌های طوسی و سفید ممکن است فضا را بی روح جلوه بدهند، اما برای بزرگ‌تر نشان دادن فضاها در دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک، انتخاب مناسبی هستند. آشپزخانه اینجا بزرگ است اما ما آن را عمداً در بخش آشپزخانه‌های کوچک آوردیم زیرا معمولاً این نوع کابینت‌های کاربردی و باریک را شما بیشتر در آشپزخانه‌های کوچک می‌بینید. یکی از بهترین انواع کابینت که برای وسایل خاص استفاده می‌شود و کاملا کابردی است. یک مدل آشپزخانه مدرن جزیره با رنگ بندی نسبتاً سرد و بی روح! در این آشپزخانه نوآوری زیبایی در طراحی پنجره صورت گرفته که کمتر دیده‌ایم.

توصیه دکورساز این است که کابینت‌های پایینی برای قرارگیری وسایل بلوری یا با وزن زیاد استفاده شود و وسایلی که وزن کمتری دارند در کابینت‌های قسمت بالا قرار دهید. در عوض اشکال با شکل هندسی نامنتظم فضای زیاد را به‌ گونه‌ای اشغال می‌کنند که نمی‌توان از آن هیچ‌گونه استفاده‌ای کرد. هودهای آشپزخانه معمولاً بهترین راهکار در این زمینه هستند که می‌توانند علاوه بر تمیز نمودن هوا، دود و چربی غذاها را نیز به خود جذب کرده و از آلوده شدن سطوح آشپزخانه جلوگیری کنند.

در دکوراسیون آشپزخانه نئوکلاسیک تزیینات کمتری نسبت به سبک کلاسیک به کار رفته و ظاهری کاملا متفاوت با سبک کلاسیک دارد، دوام و مقاومت این سبک کابینت نیز بسیار بالاست. در انواع سبک دکوراسیون آشپزخانه جنس کابینت‌ها، کف‌پوش بسیار اهمیت دارد. از مصالح مقاوم در برابر آتش و رطوبت در کفسازی آشپزخانه استفاده شود. سرامیک یکی از بهترین متریال‌ها برای این کار می باشد که دو فاکتور مقاوم در برابر آتش و رطوبت دارد، دارای تنوع در قیمت و طرح است. در طراحی داخلی آشپزخانه نباید از متریال لیز و لغزنده استفاده شود.

نمای بالکن با ایده های زیبا و متفاوت در ساختمان های مختلف

در ادامه به چند نکته در مورد چیدمان لوازم و وسایل داخل کابینت اشاره می کنیم. اگر فضای آشپزخانه شما بزرگ است و به دنبال دکوراسیون مناسب برای آن هستید، می‌توانید رنگ‌های تیره مانند قهوه‌ای در دکوراسیون به‌کار ببرید. برای زیبایی بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه بزرگ باید از تضاد رنگی استفاده کرد. رنگ‌های تیره در آشپزخانه بزرگ جلوه بیشتری دارد که بهتر است در کنار کاشی بین کابینتی و کف به رنگ‌های روشن و مخالف رنگ کابینت‌ها به کار برود. کابینت‌های کلاسیک و نئوکلاسیک برای دکوراسیون آشپزخانه بزرگ بسیار مناسب هستند.

سبک دکوراسیون آشپزخانهاغلب تا حدی توسط سبک خانه دیکته می‌شود. اما نه همیشه، به خصوص زمانی که یک رنو اصلی انجام می‌شود، سبک های متعددی برای اجرا در دسترس هستند. می‌توان گفت چیدمان آشپزخانه شبه جزیره نیز مانند جزیره است و دارای یک پیشخوان آشپزخانه است که به دیوار یا کابینت متصل است. این چیدمان آشپزخانه یک راه حل عالی برای آشپزخانه هایی است که در آن فضا اجازه نصب یک جزیره مستقل را نمی‌دهد. شبه جزیره را می‌توان برای تهیه غذا، غذا خوردن یا کارهای دیگر در حالی که آشپز مشغول تهیه غذا است استفاده کرد.

برای نمونه، در تصویر زیر اولین چیزی که در این آشپزخانه مدرن توجه هر کسی را به خودش جلب می‌کند، نورپردازی ویژه‌ی بوفه است. تاکیدی که با یک نورپردازی متفاوت به‌خوبی و کاملاً به‌اندازه به اجرا در آمده است. درصورتی که می‌خواهید بازسازی کلی آشپزخانه را انجام دهید، کابینت، پرده، لوازم آشپزخانه و کف آن از مواردی است که تغییر آن توصیه می‌شود. اما به هر حال می‌توان به استفاده از برچسب و عوض کردن کاشی قانع بود چرا که بازسازی کلی مخارج بالایی به همراه دارد.

از طرفی آشپزخانه همیشه با آب، رطوبت و مواد غذایی سروکار دارد و این موضوع یک تهدید جدی برای وسایل الکتریکی است. پس باید حواسمان باشد که حتما قبل از اجرا و در هنگام طراحی به این موضوعات فکر کنیم. طراحی آشپزخانه باید طوری باشد که در کنار حفظ ایمنی، بتوان از وسایل‌ آن به راحتی استفاده کرد. افرادی که زیاد آشپزی می‌کنند در مقابل افرادی که به ندرت آشپزی می‌کنند، نیازهای مختلفی برای نگهداری آشپزخانه دارند.

  • ارائه این فهرست به هیچ وجه به این معنا نیست که سایر رنگ ها امکان قرارگیری در کنار رنگ سفید در دیزاین آشپزخانه را ندارند، اما به صورت متداول رنگ های زیر به نحو جذاب تری با کابینت ها و دکور سفید رنگ ست می شوند.
  • کاشی و سرامیک با طرح و رنگ‌های شاد سنتی، کاشی‌هایی با رنگ‌های فیروزه‌ای یا طرح‌های اسلیمی برای دیزاین آشپزخانه ایرانی بسیار مناسب هستند.
  • چیزی که شما به آن نیاز دارید آشپزخانه بزرگ‌تر نیست بلکه علم و تجربه متخصص برای دکوراسیون آشپزخانه شماست.
  • این آشپزخانه جزیره هم مانند یک میز طراحی شده تا کاربرد میز ناهار خوری را داشته باشد.
  • بنابراین بهتر است تا جای ممکن از پنجره و نور طبیعی در فضای آشپزخانه مدرن بهره ببرید.