طراحی دکوراسیون داخلی منزل و طراحی داخلی ساختمان هیرادانا-مبل وکیلی

مطالعه زندگی نامه و تجزیه و تحلیل نحوه فعالیت آنها می تواند به عنوان سرمشق مهم و ارزشمندی برای طی کردن مسیر باشد. قطعا رشته مجله خبری دکوراسیون داخلی نیز از این قضیه مستثنی نیست. سالن پذیرایی محلی برای پذیرایی از مهمانان و دوستان غیر رسمی شماست. به همین خاطر است که طراحی دکوراسیون داخلی منزل در بخش پذیرایی اهمیت بسیاری دارد. برای اینکه بتوانید سالن پذیرایی را به یک محیط رسمی، شیک و گیرا تبدیل کنید، لازم است چند اصل مهم را رعایت کنید.

حس زیبا شناختی در طراحی دکوراسیون داخلی چگونه فعال می شود؟

در ادامه با پر طرفدار ترین سبک های دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم شد. طراحان از دو سبک متداول دکوراسیون مدرن و دکوراسیون کلاسیک بهره می گیرند.در کشور ما ، مردم این دو سبک را بیشتر دوست دارند. ولی سبک های دیگری نیز وجود دارد که می توان از آنها استفاده کرد. دکوراسیون مدرن پرطرفدار در عین حال ساده و جذاب می باشد .این سبک از خطوط صاف و منظم به همراه رنگ های روشن و تزیینات ساده بهره می گیرد تا حس طراوت و تازگی را در کل فضا به ارمغان آورد. لوسترهای چشمگیر همراه با مبلمان سلطنتی و پرده های فاخر شکوه و جلال خاصی به این سبک می بخشد.

  • شاید باورتان نشود که آن‌ها تا چه میزان می‌توانند تغییر به وجود بیاورند.
  • با اینکه این سبک از دکوراسیون از یونان و روم باستان نشأت گرفته، اما به خوبی در کشور ایران اجرا می شود.
  • طراحان متخصص سایت ایملک با تجربه و خلاقیت خود بهترین طراحی دکوراسیون داخلی را برای شما به ارمغان می آورند زیرا افراد بیشتر تایم خود را در فضای بسته می گذارند و طراحی یک دکوراسیون مجلل و زیبا در روحیات افراد تاثیر بسزایی دارد.

همچنین برای جذب مشتری بیشتر و مورد توجه قرار گرفتن از این نوع طراحی در فروشگاه‌ها و مغازه ‌ها استفاده می شود. در گذشته از سبک معماری ساحلی برای دکوراسیون داخلی منزل های اطراف ساحل و دریا استفاده می شد. اما امروزه این سبک معماری جایگاه ویژه ای در دکوراسیون آپارتمان ها و خانه های شهری یافته است. در این سبک، عناصر مربوط به ساحل و دریا به عنوان المان های تزئینی استفاده می شوند. رنگ غالب آبی و سفید است که در ترکیب با حصیر و مبلمان چوبی، جلوه ای زیبا و آرامش بخش ایجاد می کند. برای خلق سبک ساحلی می توانید از انواع صدف های دریایی، مرجان های خشک شده و مجسمه های مرغ دریایی و یا کشتی استفاده کنید.

نحوه قرار گرفتن وسایل منزل و در نظر گرفتن چند اصل مهم در منزل و محیط کار باعث میشود تا انرژی یا چی به انرژی مثبت یا شنگ چی تبدیل شود. عدم توجه به این مساله باعث میشود تا چی به شاچی یا انرژی منفی تبدیل شود. نکته بسیار مهم اینکه، اگر قصد دارید از سایر رشته ها نظری در دوره های کاردانی و کارشناسی در زمینه دکوراسیون داخلی ادامه تحصیل دهید، تنها راه ورود به رشته ریاضی و فیزیک می باشد. پس از اتمام سه سال دبیرستان و پیش دانشگاهی می توانید در رشته معماری ادامه تحصیل دهید. در مقابل، دکوراتیو یا افرادی که به عنوان طراحی دکوراسیون فعالیت دارند، ممکن است این هنر را با تحصیلات در دانشگاه های داخلی و خارجی بدست نیاورده باشند. این گروه از افراد بیشتر به صورت تجربی و بر اساس ذوق و سلیقه زیادی که دارند می توانند در این هنر و حرفه موفق شوند.

یعنی از چند لوستر و آباژور و چراغ های سقفی توکار با هم برای نور پردازی کمک بگیرید. این روشِ استفاده از این المان روشنی‌بخش، این روزها بسیار موردتوجه قرارگرفته است و آینه‌های دکوراتیو به‌صورت‌های مختلف بکار گرفته می‌شوند. مدل‌هایی از آن‌ها را به‌صورت آینه‌های زنگارگرفته طراحی می‌کنند که البته طرح‌هایی هم بر روی آن‌ها کشیده می‌شود.

ترفند 1: چطور با کمک دکوراسیون داخلی، خانه را بزرگ‌تر نشان دهیم؟

در این نوع دکوراسیون بیشتر از رنگ‌های آبی، سفید و سبز برای بخش‌های مختلف استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، شکل کلی مبل‌ها باید به‌صورت منحنی و پشتی آن‌ها حالت نیم‌دایره‌ای داشته باشند. در این شیوه از چیدمان، از سبک‌های مختلف کلاسیک و مدرن به‌صورت ترکیبی استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال می‌توان مبلمان نیمه استیل را به‌جای مبل‌های راحتی و مدل‌های استیل جایگزین نمود. به‌عنوان یک انتخاب دیگر می‌توانید از تخت‌های چوبی که بافرش پوشانیده شده‌اند به همراه میزی برای چای و … هم استفاده کنید.